دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲ 17 شعبان 1445 Monday, 26 February , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

افزایش قیمت صادرات ورق و کاهش قیمت صادرات کویل نورد سرد در امریکای لاتین

شناسه : 1399 12 خرداد 1396 - 2:18

 افزایش قیمت صادرات ورق و کاهش قیمت صادرات کویل نورد سرد در امریکای لاتین

پ
پ

این هفته در امریکای لاتین  قیمت صادرات کویل نورد سرد کاهش و قیمت صادرات ورق های سنگین فولادی به دلیل افزایش متقاضایان خرید از سوی اروپا  افزایش یافت .

در روز جمعه ۲ ژوئن ، ارزیابی هفتگی متال بولتن برای صادرات کویل نورد سرد کشور امریکای لاتین ۵۵۵ تا ۵۶۵ دلار بر تن فوب بوده است که در مقایسه با هفته گذشته با قیمت های ۵۵۰ تا ۵۷۰ دلار بر تن فوب ، افزایش قیمت داشته است.

به نقل از منابع خبری، محموله ای از کویل نورد سرد شده کشور برزیل به آنتورب  Antwerp  با قیمت ۵۵۵ تا ۵۶۵ دلار بر تن فوب فروخته شد که معادل با ۵۹۰ تا ۶۰۰ دلار بر تن سی اف آر می باشد .

به گفته یکی از منابع ” قیمت های پیشنهادی از سوی برزیل بسیار به قیمت های اسلب نزدیک می باشد”

قیمت های جدیدی که در مناقصات برای کویل نورد سرد پیشنهاد می شوند نسبت به گذشته قیمت های پایین تری  می باشند که به نظر میرسد فعالان بازار می خواهند سطح قیمتی جدید برای محصولات را تست و ارزیابی  کنند .

خریداران در مناقصه قیمت ۵۴۵ دلار برتن فوب را پیشنهاد داده اند که هیچ گونه معامله انجام شده ای در این سطح قیمتی گزارش نشده است .

به گفته یکی از منابع “کارخانجات هنوز این قیمت پیشنهادی ارائه شده را نپذیرفته اند ” و به گفته یکی دیگر از منابع ”  این پایین آوردن قیمت تنها با کاهش کیفیت کویل های نورد سرد امکان پذیر است”

 در روز جمعه ۲ ژوئن ، ارزیابی هفتگی متال بولتن برای صادرات ورق امریکای لاتین ۵۰۰ تا ۵۰۵ دلار بر تن فوب بوده است که در مقایسه با قیمت قبلی ۴۹۰ تا ۴۹۵ دلار بر تن فوب، افزایش داشته است .

فولاد سازان برزیلی قرار دادهای جدیدی را با خریداران اروپایی با قیمت ۵۰۰ تا ۵۰۵ دلار برتن فوب امضا کرده اند. به گفته منابع ” قرار دادهای بسیاری برای صادرات ورق  از امریکای لاتین به  اروپا بسته شده است”

در روز جمعه ۲ ژوئن ، ارزیابی هفتگی متال بولتن برای صادرات کویل نورد گرم امریکای لاتین بدون تغییر قیمت و در محدوده ۴۹۰ تا ۵۰۰ دلار بر تن فوب بوده که هیچ گونه معاملاتی با این قیمت انجام نشده است.

در اروپا ، انتظار می رفت که کمیسیون اروپا به جای تاریخ ۶ اکتبر، در اواخر آگوست و یا اوایل سپتامبر نسبت به وضع عوارض ضد دامپینگ بر روی کویل نورد گرم شده تولیدی در برزیل و چهار کشور دیگر اقدام کند.

به نقل از منابع ” در صورت تایید، این تصمیم بر محموله های فولاد تخت شرکت فولاد سازی CSN  برزیل که به شرکت تابعه آن در اروپا (Lusosider ) صادر شده اند نیز تاثیر خواهد گذاشت” و نیز افزود” علاوه بر این محموله CSN  که در اگوست قبل فروخته شده بود نیز وجود دارد که ممکن است از این تصمیمات متاثر گردد” 

امین بیات کارشناس ارشد دانشگاه صنعتی شریف 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.