افزونه جلالی را نصب کنید. 22 شوال 1443 Monday, 23 May , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

افت تقاضا برای واردات فولاد تخت به ایران

شناسه : 1477 17 خرداد 1396 - 14:50

افت تقاضا برای واردات فولاد تخت به ایران

پ
پ

 

در تاریخ ۷ ژوئن با توجه به گفته های منابع به متال بولتن : از هفته پیش فعالیت و خرید در بازار ایران برای واردات فولاد تخت به دلیل کاهش میزان تقاضا برای خرید در رکود است .

شروع ماه رمضان و کاهش ساعات کاری و همین طور وجود ذخایر فراوان  فولاد تخت، به واردکنندگان ایرانی اجازه داده تا در موقعیتی باشند که بتوانند منتظر مانده و  درخواست تخفیف کنند

و به گفته تولیدکننده داخلی ( شرکت فولاد مبارکه) ، موجودی کویل های نورد گرم نازک در انبار بسیار بالا و قابل قبول است.

کویل نورد گرم

کارخانه Magnitogorsk Iron and Steel در روسیه ، قیمت کویل نورد گرم را ۴۳۹ دلار بر تن فوب آستاراخان به خریداران ایرانی پیشنهاد داد که در مقایسه با هفته گذشته ۱۱/۲۶  دلار بر تن کاهش قیمت داشته است و هزینه حمل و نقل به شمال ایران بندر انزلی  را  15 تا ۱۶ دلار بر تن تخمین زدند وSeverstal   نیز  قیمت هر تن کویل نورد گرم را ۴۴۵ دلار فوب استاراخان پیشنهاد داد.

در این شرایط قیمت های پیشنهادی کاهش یافته ولی هنوز برای خریداران جذابیت ندارد و در مناقصات  قیمت پیشنهادی ۴۲۸ دلار بر تن فوب استاراخان به گوش رسید که معادل با ۴۴۳ تا ۴۴۴ دلار بر تن سی اف ار می باشد.

و کارخانه ArcelorMittal Temirtau  در قزاقستان قیمت هر تن کویل نورد گرم را بدون تغییر، ۴۲۰ دلار فوب آکتائو به ایران پیشنهاد داد و هزینه حمل و نقل از اکتائو تا بندر انزلی ۹ دلار بر تن بوده است.

با وجود اینکه قیمت های پیشنهادی قزاقستان کمتر از قیمت های پیشنهادی روسیه بوده باز هم ایرانی ها تمایلی به خرید نشان ندادند و در این هفته هیچ گونه معاملاتی انجام نشد.

 در روز چهارشنبه ۷ ژوئن ، ارزیابی هفتگی متال بولتن برای واردات کویل نورد گرم با ضخامت ۲ میلی متر به ایران ۴۲۹ تا ۴۴۴ دلار بر تن سی اف ار بوده است که در مقایسه با هفته گذشته با قیمت ۴۲۹ تا ۴۶۱ دلار بر تن سی اف ار ، تقریبا ۷ دلار بر تن کاهش قیمت داشته است.

کویل نورد سرد

کارخانه MMK قیمت هر تن کویل نورد سرد را با ۵/۶۳  دلار بر تن افزایش قیمت نسبت به گذشته ، ۵۰۱ دلار بر تن فوب استاراخان به کشور ایران پیشنهاد داد.

که این تفاوت قیمت و افزایش قیمت پیشنهادی برای کویل نورد سرد در مقایسه با کویل نورد گرم قابل انتظار بود.

Severstal نیز قیمت هر تن کویل نور سرد را ۴۹۰ دلار بر تن فوب استاراخان پیشنهاد داد که در معادل با ۵۰۵ تا ۵۰۶ دلار بر تن سی اف ار می باشد.

ArcelorMittal Temirtau قیمت هر تن کویل نورد سرد را ۵۰۰ دلار بر تن فوب اکتائو پیشنهاد داد .

 و به گفته منابع” اگر میزان تقاضا برای خرید بیش از ۵۰۰۰ تن باشد کارخانه ArcelorMittal Temirtau آماده است تا محصولات خود را با قیمت ۴۹۰ دلار بر تن به ایران بفروشد”و در این هفته نیز هیچ گونه رزرو و معامله ای انجام نشده است.

در روز چهارشنبه ۷ ژوئن ، ارزیابی هفتگی متال بولتن برای واردات کویل نورد سرد به ایران ۴۹۹ تا ۵۰۹ دلار بر تن فوب بوده است که در مقایسه با هفته گذشته با قیمت ۴۹۹ تا ۵۰۶ دلار بر تن فوب، بازه قیمتی گسترده تری داشته است. 

ستاره امیرپور کارشناس ارشد دانشگاه صنعتی شریف 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.