چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲ 12 شعبان 1445 Wednesday, 21 February , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

معوقات کارگران کارخانه ذوب‌آهن اردبیل پرداخت می‌شود

شناسه : 1511 20 خرداد 1396 - 12:59

گروه صنایع معدنی >فولاد – مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: به دنبال برگزاری تجمع‌های صنفی کارگران کارخانه ذوب‌آهن اردبیل برای دریافت معوقات چندین ماهه خود پیگیری‌های لازم در این زمینه انجام شده و مطالبات این کارگران پرداخت می‌شود.

پ
پ

معوقات کارگران کارخانه ذوب‌آهن اردبیل پرداخت می‌شود

به گزارش ماین نیوز، بهروز رحیم‌زاده صبح امروز در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: با توجه به مشکلات پیش آمده در زمینه عدم پرداخت مطالبات کارگران اخراجی شرکت ذوب‌آهن اردبیل و اعتراضات کارگران این واحد در ماه‌های اخیر به وضع موجود پیگیری‌های لازم در این زمینه انجام شد.

وی گفت: با همت و تلاش مسئولان استانی و پیگیری‌های این اداره کل اقدامات موثری در راستای حل مشکلات و بهبود وضعیت موجود کارگران به عمل آمده و تمامی مطالبات تعداد ۴۱ نفر از کارگران اخراجی سال‌های قبل در تاریخ اردیبهشت‌ماه امسال پرداخت و تسویه شد.

رحیم‌زاده افزود: تمامی مطالبات باقی مانده تعداد ۷ نفر از کارگران اخراجی سال‌های قبل و تعداد ۸۸ نفر از کارگران اخراجی از ابتدای سال شرکت که علی‌رغم داشتن قرارداد کار تا پایان خردادماه سال ۹۶ اخراج شده بودند ضمن صدور آرای مراجع حل اختلاف این اداره کل مبنی بر بازگشت به کار تا پایان قرارداد کار منعقده با توافق این کارگران با اخذ سه فقره چک از کارفرمای مربوطه نسبت به تسویه حساب و پرداخت کامل مطالبات آنان اقدام خواهد شد.

مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل بیان کرد: با وصول نخستین سررسید چک دریافتی تا پایان خردادماه سال ۹۶ و پرداخت حق بیمه ماه‌های اخیر توسط کارفرما از ابتدای تیرماه امسال برای بهره‌مندی کارگران اخراجی موصوف از مزایای بیمه بیکاری اقدام خواهد شد.

وی در مورد تعداد ۱۲۰ نفر از کارگران شاغل در شرکت ذوب ‌آهن اردبیل اظهار کرد: این کارگران در دو شیفت کاری برای انجام تعمیرات ماشین‌آلات و دستگاه‌های خط تولید مشغول بوده و حقوق ماه‌های فروردین و اردیبهشت‌ماه امسال را دریافت کرده‌اند و امیدواریم با تلاش کارفرمای واحد و ورود مواد اولیه و شمش آهن، در آینده نزدیک تولید میلگرد در این واحد شروع شود.

فولاد نیوز

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.

/**/