جمعه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۳ 10 ذو القعدة 1445 Friday, 17 May , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

قیمت صادراتی آهن خام کشورهای مشترک المنافع تحت فشار رکود سایر مواد اولیه

شناسه : 1592 22 خرداد 1396 - 22:06

قیمت صادراتی آهن خام کشورهای مشترک المنافع تحت فشار رکود سایر مواد اولیه

پ
پ

در هفته گذشته قیمت صادراتی آهن خام کشورهای مشترک المنافع (CIS) افت کرد که ناشی از اختلاف قیمت آن با آهن قراضه بود. کاهش قیمت ذغال کک و سنگ آهن نیز ادامه یافت که سبب کاهش قیمت آهن خام تولیدی شد. این کاهش قیمت سبب شد تا خریداران دست نگه دارند.

یکی از تجار اعلام کرد ((بازار فعال نیست. با توجه به اختلاف قیمت بین آهن قراضه و آهن خام یا لازم است قیمت آهن قراضه افزایش یابد و یا باید قیمت آهن خام کاهش یابد)).

طبق بررسی ها قیمت آهن قراضه ۲ و ۱ HMS اروپای شمالی در ۸ ژوئن ۲۶۸/۱۹ دلار بر تن سی اف آر ترکیه بود در حالی که در ماه گذشته ۲۶۵/۲۸ دلار بر تن سی اف آر بود. قیمت نوع آمریکایی نیز ۲۷۶/۳۴ دلار بر تن سی اف آر بود در حالی که ماه گذشته ۲۷۴ دلار بر تن سی اف آر بود.

یکی از منابع روسی فعال در CIS اعلام کرد ((تقاضا بهبود خواهد یافت)).

دریای بالتیک

طبق بررسی ها قیمت آهن خام کم منگنز CIS در ۸ ژوئن ۳۷۵ تا ۳۸۵ دلار بر تن فوب دریای بالتیک بود که نسبت به هفته پیش حدود ۵ دلار بر تن کاهش داشت.

قیمت پیشنهادی آهن خام کم منگنز تولیدی تولاچرمت روسیه برای اروپا ۳۹۰ تا ۴۰۰ دلار بر تن فوب دریای سیاه و برای آمریکا ۳۹۰ تا ۴۰۰ دلار بر تن سی اف آر آمریکا بود. هزینه باربری از یالتیک به آمریکا ۱۰ دلار بر تن است. البته به گفته برخی از تاجران آن ها از تولاچرمت پیشنهاد ۳۷۰ تا ۳۸۵ دلار بر تن فوب بالتیک داشته اند.

منابع می گویند قیمت مناسب ۳۴۰ دلار بر تن فوب دریای بالتیک است. قرار است در ماه جولای یکی از دو کوره تولاچرمت تعمیر شود. ظرفیت دو کوره با هم ۲/۲ میلیون تن بر سال است.

دریای سیاه

طبق بررسی ها قیمت آهن خام پر منگنز CIS در پنجشنبه ۳۲۰ تا ۳۳۰ دلار بر تن فوب دریای سیاه بود که در حالی که در هفته گذشته ۳۲۰ تا ۳۵۰ دلار بر تن فوب بود. قیمت اوکراینی ها ۳۶۵ دلار بر تن فوب دریای سیاه بود. تعداد زیادی از تاجران عنوان کردند این قیمت قابل کار کردن نیست.

قیمت پیشنهادی آهن خام شرکت متینوست اوکراین به ایتالیا ۳۵۰ دلار بر تن سی اف آر یا ۳۳۰ دلار بر تن فوب دریای سیاه می باشد.

خریداران ایتالیایی آماده پرداخت ۳۳۰ تا ۳۴۰ دلار بر تن سی اف آر یا ۳۱۰ تا ۳۲۰ دلار بر تن فوب دریای سیاه هستند.

طبق بررسی ها قیمت آهن خام پر منگنز در ایتالیا در روز سه شنبه ۳۲۰ تا ۳۳۰ دلار بر تن سی اف آر بود در حالی که در هفته گذشته ۳۲۰ تا ۳۵۰ دلار بر تن سی اف آر بود.

به گفته یکی از تجار ((تعطیلات تابستانی باعث کاهش تقاضا خواهد شد)). او افزود ((قیمت محصولات تخت فولادی در حال کاهش است که سبب فشار بر قیمت آهن خام می شود)).

به گفته یکی از منابع قیمت داخلی کویل در اروپای شرقی به علت فشار ناشی از قیمت های وارداتی رقابتی کاهش یافته است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.