افزونه جلالی را نصب کنید. 7 رجب 1444 Saturday, 28 January , 2023 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

کاهش جهانی قیمت بیلت در اثر کاهش قیمت چین و کاهش تقاضا

شناسه : 1621 23 خرداد 1396 - 22:32

 در هفته گذشته قیمت بیلت فولادی در اغلب بازارها افت داشت که ناشی از افت قیمت محصولات نهایی فولاد در چین و ادامه کاهش تقاضا در اثر ماه مبارک رمضان بود.

پ
پ

چین

در هفته گذشته بازار بیلت چین افت داشت که در اثر قیمت کمتر مواد اولیه، تقاضای کمتر محصولات نهایی فولاد و اوضاع بد بازار میل گرد بود. افزایش بیلت انبارها نیز به همراه رسیدن فصل بارندگی مزید بر علت بود.

در انتهای هفته قبل و شروع این هفته قیمت ها به شدت کاهش بافتند و در ۶ ژوئن به ۴۳۴ دلار بر تن رسیدند. در انتهای هفته گذشته به طور جزیی قیمت بیلت به ۴۴۰ دلار بر تن رسید که علت آن قوی شدن بازار اوراق بهادار بود.

جنوب شرق آسیا

در جنوب شرق آسیا خریداران پس از سه هفته دوری از بازار مجددا به مواد چینی علاقه مند شدند که علت آن کاهش قیمت ها بود.

در ابتدای هفته در فیلیپین یک قرارداد با قیمت ۴۲۰ دلار بر تن سی اف آر مانیل امضا شد در حالی که قیمت در اندونزی ۴۱۵ دلار بر تن سی اف آر بود.

یکی از خریداران در جنوب شرق آسیا اعلام کرد ((قیمت چینی ها به طور ناگهانی کاهش یافت)).

شنیده شد تاجران مجددا مواد چینی را به فروش استقراضی گذاشتند که باعث فشار بیشتر بر قیمت های نزولی شد.

در انتهای هفته، تجار بیلت ۱۵۰ میلی متری گرید Q235 چینی را با قیمت ۴۱۰ دلار بر تن سی اف آر اندونزی پیشنهاد دادند که نسبت به اوایل هفته کاهش جزیی داشت.

یکی از بازاریان جاکارتا عنوان کرد ((پیشنهادهایی با قیمت ۴۱۰ تا ۴۱۵ دلار بر تن سی اف آر موجود است اما خریداران همچنان تردید دارند)).

در اندونزی در اثر ماه رمضان بازار همچنان ضعیف است و خریداران منتظرند که آیا قیمت های چینی همچنان کاهش می یابد یا خیر.

هفته گذشته در فیلیپین قیمت پیشنهادی مواد چینی ۱۲۰ تا ۱۳۰ میلی متری گرید Q275 حدود ۴۲۹ دلار بر تن سی اف آر مانیل بود ولی خبری از معملات نبود.

شنیده شده قیمت پیشنهادی بیلت روسیه ۱۳۰ تا ۱۵۰ میلی متری گرید ۵sp (معادل با Q275 چین) ۴۲۵ دلار بر تن سی اف آر مانیل بود. البته احتمال معامله به علت تعداد زیاد پیشنهادات چینی کم است.

در فیلیپین واردات بیلت از روسیه و چندین کشور دیگر همچنان با مالیات ۳ درصدی مواجه است اما از ۱۷ ژوئن یک نرخ صفر اعمال خواهد شد.

کشورهای مستقل مشترک المنافع

در ابتدای هفته کاهش فعالیت های خرید در کشورهای مستقل مشترک المنافع (CIS) به علت ماه رمضان ادامه یافت. البته خبر چندین معامله در شمال آفریقا به گوش رسید.

الجزایر ۵۰۰۰ تن بیلت از ناحیه CIS با قیمت ۴۲۵ تا ۴۳۰ دلار بر تن سی اف آر خرید در حالی که قیمت مناقصات در مصر ۴۱۳ تا ۴۱۶ دلار بر تن سی اف آر بود.

در هفته گذشته تولید کنندگان قیمت متوسط را بین ۴۰۰ تا ۴۰۵ دلار بر تن فوب دریای سیاه نگه داشتند اما مشتری ها تمایلی نشان ندادند. کارشناسان نسبت به کاهش بیشتر قیمت بیلت نگران هستند.

شاخص بیلت صادراتی CIS در روز دوشنبه ۵ می ۳۹۶ دلار بر تن فوب دریای سیاه بود که نسبت به هفته قبل ۱ دلار بر تن کاهش داشت.

در انتهای هفته ۱۵۰۰۰ تن بیلت به مصر با قیمت ۴۱۰ دلار بر تن سی اف آر فروخته شد. تخمین زده می شود قیمت باربری ۲۰ دلار بر تن می باشد.

شایعه ای مبنی بر فروخته شدن محموله ای فوری با قیمت ۳۹۵ دلار بر تن فوب به مقصدی مجهول وجود دارد.

منابع اعتقاد دارند قیمت محموله فوری ۳۹۰ تا ۳۹۵ دلار بر تن فوب دریای سیاه است در حالی که قیمت محموله های عادی ۳۸۵ دلار بر تن فوب دریای سیاه است.

ایران

در هفته گذشته قیمت پیشنهادی بیلت ایران به امارات ۴۱۰ تا ۴۱۵ دلار بر تن سی اف آر بود اما معامله ای انجام نشد. آخریت قراردادها دو هفته پیش با قیمت ۴۰۰ تا ۴۰۵ دلار بر تن سی اف آر بود. در مصر قیمت وارداتی بیلت در این هفته تغییری نداشت که به علت واردات از CIS بود.

دولت مصر قوانین ضد ارزان فروشی موقت بر میل گرد اوکراین، چین و ترکیه وضع نمود. منابع بر این باورند که این محدودیت ها سبب افزایش واردات بیلت از این کشوزها خواهد شد.

پیشنهاد CIS در ترکیه ۴۱۰ تا ۴۲۰ دلار بر تن سی اف آر بود اما خریداران در جستجوی قیمت های زیر ۴۰۰ دلار بر تن سی اف آر بودند.

قیمت های صادراتی نیز کاهش داشتند. در هفته گذشته قیمت صادرات ۴۳۰ تا ۴۳۵ دلار بر تن فوب بود اما در این هفته قیمت ها به ۴۲۰ تا ۴۲۵ دلار بر تن فوب رسید. علت را می توان کاهش قیمت داخلی بیلت دانست.

پیش بینی می شود در هفته آینده قیمت های داخلی ترکیه کاهش یابد که به علت ادامه افت بازار میل گرد است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.