یکشنبه, ۴ مهر , ۱۴۰۰ 19 صفر 1443 Sunday, 26 September , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

بازار محصولات فولادی آمریکا در هفته ای که گذشت

شناسه : 32780 01 آبان 1399 - 11:32 منبع : متال بولتن

در این مقاله به بررسی بازار محصولات فولادی آمریکا در هفته ای که گذشت، پرداخته شده است. *** محصولات فولادی آمریکا ، ورق گرم قیمت ورق سیاه آهن در ایالات متحده آمریکا ، به لطف بیشتر ظرفیت مداوم و تقاضای مناسب ، مرز ۳۳ دلار در هر cwt را شکسته است. شاخص روزانه ورق گرم […]

بازار محصولات فولادی آمریکا در هفته ای که گذشت
پ
پ

در این مقاله به بررسی بازار محصولات فولادی آمریکا در هفته ای که گذشت، پرداخته شده است.

*** محصولات فولادی آمریکا ، ورق گرم

قیمت ورق سیاه آهن در ایالات متحده آمریکا ، به لطف بیشتر ظرفیت مداوم و تقاضای مناسب ، مرز ۳۳ دلار در هر cwt را شکسته است. شاخص روزانه ورق گرم ایالات متحده آمریکا در روز ۱۶ اکتبر ۳۳٫۱۷ دلار در هر cwt (663.40 دلار به ازای هر تن) ارزیابی شد، که در مقایسه با قیمت قبلی آن ۱٫۴ درصد رشد داشته است. این بالاترین سطح از زمان محاسبه شاخص در ۳۳٫۸۰ دلار به ازای هر cwt در ۲۳ آوریل ۲۰۱۹ بوده است.

*** شنیده های بازار محصولات فولادی آمریکا

قیمت ها در بازار در محدوده ۳۲-۳۵ دلار به ازای هر cwt بود. به نظر می رسد تولیدکنندگان در حال افزایش قیمت از طریق پیشنهاد مستقیم به مشتریان بدون اتکا به اطلاعیه های افزایش قیمت معمول از طریق نامه به مشتریان هستند.

این نشان می دهد که اصول بازار به اندازه کافی قوی هستند که از قیمت های بالاتر پشتیبانی می کنند، زیرا به گفته فعالان بازار ، کارخانه ها نیازی به متقاعد کردن مشتریان در این مورد ندارند. در واقع ، تولیدکنندگان بودجه پیشنهادی را نمی دهند ، در حالی که سطح موجودی انبارها نسبتاً پایین است.

به گفته منابع خریدار ، برخی از کارخانه ها هنوز حاضر نیستند قیمت تناژ های کوچک را که ممکن است برای ماه دسامبر در دسترس باشند، ارائه دهند. چندین خریدار محصولات فولادی آمریکا توافق کردند که احتمالاً در چند هفته آینده ، قیمت ها نسبتاً سریع افزایش خواهند یافت. برخی از این خریداران معتقدند که قیمت ها تا پایان سال همچنان پابرجا خواهند ماند.

*** نقل قول روز

خریداری گفت:” به ما توصیه شده است که هیچ تضمینی برای حمل در ماه دسامبر وجود ندارد. ما در حال رسیدن به جایی هستیم که پیشنهادات واردات برای مشتریان بازار دوباره جذاب می شود. من قبلاً چندین بار این چرخه را دیده ام ، جایی که کارخانه های فولاد تا زمان کسادی بازار و لغو سفارش ها ، قیمت آنها را تا آنجا که ممکن است بالا می برند. من این بار انتظار ندارم که چیز متفاوتی باشد ، حتی با شیوع مجدد همه گیری ویروس.”

*** ورق گرم در جنوب آمریکا

قیمت واردات فولاد با توجه به پیشنهاد های بالای آمریکای جنوبی بیش از این افزایش می یابد. در میان پیشنهادات بیشتر کارخانه های چینی و معاملات در سطوح بالاتر ، قیمت واردات فولاد مسطح در آمریکای جنوبی در هفته منتهی به ۱۶ اکتبر بیشتر صعودی است. ارزیابی صورت گرفته برای ورق گرم فولادی وارداتی آمریکای جنوبی  ۵۳۰-۵۶۵ دلار در هر تن بود ، در حالی که قیمت قبلی آن ۵۳۰-۵۶۰ دلار در هر تن بوده است.

پیشنهادات چینی عمدتا ۵۵۰-۵۷۰ دلار در هر تن به سواحل اقیانوس آرام و ۵۶۰-۵۷۰ دلار در هر تن به برزیل گزارش شده است. ورق گرم ژاپن با قیمت ۶۰۰ دلار در هر تن به اقیانوس آرام جنوبی ارائه شد ، سطح قیمت هنوز مورد قبول مشتریان نیست. از طرف دیگر ، فعالان بازار ۵۵۰-۵۶۵ دلار در هر تن را به عنوان سطح قابل معامله برای مواد چین وارد شده به آمریکای جنوبی می دانند.

*** ورق گرم از کشورهای سی آی اس

در همین حال ، گزارش شد که مقادیر زیادی ورق گرم از کشورهای سی آی اس (CIS) با قیمت ۵۲۵-۵۳۰ دلار در هر تن در شمال برزیل به مشتریان فروخته شد. حداقل ۳۴۰۰۰ تن رزرو شد که بیشتر آنها ۵۳۰ دلار در هر تن بود. یک منبع بازرگانی مستقر در برزیل گفت:” واردات برزیل در حال بهبود است و حداقل در مورد ورق گرم انتظار فروش بیشتری از روسیه و اوکراین از چین می رود.”

این روند قبلاً در ماه سپتامبر قابل مشاهده بود ، زمانی که تقریباً تمام واردات ورق گرم به برزیل از روسیه حمل می شد. براساس داده های وزارت اقتصاد کشور ، در ماه سپتامبر ۷،۰۴۸ تن واردات از روسیه انجام شد که تقریباً از ۷۱۱۸ تن واردات در طول ماه انجام شده است. متال بولتن همچنین قیمت ورق سرد وارداتی آمریکای جنوبی را ۶۳۰-۶۵۰ دلار در هر تن ارزیابی کرد ، در حالی که در ۹ اکتبر ۶۲۰-۶۴۰ دلار در هر تن بوده است.

*** محصولات فولادی آمریکا ، ورق سرد

ورق سرد چین در طول هفته با قیمت ۶۳۵-۶۴۰ دلار به ازای هر تن به سواحل اقیانوس آرام و با قیمت ۶۵۰-۶۵۰ دلار به ازای هر تن به برزیل ارائه شد. با این حال ، فعالان بازار ۶۳۰-۶۴۰ دلار به ازای هر تن را به عنوان محدوده قابل معامله بیشتر در نظر گرفتند.

پیشنهادات از ژاپن به اقیانوس آرام آمریکای جنوبی با قیمت ۶۴۵ دلار در هر تن شنیده می شد. حداقل دو معامله در برزیل در محدوده قیمت پیشنهادی کارخانه های چینی قرار گرفت. ارزیابی صورت گرفته برای ورق گالوانیزه وارداتی آمریکای جنوبی ۶۷۰-۶۸۰ دلار در هر تن بود،

در حالی که هفته گذشته ۶۵۵-۶۸۰ دلار در هر تن بوده است. در حالی که ورق گالوانیزه از چین با قیمت ۶۷۵-۶۸۰ دلار به ازای هر تن به هر دو ساحل منطقه ارائه می شد، پیشنهادات ژاپن بیشتر ۷۱۵ دلار در هر تن گزارش شده بود. فعالان بازار اعتقاد داشتند که سطح قابل تجارت محصولات چینی ۶۷۰-۶۷۵ دلار در هر تن است.

*** Galvalume

علاوه بر این ، متال بولتن قیمت ورق Galvalume  وارداتی آمریکای جنوبی ۷۶۰-۷۸۰ دلار در هر تن ارزیابی کرد، در حالی که در ۹ اکتبر قیمت آن ۷۴۰-۷۶۰ دلار در هر تن بوده است. اکثر فعالان بازار گزارش دادند که Galvalume چین با قیمت ۷۷۰-۷۸۰ دلار به ازای هر تن به برزیل عرضه می شود ، در حالی که مشتریان ساحل اقیانوس آرام پیشنهادات را کمتر از ۵-۱۰ دلار به ازای هر تن دریافت می کنند.

اما هیچ معامله ای در طول هفته گزارش نشده است. ارزیابی قیمت صفحات فولادی وارداتی آمریکای جنوبی ۵۵۰-۵۶۰ دلار در هر تن بوده است، که نسبت به هفته قبل ثابت است. قیمت صفحات سنگین فولادی بدون تغییر بوده است ، پیشنهادات چینی با کندی نسبت به سایر محصولات فولادی به ۵۶۰ دلار در هر تن افزایش یافت ، اما مشتریان هنوز امیدوار بودند که ۵۴۵-۵۵۰ دلار در هر تن باشد.

*** کارخانه CSN برزیل

تولیدکننده فولاد تخت و مقاطع طویل فولادی برزیل Companhia Siderúrgica Nacional (CSN) به دلیل بهبود تقاضا و گرانی مواد وارداتی ، قیمت های خود را برای محصولات فولادی تخت و میلگرد در ماه نوامبر افزایش می دهند. لوئیس فرناندو مارتینز، مدیر اجرایی بازرگانی در ۱۶ اکتبر گفت:” تفاوت قیمت مواد داخلی و وارداتی برای ورق گرم ۵-۱۰٪ است که به ما امکان می دهد قیمت ها را افزایش دهیم.

” فولادسازان برزیلی با در نظر گرفتن هزینه حمل و نقل ، عوارض ، مالیات و هزینه های کلی ، معمولاً ۱۰ درصد حق بیمه قیمت داخلی را در مقایسه با واردات در نظر می گیرند. این شرکت ۱۰ درصد قیمت های ورق گرم ، ورق سرد و میلگرد را افزایش می دهد ، در حالی که قیمت محصولات ورقی روکش دار ۵۰/۷ درصد افزایش می یابد. این اقدام پس از یک سری افزایش قیمت صورت گرفته است که آخرین آن افزایش بیش از ۱۰ درصدی در ماه اکتبر بود.

ارزیابی صورت گرفتنه برای ورق گرم فولادی برزیل در تاریخ ۹ اکتبر ۳،۵۰۰-۳،۶۶۰ رایس (۶۲۵-۶۵۳ دلار) در هر تن بود، که در مقایسه با ۳،۱۵۰-۳،۲۰۰ رایس در ماه گذشته ۱۱/۱۴ درصد افزایش یافته است. همچنین ارزیابی صورت گرفته برای ماه اکتبر نیز ۵۱-۵۶ درصد از ۲،۲۴۵-۲،۴۲۵ رایس در هر تن ۳ ژانویه امسال افزایش داشته است. در اوایل این ماه ، شایعاتی در مورد افزایش ۱۵ درصدی قیمت فولاد تخت برای ماه نوامبر منتشر شد.

*** توافق با خودروسازان

CSN همچنین مذاکراتی را با خودروسازان در مورد افزایش ۳۰-۳۵ درصدی قیمت برای سال ۲۰۲۱ آغاز کرده است. خودروسازان تاکنون در سال جاری با هیچگونه افزایش قیمتی روبرو نشده اند زیرا سالانه در راستای قراردادها توافق می کنند.

ارزیابی قیمت صورت گرفته برای ورق گرم وارداتی آمریکای جنوبی ، در ۱۶ اکتبر ۵۳۰-۵۶۵ دلار به ازای هر تن بود که در ۹ اکتبر از ۵۳۰-۵۶۰ دلار به ازای هر تن افزایش یافت.

در مورد مقاطع طویل فولادی، دسترسی به مواد نیز محدود بود ، زیرا تولیدکنندگان عمده فولاد دیگر سفارش سال ۲۰۲۰ را نمی گیرند. مدیر CSN گفت  “در حال حاضر ، ما می توانیم انتخاب کنیم که مواد را به چه مشتریانی در بازار به فروش می رسانیم ، و در حال متنوع سازی و ارزش افزوده به سفارشات خود هستیم.” متال بولتن قیمت میلگرد داخلی برزیل را در ۹ اکتبر ۳،۲۲۰-۳،۴۳۰ رایس در هر تن ارزیابی کرد، در حالی که ماه گذشته ۲،۶۹۵-۲،۷۷۵ رایس در هر تن بوده است.

*** همه گیری Covid-19

تأمین فولاد تخت به دلیل سطح پایین ناشی از اثرات همه گیر Covid-19 محدود شده است. مدیر اجرایی بنیامین اشتاین بروش گفت:” ما CSN را برای جنگ در اوایل سال جاری آماده کردیم. اما برخلاف انتظار ما ، در سه ماهه دوم اوضاع بهتر شد و وضعیت بازار در سه ماهه سوم معکوس شد.” بر اساس اعلامیه درآمد شرکت که اواخر ۱۵ اکتبر منتشر شد ، کمبود تأمین به CSN امکان افزایش درآمد را در سه ماهه سوم نسبت به مدت مشابه سال قبل داد.

*** بازار چدن برزیل

بازار چدن صادراتی برزیل در طی هفته منتهی به ۱۶ اکتبر آرام بود، زیرا تأمین کنندگان کتاب سفارش کامل دارند و انتظار می رود قیمت های بیشتری در بازار چین داشته باشند. متال بولتن قیمت چدن صادراتی برزیل را ۳۵۲-۳۵۵ دلار در هر تن ارزیابی کرد ، هفته ای که قیمت ها تغییر نکرده است زیرا هیچ فعالیت تجاری گزارش نشده است.

یشنهادات چدن از جنوب برزیل ۳۶۰ دلار در هر تن فوب گزارش شده است، که ۵-۱۰ دلار در هر تن بالاتر از سطح قابل اجرا در چین بوده است. این کشور آسیای شرقی طی شش ماه گذشته تقریباً تنها خریدار چدن از برزیل بوده است.

علیرغم اینکه پیشنهادها برای خریداران بالاتر از حد قابل قبول بود ، تامین کنندگان ترجیح دادند منتظر بمانند و بازار را تماشا کنند ، زیرا تقریباً تمام چدن موجود در ماه دسامبر از قبل به فروش رسیده بود. علاوه بر تقاضای زیاد برای صادرات ، تقاضای زیادی در بازار محلی برزیل نیز وجود داشت.

چندین منبع گفتند آن دسته از تأمین کنندگانی که می توانند هم چدن و هم مواد با کیفیت بالاتر تولید کنند ، برای پاسخگویی به تقاضای زیاد به چدن روی آورده اند. ارزیابی صورت گرفته برای چدن صادراتی برزیل  ۳۵۸-۳۶۳ دلار در هر تن بود، که بدون تغییر بوده است.

*** محصولات فولادی آمریکا ، چدن آمریکا

بازار واردات چدن در ایالات متحده آمریکا در طی هفته منتهی به ۱۶ اکتبر آرام بوده است و هیچ فعالیت تجاری گزارش نشده است. ارزیابی قیمت صورت گرفته برای چدن وارداتی ایالات متحده آمریکا ۳۷۰-۳۷۵ دلار در هر تن بوده است ، که نسبت به هفته قبل تغییری نداشته است.  یکی از معامله گران گفت:” سطح بازار در ایالات متحده بیشتر از سطح برخی از عوامل داخلی به سطح بازار چین بستگی دارد.” چندین منبع گفتند که با توجه به تفاوت در نرخ حمل و نقل ، براساس آخرین معاملات با قیمت ۳۸۸ دلار در هر تن سی اف آر، سطح قیمت کارآمد ۳۷۰-۳۷۵ دلار در هر تن سی اف آر خواهد بود.

یک منبع در ایالات متحده گفت:” علی رغم سطح بازار در چین ، کارخانه های آمریکایی سعی می کنند قیمت ها را به زیر ۳۷۰ دلار در هر تن سی اف آر ، یعنی ۳۶۵ دلار در هر تن سی اف آر برسانند.” انتظارات ایالات متحده آمریکا از معاملات کمتر غیر واقعی است، زیرا بازار چین اخیراً بهبود یافته است. منبع دیگری گفت:” برآوردهای خریداران آمریکایی زیر ۳۷۰ دلار در هر تن بر اساس معاملات قبلی در چین در اواخر سپتامبر با قیمت ۳۸۱ دلار به ازای هر تن بوده است ، اما اکنون سطح بازار در چین بهبود یافته است.”

منبع: متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.