آرتان پرس | مرجع رسمی اطلاع رسانی فولاد

کاهش تقاضا در بازار ورق سرد چین

قیمت صادرات ورق سرد چین در هفته گذشته با کاهش تقاضا در بازارهای داخلی چین و خارج از کشور روبرو شد ، در حالی که قیمت ورق گالوانیزه همچنان افزایش می یابد.

*** ورق سرد چین

ارزیابی هفتگی صورت گرفته  برای ورق سرد صادراتی چین در روز ۱ دسامبر ۶۶۰-۶۶۵ دلار به ازای هر تن بود، که ۵-۱۰ دلار از هر تن کاهش داشته است.

کارخانه های چینی محموله های ژانویه را با قیمت ۶۹۰ دلار به ازای هر تن فوب پیشنهاد دادند. که به اندازه ۵-۲۰ دلار در هر تن افزایش یافته است.

تاجری در شرق چین گفت:” تقاضای بازار در این هفته پس از افزایش خرید و فروش توسط خریداران آمریکای جنوبی ، بطور قابل توجهی کاهش یافت.”

***ارزیابی قیمت ورق سرد چین

ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای ورق روغنی داخلی در شرق چین ۵،۱۵۰-۵،۱۹۰ (۷۸۳-۷۸۹ دلار) در هر تن بود، که ۲۰ یوان در هر تن نسبت به هفته قبل افزایش یافته است.

کاهش تقاضا در بازار داخلی چین نیز باعث روند نزولی بازار شد.

تاجر دیگری در شرق چین گفت:” برخی از خریداران حاضر نیستند بیشتر قیمت ها را دنبال کنند ، به خصوص که کارخانه های تولید فولاد در حال حاضر سود بسیار بالایی دارند.”

کارخانه آهن و فولاد مستقر در لیائونینگ ، پیشنهاد صادراتی خود را برای حمل و نقل در ژانویه ۲۰ دلار در هر تن افزایش داده و به ۶۹۰ دلار در هر تن فوب رساند ، در حالی که Shandong Iron & Steel پیشنهاد خود را ۵ دلار در هر تن افزایش داد و به ۶۹۰ دلار رسید.

یک تولیدکننده عمده فولاد در کره جنوبی پیشنهاد ورق سرد  خود را در هفته گذشته ۲۰ دلار به ازای هر تن افزایش داد و قیمت آن  به ۷۱۰ دلار به ازای هر تن رسید.

*** ورق گالوانیزه

ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای ورق گالوانیزه ۱ میلی متری صادراتی چین ۶۸۵-۶۹۰ دلار به ازای هر تن بود ، در حالیکه هفته قبل ۶۷۰-۶۸۰ دلار به ازای هر تن بوده است.

یک تاجر مستقر در هنگ کنگ گفت که وی قادر به تهیه ورق گالوانیزه در شمال چین با قیمت ۶۷۰ دلار در هر تن فوب است.

فولاد Benxi در هفته جاری پیشنهاد خود را برای ورق گالوانیزه  ۲۵ دلار افزایش داده و به ۷۴۵ دلار در هر تن فوب رسانده است.

شاندونگ استیل پیشنهاد خود را برای محموله های ورق گالوانیزه ژانویه با ۸۰ گرم روی ۵ دلار در هر تن افزایش داده و به ۷۰۵ دلار در هر تن فوب رساند. این معادل حدود ۷۱۵ دلار در هر تن فوب برای ورق گالوانیزه با روکش روی به اندازه ۱۲۰ گرم است.

کارخانه Tangshan Iron & Steel  محموله فوریه ورق گالوانیزه  با روی ۱۲۰ گرمی را با قیمت ۷۲۵ دلار به ازای هر تن فوب ارائه کرد.

*** ورق سرد چین ؛ بازار ویتنام

تأمین کنندگان ویتنامی هیچ پیشنهادی صادراتی برای ورق گالوانیزه در این هفته صادر نکردند.

منبعی گفت:” گالوانیزه کاران ویتنامی هیچ کالای صادراتی ندارند که اکنون ارائه دهند ، زیرا بستر ورق گرم کافی برای تولید آن را ندارند.”

عرضه ورق گرم در ویتنام به دلیل عرضه کم تولید کننده داخلی Formosa Ha Tinh Steel Corp و همچنین پیشنهادات کمتر از طرف تامین کنندگان در چین ، هند ، کره جنوبی ، ژاپن و تایوان بسیار محدود بوده است.

یک کارخانه تولید فولاد کره جنوبی ورق گالوانیزه با پوشش ۱۴۰ گرمی روی را با قیمت ۸۰۰ دلار در هر تن فوب ارائه می دهد،  که ۴۰ دلار در هر تن افزایش یافته است.

منبع: متال بولتن

خروج از نسخه موبایل