دوشنبه, ۲۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 6 شوال 1442 Monday, 17 May , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
گزارش بازارهای :صادراتی

بیلت و اسلب ایران: کاهش قیمت در بازار چالش برانگیز

شناسه : 39323 ۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۶ منبع : متال بولتن
کاهش هزینه های قراضه در سطح جهانی ، افزایش رقابت در بازار بیلت و اسلب ایران و پایین آمدن قیمت های فولاد تمام شده در بازارها ، تامین کنندگان ایرانی را مجبور کرده است تا پیشنهادات خود را کاهش دهند
بیلت و اسلب ایران: کاهش قیمت در بازار چالش برانگیز
پ
پ

قیمت صادراتی بیلت و اسلب ایران در میان بازار چالش برانگیز در هفته تا چهارشنبه ۲۰ ژانویه کاهش یافت.

 

*** معاملات بیلت و اسلب ایران

کاهش هزینه های قراضه در سطح جهانی ، افزایش رقابت در بازار بیلت و اسلب ایران و پایین آمدن قیمت های فولاد تمام شده در بازارها ، تامین کنندگان ایرانی را مجبور کرده است تا پیشنهادات خود را کاهش دهند. گزارش شده است که هفته گذشته پس از ارائه ارزیابی قیمتی Fastmarkets ، یک محموله بیلت با قیمت ۵۶۵ دلار در هر تن فوب فروخته شد. این در مقایسه با ۵۷۰ دلار در هر تن فوب در ابتدای هفته گذشته کمتر بود. ارزیابی هفتگی Fastmarkets برای بیلت صادراتی ایران ، ۵۴۹-۵۶۵ دلار در هر تن فوب در ۲۰ ژانویه بود ، در حالی که یک هفته قبل ۵۷۰-۵۷۵ دلار در هر تن فوب بود.

به گفته چندین منبع ، محموله ۳۰۰۰۰ تنی بیلت در اواخر هفته گذشته با قیمت ۵۴۹ دلار در هر تن فوب در بنادر جنوب ایران فروخته شد. برخی از کارخانه ها مناقصه هایی را آغاز کرده اند که انتظار می رفت جمعه این هفته انجام شوند. تولیدکنندگان به دنبال ۵۶۰-۵۷۰ دلار برای هر تن فوب بودند ، در مقابل ۵۷۰-۵۷۵ دلار در هر تن برای یک هفته قبل شنیده شد. برخی از فعالان بازار با توجه به افزایش رقابت در بازار ، به ویژه در آسیا ، این پیشنهادات را بسیار زیاد ارزیابی کردند. با توجه به هزینه حمل و نقل ۲۸-۳۰ دلار به ازای هر تن و پرداخت هزینه های اضافی ، بیلت و اسلب ایران با قیمت ۵۹۸ تا ۶۱۰ دلار در هر تن در جنوب شرقی آسیا در دسترس خواهد بود.

 

*** هزینه قراضه

به دنبال کاهش هزینه های قراضه در اواخر هفته گذشته ، برخی از کارخانه های ایرانی توافق کردند که در سطوح پایین تر معاملات را منعقد کنند. شاخص روزانه قراضه فولادی HMS 1 & 2 (مخلوط ۸۰:۲۰) مبدا ایالات متحده در ۱۹ ژانویه ۴۵۱٫۴۰ دلار در هر تن بود که نسبت به روز قبل ۹٫۱۲ دلار در هر تن و نسبت به هفته گذشته ۲۹٫۸۵ دلار در هر تن کاهش داشت.

 

*** بیلت کشورهای دیگر

در همین حال ، ۳۰،۰۰۰ تن بیلت چینی هفته گذشته با قیمت ۵۹۵-۶۰۰ دلار به ازای هر تن CFR به فیلیپین فروخته شد. برآوردهای اخیر از قیمت قابل اجرا برای بیلت غیر ایرانی در آسیا در محدوده ۵۸۵-۵۹۵ دلار به ازای هر تن شنیده شده است. بیلت و اسلب ایران به طور معمول با قیمت ۱۰ دلار در هر تن ارزان تر از محصولات کشورهای دیگر فروخته می شود. با این حال ، برخی منابع اظهار داشتند که مشتریان خاورمیانه می توانند قیمت های پیشنهادی کارخانه های ایرانی را بپذیرند. یکی از بازرگانان گفت: “آنها آماده پرداخت این قیمت ها هستند. زیرا هزینه میلگرد در کشورهای حوزه خلیج فارس در حال افزایش است.”

 

*** معاملات میلگرد

ارزیابی هفتگی Fastmarkets برای میلگرد امارات متحده عربی ، ۲۵۹۰-۲۷۳۵ درهم (۷۰۵-۷۴۵ دلار) در هر تن در ۱۹ ژانویه بود که از ۲۴۰۰-۲۷۳۵ در هر تن ۱۲ ژانویه افزایش یافته است. عمان ، بزرگترین صادر کننده میلگرد به امارات متحده عربی ، میلگرد را با ۷۱۵ دلار در هر تن ارائه می دهد ، در حالی که هفته گذشته ۶۶۵ دلار در هر تن بود. دو خریدار گفتند که ۷۰۵-۷۱۰ دلار به ازای هر تن می تواند قیمت قابل قبولی برای میلگرد عمانی وارد شده به امارات باشد.

 

***  صادرات اسلب

در بخش اسلب ، یک تولید کننده عمده در آخر هفته گذشته مناقصه ای برای محموله ۳۰،۰۰۰ تنی را که برای حمل در مارس برنامه ریزی شده بود ، با ۶۳۹ دلار هر تن فوب منعقد کرد. مقصد این محموله بازار آسیا بود. همین تولید کننده مناقصه دیگری را در ۲۰ ژانویه افتتاح کرد. قیمت هدف با توجه به روند نزولی قیمت اسلب و فولاد تخت در سطح جهانی ۶۲۵ دلار در هر تن در بنادر جنوب ایران بود.

ارزیابی هفتگی Fastmarkets برای صادرات ورق CIS به قیمت ۶۷۵-۶۹۵ دلار در هر تن در ۱۸ ژانویه بود ، در حالی که یک هفته قبل ۶۸۵-۷۰۰ دلار در هر تن بود. قیمت کویل نورد گرم چین شرقی ۴،۴۵۰-۴،۴۸۰ یوان (۶۸۶-۶۹۱ دلار) در هر تن بود که نسبت به روز قبل ۳۰-۴۰ یوان در هر تن و نسبت به هفته قبل ۶۰ یوان در هر تن کاهش داشت . در نتیجه ، ارزیابی هفتگی Fastmarkets برای صادرات اسلب ایران ، در تاریخ ۲۰ ژانویه ۶۲۵-۶۳۹ دلار به ازای هر تن بود ، در حالی که هفته گذشته ۶۳۲-۶۵۰ دلار در هر تن بود.

 

 

منبع: متال بولتن

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.