جمعه, ۲ مهر , ۱۴۰۰ 17 صفر 1443 Friday, 24 September , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

آرامش در بازار های قراضه دریایی

شناسه : 52698 17 مرداد 1400 - 15:00

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن کارخانه های تولید فولاد ترکیه در روز جمعه ۶ آگوست پس از رزرو حداقل ۵ محموله در بازار قراضه کشتی طی این هفته سکوت کردند.

آرامش در بازار های قراضه دریایی
پ
پ

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن کارخانه های تولید فولاد ترکیه پس از رزرو حداقل ۵ محموله قراضه از بازار قراضه دریایی ، آخر هفته را در سکوت به سر بردند.

متال بولتن گزارش داد که آخرین معامله قراضه فولادی ترکیه در روز چهارشنبه ۴ آگوست ثبت شد. به نقل از منابع خبری در روز چهارشنبه ۴ آگوست یک کارخانه فولاد در منطقه ازمیر محموله ای از ایالات متحده شامل ۱۵۰۰۰ تن قراضه فولادی نوع  HMS 1&2 (80:20) را با قیمت ۴۶۴ دلار در هر تن را رزرو کرد. همچنین این محموله شامل ۱۴۰۰۰ تن قراضه خرد شده و ۲۰۰۰ تن قراضه ساختمانی (P&S) با قیمت ۴۷۹ دلار در هر تن  cfr بود.

همچنین پیش از آن، چهار محموله قراضه فولادی دیگر در روز سه شنبه ۳ آگوست ثبت شده است.

یک کارخانه فولاد مستقر در منطقه مرمره ترکیه در روز جمعه ۶ آگوست یک محموله شامل ۲۹۰۰۰ تن قراضه فولادی نوع HMS 1 & 2 (80:20) از ایالات متحده را به قیمت ۴۶۳ دلار در هر تن رزرو کرد. همچنین این محموله شامل ۸۰۰۰ تن قراضه خرد شده و ۳۰۰۰ تن قراضه ساختاری (P&S) با قیمت ۴۷۸ دلار در هر تن cfr بود.

به نقل از متال بولتن همان کارخانه محموله دیگری از ایالات متحده را در روز جمعه ۶ آگوست رزرو کرد. در این محموله قراضه فولادی نوع HMS 1 & 2 (80:20) با قیمت ۴۶۴ دلار در هر تن cfr رزرو شد. این محموله همچنین شامل قراضه خرد شده با قیمت ۴۷۹ دلار در هر تن cfr بود. به گفته منابع خبری یک محموله شامل قراضه فولادی دریای بالتیک نوع HMS 1 & 2 (80:20) با قیمت ۴۶۴ دلار در هر تن و قراضه خرد شده با قیمت ۴۷۹ دلار در هر تن cfr توسط کارخانه مستقر در منطقه مرمره رزرو شد.

منابع خبری اعلام کردند که یک کارخانه تولید کننده فولاد مستقر در شمال ترکیه در روز جمعه ۶ آگوست محموله ای شامل ۲۲۰۰۰ تن قراضه فولادی دریای بالتیک نوع HMS 1 & 2 (80:20) و ۳۰۰۰ تن HMS 1 به همراه سود قرضه را با قیمت متوسط ​​۴۶۳ دلار در هر تن cfr رزرو کرد.

فعالان بازار گزارش دادند تولیدکنندگان فولاد به دلیل کندی روند تقاضا برای محصولات فولادی طویل، از بازارهای قراضه دریایی فاصله گرفتند.

علاوه بر این به نقل از چندین منبع خبری، هزینه حمل و نقل دریایی در هفته گذشته به دلیل در دسترس بودن کمتر کشتی ها به شدت افزایش یافته است. به گفته فعالان بازار ، هزینه حمل و نقل از روتردام به ترکیه حدود ۱۰ تا ۴۰ دلار در هر تن برای کشتی های ۳۰ هزار تنی افزایش یافته است.

متال بولتن اعلام کرد که در نتیجه فقدان فعالیت تجاری جدید ، شاخص های قراضه فولادی روزانه در پایان هفته ثابت ماند.

ارزیابی روزانه Fastmarkets نشان داد قیمت قراضه فولادی نوع HMS 1 & 2 (مخلوط ۸۰:۲۰) با مبدا اروپای شمالی در روز جمعه ۶ آگوست ۴۵۵٫۸۱ دلار به ازای هر تن cfr ترکیه محاسبه شد. این در حالی است که قیمت قراضه فولادی نسبت به روز قبل بدون تغییر باقی مانده است.

طبق ارزیابی روزانه Fastmarkets در روز جمعه ۶ آگوست شاخص قراضه فولادی نوع HMS 1 & 2  (مخلوط ۸۰:۲۰) با مبدا ایالات متحده ۴۶۳٫۹۰ دلار در هر تن cfr ترکیه قیمت گذاری شد. این در حالی است به گفته منابع خبری شاخص قراضه فولادی نسبت به روز قبل ثابت بوده است. همچنین منابع خبری اعلام کردند که پرمیوم مربوط به محصولات ایالات متحده نسبت به قراضه اروپایی در محدوده ۸٫۰۹ دلار در هر تن باقی ماند.

*** تحلیل میانگین قیمت های قراضه فولادی در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت قراضه فولادی دریایی نوع HMS 1 & 2  (مخلوط ۸۰:۲۰) با مبدا اروپای شمالی در ماه می برابر ۴۹۶٫۵۲ ، در ماه ژوئن برابر ۵۰۰٫۰۹  و در ماه ژوئیه برابر ۴۸۰٫۷۰ دلار در هر تن cfr ترکیه بود که در روز  جمعه ۶ آگوست به ۴۵۵٫۸۱ دلار در هر تن cfr ترکیه رسید.

همچنین با توجه به ارزیابی فعالان بازار که میانگین قیمت قراضه فولادی نوع HMS 1 & 2  (مخلوط ۸۰:۲۰) با مبدا  ایالات متحده در ماه می برابر ۵۰۱٫۱۰ ، در ماه ژوئن برابر ۵۰۶٫۲۰  و در ماه ژوئیه برابر ۴۸۸٫۳۳ دلار در هر تن cfr ترکیه بود که در روز  جمعه ۶ آگوست به ۴۶۳٫۹۰ دلار در هر تن cfr ترکیه رسید.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.