آرتان پرس | مرجع رسمی اطلاع رسانی فولاد

انتظار خریداران برای افت قیمت کویل نورد گرم اروپا در ماه سپتامبر

به گزارش آرتان پرس و به نقل از مجله متال بولتن، جو حاکم بر بازار در سمت خریداران حوزه کویل نورد گرم اروپا در روز جمعه ۲۷ آگوست به دلیل کاهش هزینه های مواد اولیه، واردات رقابتی و چشم انداز نامشخص تقاضا در بازار منفی بود.

فعالان بازار در روز جمعه هفته گذشته گزارش دادند هم خریداران و هم فروشندگان کویل نورد گرم اروپا پس از تعطیلات در ماه آگوست به بازار بازگشته اند تا در معاملات شرکت کنند، اما با محدودیت هایی در فعالیت های تجاری مواجه شده اند. این در حالی است که آنها برای ارزیابی بازار قبل از انجام معاملات جدید به زمان نیاز دارند.

به نقل از منابع خبری خریداران انتظار دارند قیمت کویل  نورد گرم داخلی اروپا در ماه سپتامبر به دلیل کاهش هزینه مواد اولیه کاهش یابد.

تحلیل گران صنعت در روز جمعه ۲۷ آگوست اعلام کردند چشم انداز تقاضا برای بخش خودرو که یکی از مصرف کنندگان بزرگ و مهم فولاد تخت در اتحادیه اروپا است، همچنان نامشخص می باشد. کمبود مداوم نیمه هادی ها باعث محدود شدن نرخ تولید خودروسازان شده و بر تقاضای فولاد تأثیر منفی گذاشته است.

با این حال به نقل از متال بولتن، تولیدکنندگان کویل نورد گرم تمایلی به پذیرش قیمت کمتر ندارند. چرا که این فولادسازان سفارشات خوبی در سال ۲۰۲۱ ثبت نکرده اند. منابع خبری گزارش دادند که اکثر کارخانه های اروپایی تا پایان سال محصولات فولادی خود را خواهند فروخت.

فعالان بازار گزارش دادند اگر اتحادیه اروپا و ایالات متحده اختلافات مربوط به بخش ۲۳۲ تعرفه فولاد خود را تا اول نوامبر حل کنند ، حجم کویل نورد گرم از بازار اتحادیه اروپا به ایالات متحده منتقل می شود. این امر کمبود محصولات فولادی در اروپا را تشدید کرده و قیمت ها را در آنجا افزایش خواهد داد.

ارزیابی روزانه Fastmarkets نشان داد قیمت کویل نورد گرم داخلی اروپا  در روز جمعه ۲۷ آگوست حدود ۱٫۱۳۸٫۳۳ یورو (۱٫۳۳۸٫۷۵ دلار) در هر تن exw اروپای شمالی محاسبه شد. این در حالی است که قیمت کویل نورد گرم داخلی اروپا  نسبت به تاریخ ۲۶ آگوست که برابر ۱۱۱۴۲٫۵۰ یورو در تن بود حدود ۴٫۱۷ یورو در هر تن کاهش یافته است.

این در حالی است که به گفته منابع خبری قیمت کویل نورد گرم داخلی اروپا  نسبت به هفته قبل حدود ۴٫۱۷ یورو در هر تن و نسبت به ماه قبل حدود ۸٫۱۳ یورو در هر تن کاهش یافت.

به نقل از متال بولتن شاخص اعلام شده روز جمعه ۲۷ آگوست برای قیمت کویل نورد گرم داخلی اروپا  بر اساس قیمت های قابل دستیابی برآورد شده توسط منابع بازار در حدود ۱،۱۲۰-۱،۱۵۰ یورو به ازای هر تن در حال اجرا بود.

در این میان فعالان بازار گزارش دادند که بازار ایتالیا در هفته منتهی به روز جمعه ۲۷ آگوست تقریباً آرام بود و اکثر منابع پیش بینی کردند که فعالیت این بازار از هفته آینده شروع به افزایش می کند.

طبق ارزیابی Fastmarkets شاخص کویل نورد گرم فولادی داخلی ایتالیا در روز جمعه ۲۷ آگوست حدود ۱٫۰۱۷٫۵۰ یورو به ازای هر تن exw ایتالیا قیمت گذاری شد. این در حالی است که قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی ایتالیا نسبت به روز قبل بدون تغییر بود.

این در حالی است که به گفته منابع خبری شاخص کویل نورد گرم فولادی داخلی ایتالیا در روز جمعه ۲۷ آگوست نسبت به هفته قبل ۰٫۸۳ یورو در هر تن و نسبت به ماه قبل ۳۹٫۱۷ یورو در هر تن کاهش یافته است.

به نقل از متال بولتن شاخص کویل نورد گرم فولادی داخلی ایتالیا در روز جمعه ۲۷ آگوست بر اساس پیشنهادات و قیمت های قابل دستیابی در محدوده ۱۰۰۰ تا ۱٫۰۵۰ یورو در هر تن شنیده می شود.

*** تحلیل میانگین قیمت های کویل نورد گرم فولادی در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت کویل نورد گرم داخلی اروپا در ماه می برابر ۱۰۸۴٫۰۳ ، در ماه ژوئن برابر ۱۱۵۶٫۵۶  و در ماه ژوئیه برابر ۱۱۵۶٫۹۰ یورو در هر تن exw اروپای شمالی بود که در روز  جمعه ۲۷ آگوست به ۱۱۳۸٫۳۳ یورو در هر تن exw اروپای شمالی رسید.

همچنین به نقل از فعالان بازار میانگین قیمت کویل نورد گرم داخلی ایتالیا در ماه می برابر ۱۰۶۸٫۷۰ ، در ماه ژوئن برابر ۱۱۴۱٫۱۱  و در ماه ژوئیه برابر ۱۰۹۴٫۶۷ یورو در هر تن exw ایتالیا بود که در روز  جمعه ۲۷ آگوست به ۱۰۱۷٫۵۰ یورو در هر تن exw ایتالیا رسید.

متال بولتن

خروج از نسخه موبایل