افزونه جلالی را نصب کنید. 27 صفر 1444 Friday, 23 September , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

کاهش قیمت بیلت فولادی داخلی ترکیه با تضعیف عوامل بنیادی

شناسه : 53895 13 شهریور 1400 - 12:00

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن قیمت بیلت فولادی داخلی ترکیه در هفته منتهی به روز جمعه ۳ سپتامبر در میان تضعیف عوامل بنیادی بازار کاهش یافت. این پارامترها شامل تقاضای محدود ، کاهش هزینه قراضه وارداتی و کاهش قیمت فولاد بلند در بازار داخل و بازارهای صادراتی بود.

کاهش قیمت بیلت فولادی داخلی ترکیه با تضعیف عوامل بنیادی
پ
پ

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن قیمت بیلت فولادی داخلی ترکیه در هفته منتهی به روز جمعه ۳ سپتامبر در میان تضعیف عوامل بنیادی بازار کاهش یافت. این پارامترها شامل تقاضای محدود ، کاهش هزینه قراضه وارداتی و کاهش قیمت فولاد بلند در بازار داخل و بازارهای صادراتی بود.

ارزیابی Fastmarkets نشان داد قیمت قراضه فولادی صادراتی نوع HMS 1&2   (مخلوط ۸۰:۲۰) با مبدا اروپای شمالی در روز سه شنبه ۳۱ آگوست در محدوده ۴۴۱٫۷۴ دلار در هر تن cfr ترکیه بود. این در حالی است که به تقل از منابع خبری قیمت قراضه فولادی صادراتی در مقایسه با روز جمعه ۲۷ آگوست حدود ۲٫۸۶ دلار در هر تن کاهش یافته است.

فعالان بازار گزارش دادند شاخص قراضه فولادی صادراتی پس از تایید معاملات در روز چهار شنبه ۱ سپتامبر به سطح پایین تری سقوط کرد.

به نقل از منابع خبری تا روز پنجشنبه ۲ سپتامبر، شاخص قراضه فولادی صادراتی ۲٫۵۶ دلار دیگر در هر تن کاهش یافت و به ۴۳۹٫۱۸ دلار در هر تن رسید . زیرا پیشنهادات کمتری در بازار شنیده شد.

در نتیجه طبق گزارش فعالان بازار،  فولادسازان مستقر در کشور ترکیه پیشنهادات بیلت فولادی داخلی خود را برای مشتریان داخلی به ۶۳۵-۶۴۰ دلار در هر تن کاهش دادند . این در حالی است که قیمت بیلت فولادی در هفته قبل در محدوده ۶۳۵-۶۴۵ دلار به ازای هر تن فوب بود.

مشتریان مستقر در ترکیه نقل کردند که اگر پرس و جوی محکمی در بازار انجام شود ، کارخانه ها ممکن است تخفیف بیشتری برای بیلت فولادی ارائه دهند . اما به نقل از منابع خبری تا زمان انتشار این خبر هیچ معامله تأیید شده جدیدی شنیده نشده است.

ارزیابی هفتگی Fastmarkets نشان داد قیمت بیلت فولادی داخلی ترکیه در روز پنجشنبه ۲ سپتامبر به ۶۳۵-۶۴۰ دلار در هر تن رسید. این در حالی است که قیمت بیلت فولادی داخلی ترکیه نسبت به هفته قبل با کاهش ۳ دلار در هر تن همراه بوده است.

در این میان متال بولتن گزارش داد کاهش هزینه های قراضه وارداتی و کاهش بازار میلگرد فولادی داخلی نیز بر قیمتی که مشتریان ترکیه برای قیمت بیلت فولادی وارداتی ترکیه پیشنهاد داده بودند ، تأثیر گذاشت.

چندین منبع مستقر در بازار خبر دادند پیشنهادات مشتریان مستقر در ترکیه برای قیمت بیلت فولادی ترکیه در محدوده ۶۱۰-۶۱۵ دلار به ازای هر تن cfr بود. این در حالی است که قیمت بیلت فولادی ترکیه در طول هفته ۱۰-۱۵ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

تحلیل گران بازار اعلام کردند پیشنهادات بیلت فولادی با مبدا CIS از معامله گران در هفته منتهی به روز جمعه ۳ سپتامبر حدود ۵ تا ۱۰ دلار به ازای هر تن کاهش یافت و به محدوده ۵۳۰ تا ۵۴۰ دلار در هر تن cfr رسید. همچنین به یک معامله گر مبلغ ۶۲۰ دلار در هر تن cfr برای بیلت فولادی پیشنهاد شد ، اما هیچ سفارشی با این قیمت برای بیلت فولادی تا زمان انتشار خبر تأیید نشد.

طبق ارزیابی هفتگی Fastmarkets قیمت بیلت فولادی وارداتی ترکیه در روز پنج شنبه ۲ سپتامبر در محدوده ۶۱۵-۶۳۰ دلار در هر تن cfr ترکیه بود . این در حالی است که قیمت بیلت فولادی وارداتی ترکیه نسبت به هفته قبل که برابر ۶۳۰-۶۴۰ دلار به ازای هر تن بود کاهش یافته است.

به نقل از متال بولتن قیمت بیلت فولادی صادر شده به خارج از ترکیه نیز طی هفته گذشته کاهش یافت. پیشنهادات شنیده شده برای بیلت فولادی صادر شده به خارج از ترکیه از محدوده ۶۳۵-۶۴۰ دلار در هر تن فوب در هفته قبل به ۶۳۰ دلار در هر تن فوب در هفته جاری کاهش یافت.

با توجه به ارزیابی هفتگی Fastmarkets قیمت بیلت فولادی صادراتی ترکیه نیز در روز پنج شنبه ۲ سپتامبر به ۶۳۰ دلار در هر تن فوب ترکیه رسید . این در حالی است که قیمت بیلت فولادی صادراتی ترکیه نسبت به هفته گذشته ۵ تا ۱۰ دلار در هر تن کاهش یافته است.

*** تحلیل میانگین قیمت های قراضه فولادی در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت قراضه فولادی صادراتی با مبدا اروپای شمالی در ماه ژوئن برابر ۵۰۰٫۰۹ ، در ماه ژوئیه برابر ۴۸۰٫۷۰  و در ماه آگوست برابر ۴۵۰٫۰۶ دلار در هر تن cfr ترکیه بود که در روز  جمعه ۳ سپتامبر به ۴۴۰٫۲۵ دلار در هر تن cfr ترکیه رسید.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.