آرتان پرس | مرجع رسمی اطلاع رسانی فولاد

تقاضای ضعیف برای کویل نورد سرد و گالوانیزه گرم چین در بازار بین المللی

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن قیمت کویل نورد سرد فولادی صادراتی چین طی هفته منتهی به روز سه شنبه ۷ سپتامبر با وجود معاملات کم افزایش یافت. این در حالی است که قیمت کویل گالوانیزه گرم فولادی بدون تغییر بود.

منابع به Fastmarkets اعلام کردند که در روز سه شنبه ۷ سپتامبر نگرانی های مداوم در مورد احتمال وضع مالیات صادرات برای فولاد ، افزایش نرخ حمل و نقل و ازدحام در بنادر همچنان بر جذابیت مواد چینی در بازار بین المللی تاثیر می گذارد.  

یک منبع تجاری در روز سه شنبه به Fastmarkets نقل کرد: “ازدحام در بنادر چین هیچ نشانه ای از کاهش را نشان نمی دهد.”

به نقل از فعالان بازار آخرین داده های رسمی حاکی از کاهش صادرات فولاد نهایی در چین است.

بر اساس آخرین اطلاعات گمرک چین که در روز سه شنبه ۷ سپتامبر منتشر شد ، چین در ماه آگوست ۵٫۰۵ میلیون تن فولاد تمام شده صادر کرد که ۱۰٫۹ درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافته است. این کمترین میزان صادرات از فوریه ۲۰۲۱ است.

برخی از تولیدکنندگان مستقر در چین نیز علاقه زیادی به بازار صادرات ندارند ، زیرا تولید آنها می تواند جذب بازار داخلی شود . منابع همچنین اعلام کردند پکن از صادرات جلوگیری می کند.

یک منبع کارخانه مستقر در جینان گفت: “با وجود تقاضای ضعیف ، بازار داخلی می تواند تولید ما را که به دلیل محدودیت های جاری تولید کاهش یافته است ، هضم کند.”

*** کویل نورد سرد

ارزیابی هفتگی Fastmarkets نشان داد قیمت کویل نورد سرد فولادی صادراتی در روز سه شنبه ۷ سپتامبر در محدوده ۱۰۱۵-۱۰۴۰ دلار در هر تن فوب چین بود. این در حالی است که قیمت کویل نورد سرد فولادی صادراتی نسبت به هفته قبل که برابر ۱۰۱۰-۱۰۳۰ دلار در هر تن بود حدود  5-10 دلار در هر تن افزایش یافته است.

به نقل از متال بولتن کارخانه آهن و فولاد Shandong  برای هفته منتهی به روز جمعه ۱۰ سپتامبر کویل نورد سرد حمل شده در ماه نوامبر را با قیمت ۱۰۳۰ دلار در هر تن فوب چین ارائه می دهد . اما این به شرطی است که خریداران به طور کامل تغییرات مالیاتی را متحمل شوند. کارخانه آهن و فولاد Shandong  در مجموع ۱۰۰۰۰ تن فولاد تخت از جوله کویل نورد سرد و کویل گالوانیزه گرم برای صادرات در اختیار دارد.

فعالان بازار گزارش دادند پیشنهاد های شنیده شده طی این هفته نسبت به هفته قبل که هیچ معامله ای در آن منعقد نشده بود ، حدود ۵ دلار در هر تن کاهش یافته است.

معامله گران گزارش دادند که معاملات محموله هایی شامل فولاد تخت که به مقصد آمریکای جنوبی و مانیلا ، در فیلیپین انجام می شود ، در هفته گذشته با قیمت ۱۰۱۵-۱۰۲۰ دلار به ازای هر تن فوب چین منعقد شده است. به نقل از منابع خبری بر اساس برآوردهای بازرگانان مالیات مربوط به حمل و نقل دریایی از چین به آمریکای جنوبی در حال حاضر ۱۴۰ تا ۱۵۰ دلار در هر تن می باشد ، در حالی که مالیات مربوط به برای مسیر مانیلا ۴۰ تا ۵۰ دلار به ازای هر تن است.

شرکت کنندگان در بازار قیمت فولاد تخت در بازار چین را  0،۰۱۵-۱،۰۴۰ دلار در هر تن فوب چین اعلام کردند.

با توجه به ارزیابی هفتگی Fastmarkets قیمت کویل نورد سرد فولادی داخلی چین در روز جمعه ۳ سپتامبر ۶،۴۵۰-۶،۴۸۰ یوان (۹۹۹-۱،۰۰۴ دلار) به ازای هر تن exw چین شرقی بود. این در حالی است که قیمت کویل نورد سرد فولادی داخلی چین نسبت به هفته قبل که برابر ۶،۴۰۰-۶،۴۳۰ یوان در هر تن بود حدود ۵۰ یوان در تن افزایش یافته است.

یکی از تولیدکنندگان بزرگ فولاد در کره جنوبی که به طور مرتب کویل نورد سرد را به منطقه وسیع تر آسیا صادر می کند ، از هفته گذشته تا سه شنبه از بازار اصلی خارج شد.

*** کویل گالوانیزه گرم

ارزیابی هفتگی Fastmarkets نشان داد کویل گالوانیزه گرم فولادی صادراتی دارای ضخامت ۱ میلی متر در روز سه شنبه ۷ سپتامبر ۱۰۵۰-۱۰۷۰ دلار به ازای هر تن فوب چین قیمت گذاری شد . به گفته منابع خبری کویل گالوانیزه گرم فولادی صادراتی نسبت به هفته قبل بدون تغییر باقی مانده است.

در این میان متال بولتن گزارش داد فعالیت های تجاری صادراتی برای  کویل گالوانیزه گرم فولادی چین در هفته گذشته ضعیف بود. اگرچه معاملات مربوط به کویل گالوانیزه گرم فولادی در محدوده قیمت ۱۰۵۰-۱۰۷۰ دلار در هر تن فوب چین گزارش شده است.

به نقل از منابع خبری ارزیابی Fastmarkets برای کویل گالوانیزه گرم فولادی با پوشش زینک و اسپنگل صفر نوع ۱۲۰gsm ارائه شده است.

فعالان بازار گزارش دادند برای هفته منتهی به روز جمعه ۱۰ سپتامبر شرکت آهن و فولاد، Shandong  پیشنهاد خود را برای  کویل گالوانیزه گرم فولادی اسپنگل صفر و نوع ۱۲۰gsm حمل شده در ماه نوامبر را کاهش داده و به  1090 دلار در هر تن فوب رساند. این در حالی است که قیمت کویل گالوانیزه گرم فولادی در هفته گذشته ۱۱۰۰ دلار در هر تن بوده است. اما به نقل از چندین منبع خبری باز هم خریداران ملزم به پرداخت هرگونه هزینه اضافی ناشی از تغییرات مالیاتی هستند.

تحلیل گران صنعت اعلام کردند دو کارخانه بزرگ مستقر در استان هبی در شمال چین پیشنهادات خود را برای کویل گالوانیزه گرم فولادی در محدوده ۱۱۲۰ دلار به ازای هر تن فوب برای محصولات مشابه ارائه دادند. به گفته منابع خبری از زمان حذف تخفیف مالیات بر ارزش افزوده برای صادرات کویل گالوانیزه گرم فولادی در ۱ آگوست ، این دو کارخانه هیچ گونه معامله ای منعقد نکرده اند.

طبق ارزیابی هفتگی Fastmarkets قیمت کویل گالوانیزه گرم فولادی داخلی پوشش داده شده با زینک از نوع ۸۰ gsm در روز جمعه ۳ سپتامبر در محدوده ۶،۸۲۰-۶،۸۸۰ یوان در هر تن exw چین شرقی بود . این در حالی است که قیمت کویل گالوانیزه گرم فولادی نسبت به هفته قبل که برابر ۶،۸۰۰-۶،۸۵۰ یوان در هر تن بود حدود ۲۰-۳۰ یوان افزایش یافته است.

به نقل از متال بولتن یک فولادساز مستقر در کره جنوبی ، که به طور مرتب کویل گالوانیزه گرم فولادی را به خریداران منطقه صادر می کند ، هیچ قیمت پیشنهادی برای کویل گالوانیزه گرم فولادی در هفته منتهی به روز سه شنبه ۷ سپتامبر صادر نکرده است.

چندین منبع خبری نقل کردند که کربن زدایی بازار پیچیده را پیچیده تر می کند. طبق آخرین تجزیه و تحلیل انجام شده توسط متال بولتن، قیمت واقعی فولاد سبز در بازار کاملا شناور است که تاثیرات اساسی در فرآیند فولادسازی و میزان عرضه در بازار خواهد داشت.

*** تحلیل میانگین قیمت محصولات فولادی در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت کویل نورد سرد فولادی صادراتی چین در ماه ژوئن برابر ۹۰۱٫۶۰ ، در ماه ژوئیه برابر ۹۱۳٫۷۵ و در ماه آگوست برابر ۱۰۰۲ دلار در هر تن فوب چین بود که در روز  سه شنبه ۷  سپتامبر به ۱۰۲۷٫۵۰ دلار در هر تن فوب چین رسید.

طبق ارزیابی فعالان بازار میانگین قیمت کویل گالوانیزه گرم فولادی صادراتی چین در ماه ژوئن برابر ۹۶۷ ، در ماه ژوئیه برابر ۹۵۸٫۷۵ و در ماه آگوست برابر دلار در هر تن فوب چین بود که در روز  دوشنبه سه شنبه ۷  به ۱۰۶۰ دلار در هر تن فوب چین رسید.

متال بولتن

خروج از نسخه موبایل