شنبه, ۲۵ فروردین , ۱۴۰۳ 5 شوال 1445 Saturday, 13 April , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

۸۶۰ صادرکننده از خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران بهره می برند

شناسه : 570 14 اسفند 1395 - 7:49

به گزارش مرکز فولاد ایرانیان و به نقل از شاتا «سید آرش شهرآیینی با اعلام این خبر، افزود:صندوق ضمانت صادرات ایران هم اکنون ۱۳ هزار میلیارد ریال سرمایه دارد.

پ
پ

سال گذشته با وجود محدودیت شدید ارزی، با حمایت دولت و مجلس شورای اسلامی ۲۰۰ میلیون دلار به صندوق ضمانت صادرات تزریق شد و هم اکنون تعهدات جاری این صندوق ۲۰ میلیارد دلار است که خطرپذیری صادراتی را تحت پوشش خود قرار داده است.

عضو هیات مدیره صندوق ضمانت صادرات ایران گفت: این صندوق در چند سطح به صادرکنندگان خدمت ارائه می دهد که سطح نخست آن قبل از صادرات است که صدور ضمانتنامه برای نظام بانکی به جای وثایق می باشد.

وی افزود: هم چنین حسن ضمانتنامه اعتباری صندوق این است که نرخ بهره اش دو درصد کمتر از بهره های بانکی می باشد.

شهرآیینی ادامه داد: دیگر خدمت صندوق ضمانت صادرات سطحی است که در آن صادرکننده کالا را از تولیدکننده دریافت و صادر می کند و در این چارچوب صندوق ضمانت صادرات می تواند ضمانتنامه تولیدی بدهد.

وی گفت: در حالتی که کالا به مقصد حمل شده باشد و معامله به صورت حساب باز صورت گرفته و صادرکننده نگران عدم پرداخت وجه باشد نیز چون صندوق به اطلاعات پایه ای بین المللی دسترسی دارد می تواند اعتبار خریدار را سنجش کرده و در آن چارچوب عملیات بیمه ای را برای صادرکننده انجام دهد.

صندوق ضمانت صادرات علاوه بر اینکه خطرپذیری عدم بازپرداخت دولتهای خارجی را بیمه می کند در مواردی که سرمایه گذاری تولید را در کشور مقصد انجام می دهد خطرپذیری سیاسی مصادره این سرمایه گذاری توسط دولتهای کشور مقصد را نیز تحت پوشش قرار می دهد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.