آرتان پرس | مرجع رسمی اطلاع رسانی فولاد

سیم مفتول CIS؛ تقاضا رو به کاهش قیمت رو به افزایش

قیمت های بالای سیم مفتول صادراتی CIS باعث شد تا تقاضا از سمت وارد کنندگان کاهش یابد و از سوی دیگر قیمت های ارزان از سمت چین و روسیه به این کاهش تقاضا دامن زد.

* قیمت سیم مفتول CIS

به گزارش آرتان پرس، قیمت صادراتی سیم مفتول CIS در هفته منتهی به دوشنبه ۲۲ نوامبر به دلیل کمبود تقاضا و رقابت فزاینده تامین کنندگان در ترکیه و حتی چین کاهش یافت. سیم مفتول CIS روسیه با قیمت ۷۷۸ تا ۷۸۲ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه در روز دوشنبه در دسترس مشتریان خارجی قرار گرفت که از ۸۱۵ تا ۸۲۰ دلار به ازای هر تن فوب اواسط هفته گذشته و ۸۳۵ تا ۸۴۰ دلار در هر تن فوب در ۱۵ نوامبر کاهش یافته است. قیمت های پیشنهادی روسیه در طول هفته ۵۷ تا ۵۸ دلار در هر تن کاهش یافت.

در همین حال، طبق گفته فروشنده اصلی این کشور ArcelorMittal Kryvyi Rih، پیشنهادات رسمی سیم مفتول اوکراینی ۸۶۰ دلار در هر تن فوب باقی مانده است. با این حال، فروشنده اعتراف کرد که رقابت با آن قیمت در بازار فعلی دشوار است.

* قیمت مفتول ترکیه

آخرین پیشنهادات سیم مفتول ترکیه در هفته گذشته بین ۸۲۰ تا ۸۳۰ دلار به ازای هر تن فوب شنیده شد، در حالی که حداکثر قیمت پیشنهادی ۸۱۰ دلار در هر تن فوب بود.

* علت قیمت های بالای اوکراین

یک تولیدکننده اوکراینی پیشنهادهای بالاتر را با این توجیه توضیح داد که اوکراین هنوز بیشتر سهمیه معاف از مالیات اکتبر تا دسامبر خود را برای اروپا استفاده نکرده است. به گفته اتحادیه فولاد اوکراین Ukrmetallurgprom، اوکراین تا ۱۹ نوامبر تنها ۱۹٫۴۵ درصد یا ۲۶۳۶۵ تن از این سهمیه را استفاده کرده است.

* بازار مفتول اروپا

جو بازار سیم مفتول اروپا در هفته گذشته متفاوت بود. در شمال اروپا، قیمت‌های داخلی تا حد زیادی به دلیل ذخیره‌سازی مجدد و تقاضای خوب مصرف‌کننده نهایی ثابت بود. در همین حال، در جنوب اروپا، فعالیت های تجاری کند بر قیمت ها فشار آورد. ارزیابی قیمت هفتگی Fastmarkets برای سیم مفتول فولادی اروپای جنوبی از ۸۲۰ – ۷۷۰ یورو به ازای هر تن به ۷۷۰ – ۸۱۰ یورو (۸۷۴ – ۹۲۰ دلار) در هر تن در روز چهارشنبه ۱۷ نوامبر کاهش یافت.

* صادرات سیم مفتول

به گزارش آرتان پرس، یکی از تجار صنایع فولادی اظهار کرد: “هفته گذشته برخی از پیشنهادات سیم مفتول اوکراینی در اروپا تا ۸۰۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه وجود داشت، اما قیمت های قابل اجرا از ۷۶۰ دلار در هر تن فوب تجاوز نکرد.”

در نتیجه، ارزیابی قیمت Fastmarkets برای صادرات سیم مفتول فولادی CIS از ۸۰۰ – ۸۶۰ دلار در هر تن روز دوشنبه ۲۲ نوامبر به ۷۶۰ – ۸۰۰ دلار در هر تن کاهش یافت. چندین منبع گزارش دادند که مشتریان در آفریقا در حال حاضر مواد چینی را ترجیح می دهند زیرا قیمت ها در مقایسه با کشورهای CIS ارزان تر است. ارزیابی قیمت هفتگی Fastmarkets برای صادرات سیم مفتول فولادی چین ۷۴۰ – ۷۵۰ دلار در هر تن در ۱۵ نوامبر بود که از ۸۳۰ تا ۸۴۰ دلار به ازای هر تن هفته گذشته کاهش یافت.

متال بولتن

خروج از نسخه موبایل