یکشنبه, ۲۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 5 شوال 1442 Sunday, 16 May , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

تمرکز بازار جهانی بر قیمت ورق رنگی

شناسه : 5724 ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۸

” غیر قابل اجرا بودن “حداقل قیمت ورق رنگی وارداتی در اروپا

پ
پ

اتحادیه فولاد اروپا معتقد است  که حداقل قیمت ورق کرکره و سینوسی رنگی پیشنهادی از سوی کمیسیون اروپا  در مورد واردات از چهار کشور به اتحادیه اروپا، به عنوان یک راه حل در مورد پرونده تجارت ضد دامپینگ ، قادر به ایجاد زمینه رقابتی برای فولاد اروپا نمی باشد. کمیسیون اروپا پیشنهاد معافیت صربستان از پرونده ورق رنگی را اعلام کرد و حداقل قیمت پیشنهادی برای برزیل، ایران، روسیه و اوکراین، را به میزان ۶۵۰ یورو در هرتن تعیین کرد ،که اگر فروش محصولات خود را بالاتر از سطح مرجع انجام دهند، مجبور به پرداخت عوارض ضد دامپینگ  (از ۵٫۳٪ به ۳۳٪، بسته به کشور) نخواهند بود.

انجمن فولاد اروپا می گوید که این اقدام نمی تواند دامپینگ را متوقف کند چرا که حداقل قیمت پیشنهادی زیر سطح متوسط ​​قیمت ورق رنگی است. “اخیراً به دلیل افزایش قیمت مواد خام ، قیمت ورق رنگی افزایش یافته است.” تصمیم نهایی در مورد پرونده تجاری قبل از ۶ دسامبر ۲۰۱۷ اعلام خواهد شد.
افزایش قیمت ورق رنگی روسیه در ترکیه

روند صعودی در بازار ورق رنگی ترکیه همچنان ادامه دارد.شرکت MMK روسیه، با اتمام تولید ورق رنگی خود در ماه آگوست، افزایش قابل توجهی در پیشنهادات را اعلام کرده است ، که این امر از کارخانه های داخلی ترکیه حمایت می کند. در حال حاضر قیمت ورق رنگی از شرکت MMK روسیه با نرخ ۵۳۰ دلار در هر تن CFR به ترکیه عرضه می شود که با سطح پیش بینی شده تولید ماه آگوست به مبلغ ۷۰۰ دلار در هر تن CFR که در اوایل این ماه ارائه شده ،مقایسه می شود.

فعالان بازار اغلب شک دارند که تامین کننده قادر به انعقاد معاملات در سطح جدید خواهد بود یا نه، زیرا پیشنهادات کارخانه های داخلی تقریباً یکسان است – یعنی قیمت ورق رنگی پیشنهادی از سوی کارخانه ها، بسته به فروش و تناژ ،برای تولید ماه دسامبر معمولاً در حدود ۶۸۰ تا ۷۰۰ دلار در هر تن کارهای سابق، برآورد شده است.یک منبع تجاری به متال اکسپرت اظهار داشت :”چنین پیشنهاداتی از سوی کشورهای مستقل مشترک المنافع کمی پیش از موعد می باشند،این قیمت برای ورق رنگی هنوز در بازار جا نیفتاده است.”

پیشنهادات مربوط به قیمت ورق رنگی از سوی شرکت MMK به مبلغ  ۶۸۰ دلار در هر تن CFR عرضه گردید که در حدود  ۴۰ دلار در هر تن  در طول سه هفته افزایش قیمت داشته است. متال اکسپرت یادآور شده است که قیمت داخلی رسمی برای ورق رنگی در ترکیه در حدود ۶۲۰ دلار در هر تن کارهای سابق است.

خرید ورق رنگی دز اصفهان
افزایش قیمت ورق رنگی آلمان

قیمت ورق رنگی در آلمان،با وجود افزایش قیمت های واردات از کشورهای سوم ،تغییرات قابل ملاحظه ای را طی دو هفته گذشته نشان نداده است. فعالان بازار داخلی معتقدند که افزایش قیمت ورق رنگی داخلی به صورت لحظه ای است. پیشنهادات قیمت ورق رنگی هند و ترکیه در مدت دو هفته به میزان ۲۵ یورو در هر تن افزایش یافته است. تأمین کنندگان هند، با روند صعودی در بازار جهانی به ویژه در آسیا، مورد حمایت قرار گرفته اند، در حالی که ترک ها از تقاضای خوب در خانه بهره مند شده اند.

با این وجود، قیمت ورق رنگی داخلی به میزان قابل توجهی تغییر نکرده است، زیرا مشتریان آلمانی در انبارهایشان ذخیره زیادی در اختیار دارند و تقاضا در فصل تعطیلات در اتحادیه اروپا قوی نیست. یک تاجر آلمانی به متال اکسپرت اظهار داشته است: “اکنون بازار بسیار آرام است. ما به اندازه کافی ورق رنگی رزرو کرده ایم و بسیاری از مردم هم اکنون در تعطیلات به سر می برند. “

شرکت کنندگان در بازار معتقدند که قیمت های پیشنهاد شده برای ورق رنگی آلمان به زودی با افزایش قیمت ۳۰ یورو در هر تن مواجه خواهند شد و این به دلیل رویکردهای رو به رشد عرضه کنندگان واردات، و همچنین پرونده ضد دامپینگ در اوایل ماه اکتبر خواهد بود. یک مرکز خدماتی فولاد آلمان خاطر نشان کرده است که ” تولیدکنندگان آلمانی شانس زیادی دارند تا در معاملات Q4 به بالاترین سطح دست پیدا کنند، زیرا پیشنهادات قیمت ورق رنگی وارداتی بسیار زیاد است.  همه ما به شدت در انتظار تصمیم بروکسل پیرامون مقررات ضد دامپینگ ورق رنگی (مخصوصاً برای روسیه) هستیم، زیرا این مورد باید به حد کافی محرک باشد.”

ورق گالوانیزه فولاد مبارکه
چشم صادرکنندگان ورق رنگی ترکیه به فروش های مجدد در جنوب شرقی آسیا

اگرچه بیشتر تمرکز کارخانه های ترکیه همچنان در فروش فعال داخلی است، امکان بازدارندگی تجارت صادرات ورق رنگی را نمی توان رد کرد. در حالی که خریداران منطقه خاورمیانه و ایالات متحده عموماً از همکاری خودداری می کنند، برخی از معاملات با مشتریان جنوب شرقی آسیا منعقد می شوند. از آنجا که قیمت ورق رنگی چین برای جنوب شرقی آسیا بسیار بالا است، خریداران درخواست های خود را به شرکت های ترکیه ارسال کرده اند.

قیمت ورق رنگی ترکیه با مبلغی حدود  ۶۸۰ تا ۷۰۰ دلار در هر تن CFR TW به سنگاپور عرضه می شود که تقریباً برابر با ۶۸۰ تا ۷۰۰ دلار در هر تن فوب AW می باشد. گزارش شده است  که معامله یک محموله ۵۰٫۰۰۰ تنی از ورق رنگی با قیمتی در حدود ۶۸۰ تا ۷۰۰ دلار در هر تن CFR TW انجام شده است. خریدارانی از هنگ کنگ نیز در بازار وجود دارند،که برای قیمت ورق رنگی در حدود ۷۰۰ دلار در هر تن CFR (700 دلار در هر تن در فوب) مذاکره می کنند، در حالی که قیمت ورق رنگی چین حداقل ۱۰ تا ۱۵ دلار در هر تن بیشتر است. در نتیجه، انتظار می رود که فروش ورق رنگی از ترکیه به آسیا ، همچنان ادامه یابد.

چندین معامله ورق رنگی با حجم متوسط و ​​با قیمت ۷۰۰ دلار در هر تن فوب با لبنان و رومانی امضا شده است، علاقه هایی به خرید ورق رنگی نیز در آفریقا دیده می شود. علاوه بر این، ممکن است پس از افزایش قیمت اخیر ورق رنگی در امارات متحده عربی، علاقه به خرید ورق رنگی از ترکیه در این کشور نیز افزایش یابد، اما قیمت ورق رنگی در امارات متحده عربی هم اکنون تقریباً بالاتر از ۷۰۰ دلار در هر تن CFR TW است.
تمرکز کارخانه های ترکیه بر بازار داخلی

در عین حال کارخانه های ترکیه هنوز هم تا حد زیادی بر روی بازار داخلی تمرکز دارند. تولیدکنندگان می گویند که این حقیقت وجود دارد که فروش ورق رنگی این هفته در میان نوسانات نرخ لیره و تقاضای ثابت کاربر نهایی، به نظر می رسد که  آرام بوده است. قیمت ورق رنگی پیشنهاد شده در حدود ۵ تا ۱۰ دلار در هر تن افزایش داشته و بسته به منطقه از ۶۸۰ تا ۷۰۰ دلار در هر تن کارهای سابق برآورد شده است.

نماینده یکی از کارخانه های ترکیه به متال اکسپرت اظهار داشت :” در حال حاضر بازار داخلی قیمت ورق رنگی که از سوی دیگران ارائه می شود را نمی پذیرد؛ زیرا بازار بسیار قوی است. ما ورق رنگی بسیاری را رزرو کرده و امروز در ماه سپتامبر در بخش صادرات به فروش می رسانیم، زیرا تولید ماه آگوست به طور عمده برای مشتریان داخلی تأمین می شود. “

 منبع: مرکز اهن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.