آرتان پرس | مرجع رسمی اطلاع رسانی فولاد

تداوم رشد قیمت بیلت صادراتی CIS

بیلت

در روزهای اخیر، قیمت بیلت صادراتی کشورهای مستقل مشترک المنافع ( CIS ) به دلیل دریافت پیشنهادهای بالاتر همچنان در حال افزایش است، البته باید گفت، افزایش اخیر در هزینه‌ های قراضه در سطح جهانی و همچنین بهبود قیمت‌ تمام شده محموله های فولادی بلند از جمله محرک‌ های اصلی افزایش پیشنهادات بیلت بود.

* بررسی بازار بیلت

به گزارش آرتان پرس، قیمت ها در بازار صادرات کشورهای مستقل مشترک المنافع ( CIS ) برای بیلت فولادی در روز چهارشنبه ۱۲ ژانویه در بحبوحه دریافت پیشنهادات بیشتری در طول روز، به افزایش خود ادامه دادند.

در همین حال، کمترین پیشنهاد شنیده شده در بازار ۶۱۰ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه بود، در حالی که، محدوده عمومی بین ۶۱۰ تا ۶۲۰ دلار در هر تن فوب شنیده شد و این مقایسه با قیمت ۶۰۰ – ۶۲۰ دلار در هر تن نسبت به اوایل این هفته انجام شده است.

همچنین، افزایش اخیر در هزینه‌ های قراضه در سطح جهانی و بهبود قیمت‌ های تمام شده محصولات فولادی بلند از جمله محرک‌ های اصلی افزایش پیشنهادات بیلت بود و البته بهبود تقاضا در بازارهای همسایه نیز بر خوش بینی تامین کنندگان بیلت افزود.

به عنوان مثال، در ترکیه، جایی که قیمت بیلت محلی به ۶۸۰ دلار در هر تن، مربوط به هفته قبل، افزایش یافته است، خریداران به دنبال جایگزین های مقرون به صرفه تری با منبع خارجی بودند و مواد با مبدأ کشورهای حوزه CIS بسته به تامین کننده و منطقه با قیمت ۶۵۰ – ۶۶۵ دلار به ازای هر تن cfr در دسترس بوده و برای حمل و نقل برای ماه مارس برنامه ریزی شده بود.

با وجود اینکه هیچ رزرو قابل توجهی در زمان انتشار این خبر شنیده نشده بود، بر اساس یک گزارش دریافتی محموله ای کوچک که برای حمل در ژانویه برنامه ریزی شده بود به قیمت ۶۸۰ دلار در هر تن cfr Aliaga فروخته شد، اما، این معامله از ارزیابی Fastmarkets حذف شد زیرا زمان تحویل با استاندارد مورد استفاده در روش Fastmarkets متفاوت است.

*افزایش تمایل مشتریان مصری

به نقل از متال بولتن و بر اساس شنیده های بازار، علاقه بسیاری از سوی مشتریان مصری شنیده شده و یکی از تاجران نیز در این زمینه عنوان کرد:

 «پیشنهادات زیادی از سوی مشتریان مصری در بازار دریافت شده است».

 علاوه بر این، یک منبع تجاری دیگر نیز این معامله را تایید نمود و افزود که این مواد از یک کارخانه بزرگ روسی تهیه شده است.

به گزارش آرتان پرس ، هیچ منبع دیگری این معامله را در زمان انتشار تایید نکرد و باور رایج این بود که مشتریان در مصر در حال مذاکره با دو تامین کننده یکی در روسیه و دیگری در اوکراین هستند.

شاخص روزانه Fastmarkets برای بیلت فولادی صادراتی ، فوب دریای سیاه کشورهای حوزه CIS، روز چهارشنبه ۱۲ دلار جهش کرد و به ۶۱۵ دلار در هر تن فوب دریای سیاه رسید.

شاخص بیلت فولادی صادراتی، فوب دریای سیاه، کشورهای مستقل مشترک المنافع (CIS)، دلار / تن

 قیمتتغییر
۱۲/۰۱/۲۲۶۱۵.۰۰     –
STLM۶۰۱.۰۰۲.۳۳%
STLY۶۰۷.۰۰۱.۳۲%
میانگین ماهانه
Dec 21۶۰۰.۹۰۲.۳۵%
Nov 21۶۲۷.۷۷-۲.۰۳%
Oct 21۶۳۱.۸۶-۲.۶۷%
خروج از نسخه موبایل