آرتان پرس | مرجع رسمی اطلاع رسانی فولاد

افزایش ظرفیت تولید فولاد خام سالانه شهر ریژائو چین تا سال ۲۰۲۵

فولاد سازان

شهر ریژائو در استان شاندونگ به عنوان یکی از قطب های کلیدی فولادسازی شرق چین و نزدیک بندر اصلی سنگ آهن، قرار است ظرفیت تولید فولاد خام محلی خود را تا سال ۲۰۲۵ به ۴۰ میلیون تن در سال افزایش دهد.

* انتقال پروژه های فولادسازی به ریژائو

به گزارش آرتان پرس، بر اساس آخرین دستورالعمل در برنامه پنج ساله دولت، پروژه های فولادسازی با ظرفیت حدود ۲۰ میلیون تن در سال تا پایان سال ۲۰۲۵ به شهر Rizhao منتقل می شود.

همچنین، بر اساس این دستورالعمل انتظار می‌رود تا پایان سال ۲۰۲۵، نسبت تحویل کالاهای فله مانند سنگ آهن و کک با استفاده از قطار، کشتی یا تسمه نقاله از بندر به کاربران نهایی از ۷۰ درصد بیشتر شود.

علاوه بر این، داده های اداره آمار محلی نشان می دهد که از ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۱، شهر Rizhao حدود ۱۸.۸۸ میلیون تن آهن خام و ۱۹.۶۵ میلیون تن فولاد خام تولید نموده که نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۱۹ به ترتیب ۵.۱ و ۷.۷ درصد کاهش داشته است.

در همین حال، انتظار می رود که دو کارخانه برتر فولاد، شاندونگ استیل ریژائو و ریژائو استیل به بهبود تاسیسات کم آلایندگی خود ادامه داده و به هدفشان که توسعه فناوری فولادسازی مبتنی بر هیدروژن است، جامه عمل بپوشانند.

بر اساس اعلام یکی از منابع تجاری به Fastmarkets  هدف ۴۰ میلیون تن در سال باید به راحتی محقق شود، زیرا دو کارخانه بزرگ فولاد [در این شهر] چندین پروژه فولادسازی را [از قبل] جا به‌ جا کرده‌ اند، [که] می‌ تواند به دلیل مسافت کوتاه تا حد زیادی در هزینه‌ های لجستیکی صرفه‌ جویی نماید.

خروج از نسخه موبایل