آرتان پرس | مرجع رسمی اطلاع رسانی فولاد

افزایش قیمت قراضه فولادی آسیا پس از پایان حراج Kanto

قراضه فولادی

پس از پایان یافتن حراج Kanto ژاپن، میزان تقاضا برای قراضه فولادی از طرف کره و ویتنام افزایش یافت که این اتفاق منجر به افزایش قیمت آن در آسیا شد.

* حراج Kanto  ژاپن

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن، قیمت قراضه فولادی آسیا پس از افزایش تقاضای ویتنام در روز چهارشنبه ۱۲ ژانویه که منجر به پایان موفقیت آمیز حراج Kanto Tetsugen در ژاپن شد، افزایش یافت.

فعالان بازار گزارش دادند حراج Kanto Tetsugen برای اولین بار از اکتبر به پایان رسیده است. همچنین قیمت قراضه فولادی صادراتی ژاپن در میان تقاضای کره و ویتنام با افزایش بیشتر روبرو شده است. خریداران تایوانی نیز انتظار دارند به زودی مبلغ بیشتری را برای قراضه فولادی پرداخت کنند.

حراج ژانویه Kanto Tetsugen در روز چهارشنبه برای مجموع ۱۰۱۰۰ تن قراضه فولادی H2 به پایان رسید.

به نقل از معامله گران در بخش اول ۵۰۰۰ تن قراضه فولادی به قیمت ۵۱۰۱۰ ین (۴۴۲ دلار) به ازای هر تن فروخته شد به طوری که این قیمت برای تحویل کالا در کنار کشتی (fas) محاسبه شده بود. این در حالی است که در بخش دوم ۵۱۰۰ تن قراضه فولادی به قیمت ۵۰۹۵۷ ین در هر تن fas فروخته شد که معادل ۴۵۱ دلار در هر تن فوب ژاپن است. منابع خبری اعلام کردند که هر دو محموله به سمت ویتنام در حال حرکت هستند.

فعالان بازار گزارش دادند که قیمت اعلام شده برای قراضه فولادی به طور متوسط برابر ​​۵۰,۹۸۳ ین به ازای هر تن fas است، که نسبت به آخرین حراج در اکتبر ۲۰۲۱، حدود ۲,۲۳۰ ین به ازای هر تن کاهش یافته است. این حراج در نوامبر یا دسامبر به دلیل ارزش گذاری های متفاوت بین خریداران و فروشندگان به پایان نرسیده بود.

* صادرات قراضه فولادی به ژاپن

محموله‌ های فله ای قراضه فولادی ژاپن در هفته گذشته با قیمت‌ بالاتر در بازار صادرات فروخته شد، اما منابع خبری نقل کردند که قیمت‌ های معاملاتی قوی ‌تری را می‌ توان در دور بعدی خرید طی این هفته انتظار داشت.

به نقل از تحلیل گران صنعت یک فولادساز مستقر در کره جنوبی یک محموله قراضه فولادی خرد شده را با قیمت ۵۷۰۰۰ ین در هر تن cfr کره در اواخر هفته منتهی به روز چهارشنبه ۱۲ ژانویه همراه با قراضه فولادی سنگین (HS) با قیمت ۵۹۰۰۰ ین در هر تن cfr خریداری کرد.

کارخانه دیگری محموله ای شامل قراضه فولادی H2 درجه بالاتر را با قیمت ۵۶۰۰۰ ین در هر تن cfr کره خریداری کرد و در حال مذاکره برای قراضه فولادی نوع Shindachi Bara با قیمت حدود ۶۱۰۰۰ – ۶۱۵۰۰ ین در هر تن cfr بود.

تحلیل گران بازار اعلام کردند هزینه حمل و نقل قراضه فولادی از ژاپن به کره جنوبی در هفته گذشته بین ۳۵۰۰ تا ۴۰۰۰ ین در هر تن شنیده شده است.

به نقل از چندین منبع خبری کارخانه های ذکر شده پیشنهادات بیشتری را از تامین کنندگان برای قراضه فولادی از روز پنج شنبه ۱۳ ژانویه جمع آوری خواهند کرد.

پس از پایان حراج، ارزیابی هفتگی فست مارکت نشان داد قراضه سنگین فولادی (HS) صادراتی در روز چهارشنبه ۱۲ ژانویه در محدوده ۵۵۵۰۰ – ۵۶۰۰۰ ین در هر تن فوب ژاپن قیمت گذاری شد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به هفته گذشته که در محدوده ۵۴۰۰۰ – ۵۶۰۰۰ ین به ازای هر تن بود حدود ۱۵۰۰ ین کاهش یافته است.

به نقل از یک منبع تجاری ژاپنی، برای قراضه فولادی H2 با درجه پایین تر، برخی از پیشنهادات کره جنوبی با قیمت ۴۹۰۰۰ ین به ازای هر تن فوب در طول هفته شنیده شده است، اما سایر کارخانه های کره ای توانسته بودند قیمت بالاتری پرداخت کنند.

یک منبع فولادساز مستقر در کره جنوبی در روز جمعه نقل کرد:

من معتقد هستم فروشندگان ژاپنی به کمتر از ۵۰۰۰۰ ین در هر تن فوب برای H2 رضایت نخواهند داد، اما منابع خبری اعلام کردند که این میزان پس از حراج کانتو در روز چهارشنبه افزایش خواهد یافت.

شنیده ها حاکی از آن است که خریداران مستقر در ویتنام جنوبی هفته گذشته محموله های فله قراضه فولادی ژاپنی H2 را با قیمت حدود ۴۹۰ دلار در هر تن cfr ویتنام خریداری کرده اند، در حالی که پیشنهادات جدید امروز پس از اعلام نتایج حراج به ۴۹۵ – ۵۰۵ دلار در هر تن cfr ویتنام افزایش یافته است.

با توجه به ارزیابی قیمت انجام شده توسط متال بولتن، قیمت قراضه فولادی H2 صادراتی ژاپن در روز چهارشنبه در محدوده ۴۹۰۰۰ تا ۵۱۵۰۰ ین در هر تن فوب ژاپن بود. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به هفته قبل که در محدوده ۴۷۰۰۰ تا ۴۹۰۰۰ ین در هر تن بود، حدود ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ ین در هر تن افزایش داشته است.

یک تاجر ژاپنی دیگر نیز گزارش داد که صادرات قراضه فولادی به کشورهایی که به حجم بیشتری برای هر کشتی نیاز دارند، مانند ویتنام، به دلیل حجم کم جمع آوری در اسکله دشوارتر شده است.

یک منبع خریدار مستقر در ژاپن در مورد بازار ژاپن اظهار کرد:

جمع آوری ۵۰۰۰ تن قراضه فولادی مورد نیاز برای ویتنام دشوار است. قیمت‌ ها در بازار داخلی ژاپن بسیار بالاست، بنابراین صادرکنندگان عادت کرده اند که تنها تناژهای ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ تن را برای حمل و نقل با کشتی جمع ‌آوری کنند، اما اگر بازار ویتنام به عملکرد قوی خود ادامه دهد، این روند ممکن است تغییر کند.

* قراضه فولادی تایوان

به نقل از متال بولتن، بهبود وضع بازارهای قراضه فولادی آسیایی نیز باعث تقویت قیمت ها در بازار اسپات تایوان شده است. چندین منبع خبری گزارش دادند، با اینکه بررسی ها نشان می ‌دهد که مصرف ‌کننده نهایی می ‌خواهد قراضه فولادی را با قیمت ۴۳۰ تا ۴۳۵ دلار در هر تن cfr تایوان خریداری کنند، اما احتمال اینکه آنها بتوانند قراضه فولادی را با این قیمت تضمین کنند به سرعت در حال محو شدن است.

هدف فروشندگان خوش بین برای قراضه فولادی تایوان حداقل ۴۴۰ – ۴۴۵ دلار در هر تن cfr تایوان است، در حالی که خریداران همچنان در برابر چنین پیشنهادهایی مقاومت می کنند.

یک تاجر تایوانی در مورد خرید قراضه فولادی اظهار کرد:

زمان زیادی طول خواهد کشید که خریداران مجبور شوند برای محموله‌ های قراضه فولادی پول بیشتری بپردازند.

 به نقل از معامله گران، هنوز هیچ معامله‌ ای با قیمت ۴۴۰ دلار به ازای هر تن Cfr تایوان برای قراضه فولادی در تاریخ ۱۲ ژانویه به پایان نرسیده است، در حالی که مذاکرات همچنان در محدوده ۴۳۵ – ۴۴۰ دلار در هر تن Cfr تایوان متوقف شده است.

اکثر فعالان بازار بر این باورند که قیمت‌ قراضه فولادی در بازار نقدی تایوان همچنان به روند صعودی خود ادامه خواهد داد.

یک تاجر دیگر تایوانی در مورد قیمت ها در ترکیه گفت:

اگر به قیمت قراضه فولادی وارداتی به ترکیه نگاه کنید متوجه خواهید شد که در حال افزایش هستند و این از قیمت ها در آسیا حمایت خواهد کرد.

ارزیابی روزانه متال بولتن نشان داد قیمت فولادی کانتینری، قراضه ذوب سنگین ۱ و ۲ (مخلوط ۸۰:۲۰) وارداتی از تایوان به ایالات متحده در تاریخ ۱۲ ژانویه در محدوده ۴۳۵ – ۴۴۰ دلار در هر تن cfr تایوان بود. این در حالی است که بررسی ها نشان داد قیمت این محصول نسبت به هفته قبل بدون تغییر بوده است.

متال بولتن

خروج از نسخه موبایل