افزونه جلالی را نصب کنید. 15 شوال 1443 Monday, 16 May , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
بررسی بازارهای قراضه فولادی در هفته گذشته؛

کاهش قیمت جهانی قراضه فولادی

شناسه : 65880 25 اردیبهشت 1401 - 14:00 منبع : متال بولتن
به گزارش منابع خبری، با توجه به کاهش قیمت واردات محصولات فولادی از آسیا و علاقه کم به خرید، قیمت قراضه فولادی در اکثر کشورهای آسیایی نسبت به هفته گذشته کاهش یافته است.
کاهش قیمت جهانی قراضه فولادی
پ
پ

به گزارش منابع خبری، با توجه به کاهش قیمت واردات محصولات فولادی از آسیا و علاقه کم به خرید، قیمت قراضه فولادی در اکثر کشورهای آسیایی نسبت به هفته گذشته کاهش یافته است.

* تغییرات در بازارهای جهانی قراضه فولادی

به گزارش آرتان پرس، در هفته منتهی به روز جمعه (۱۳ ماه می) بازارهای جهانی قراضه فولادی تحت سلطه روند نزولی قرار گرفتند و خریداران در آسیا همچنان محموله ها را با قیمت های پایین تر سفارش می دهند.

خلاصه ای از اخبار قراضه فولادی در بازارهای جهانی:

  • فولادسازان ترکیه در اواخر این هفته در بحبوحه کاهش شدید قیمت ها از فعالیت در بازار خودداری کردند.
  • فروش قراضه فولادی از سواحل غربی ایالات متحده به آسیا با قیمت های ضعیف تر انجام می شود.
  • شکاف بین پیشنهادات شنیده شده از سوی خریداران و فروشندگان برای قراضه فولادی بالک در ویتنام باعث کاهش فعالیت خرید شده است.
  • قیمت قراضه فولادی چین به دلیل زیان فولادسازان مستقر در EAF به سرعت کاهش یافته است.
  • خریداران مستقر در تایوان همچنان قراضه فولادی کانتینری را با قیمت های پایین تر می خرند.
  • بازارهای قراضه فولادی هند و پاکستان کاهش قیمت بیشتری را از طرف تامین کنندگان غربی دریافت کرده است.

* بازار قراضه فولادی ترکیه  

فعالان بازار گزارش دادند فولادسازان ترکیه در نیمه دوم هفته منتهی به روز جمعه (۱۳ ماه می) به دلیل کاهش شدید قیمت ها از بازارهای واردات قراضه فولادی دریایی دوری کردند. بررسی ها نشان داد قیمت قراضه فولادی دریایی وارداتی به ترکیه در روز سه شنبه به دلیل اخباری مبنی بر ورود محموله جدید از بریتانیا به شدت کاهش یافته است.

معامله گران اعلام کردند فروش محدود محصولات فولادی طویل و بیلت فولادی در ترکیه توسط فعالان بازار به عنوان عامل اصلی کاهش شدید قیمت قراضه فولادی در ترکیه در نظر گرفته شده است.

* تاریخچه قیمت گذاری قراضه فولادی ترکیه

قیمت قراضه فولادی وارداتی نوع HMS 1&2 (مخلوط ۸۰:۲۰) با مبدا شمال اروپا به ترکیه در روز جمعه (۱۳ ماه می) حدود ۴۷۵.۵ دلار در هر تن cfr ترکیه بوده است. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به هفته قبل که در محدوده ۵۳۵.۰۸ دلار در هر تن بود ۵۸.۵۸ دلار در هر تن کاهش یافته است.

همچنین طبق ارزیابی متال بولتن قیمت قراضه فولادی وارداتی نوع HMS 1&2 (80:20) از مبدا ایالات متحده به ترکیه در روز جمعه حدود ۴۸۴.۲۴ دلار در هر تن cfr ترکیه شنیده شد. اما مقایسه آمار نشان داد قیمت این محصول نیز نسبت به هفته قبل که در محدوده ۵۴۳.۸۷ دلار در هر تن بود کاهش ۵۹.۶۳ دلار در هر تن را تجربه کرده است.

از طرفی بررسی ها نشان داد قیمت قراضه فولادی خرد شده وارداتی به ترکیه در تاریخ ۱۳ ماه می در محدوده ۵۰۵ دلار در هر تن اعلام شد. در حالی که قیمت این محصول نسبت به هفته گذشته که در محدوده ۵۶۴.۵ دلار در هر تن بود حدود ۵۹.۵ دلار در هر تن کاهش یافته است.

* بازار قراضه فولادی ایالات متحده

منابع خبری گزارش دادند فروش محموله های قراضه فولادی دریایی و قراضه فولادی کانتینری از سواحل غربی ایالات متحده به آسیا با قیمت های پایین تر شنیده شده است. همچنین فروش چندین محموله قراضه فولادی ایالات متحده به مقاصدی مانند بنگلادش و تایوان نیز شنیده می شود که در هفته گذشته با قیمت های پایین تری انجام شده است.

* تاریخچه قیمت گذاری قراضه فولادی ایالات متحده

قراضه فولادی صادراتی نوع HMS 1&2 (80:20) ایالات متحده در روز جمعه (۱۳ ماه می) در محدوده ۴۴۸ دلار در هر تن فوب ایالات متحده قیمت گذاری شد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به هفته گذشته که در محدوده ۵۰۷ دلار در هر تن بود ۵۹ دلار در هر تن افت کرده است.

ارزیابی منابع خبری نشان داد قیمت قراضه فولادی صادراتی نیویورک در تاریخ ۱۳ ماه می در محدوده ۴۲۵ دلار در هر تن فوب نیویورک اعلام شده است. با توجه به قیمت های این محصول در هفته گذشته، می توان دریافت که قیمت این محصول نسبت به تاریخ ۶ ماه می که در محدوده ۵۱۸ دلار در هر تن بود حدود ۹۳ دلار در هر تن کاهش یافته است.

همچنین، قراضه فولادی صادراتی نوع HMS 1&2 (80:20) با مبدا لس آنجلس در روز جمعه با قیمت ۴۸۰ دلار در هر تن فوب لس آنجلس معامله شد. بررسی ها نشان داد قیمت این محصول نسبت به هفته گذشته که در محدوده ۵۶۰ دلار در هر تن بود حدود ۸۰ دلار در هر تن کاهش یافته است.

* بازار قراضه فولادی ویتنام

تحلیل گران بازار خبر دادند پیشنهادات قراضه فولادی بالک نوع  HMS 1&2 (80:20) وارداتی از ساحل غربی ایالات متحده به ویتنام طی هفته گذشته به شدت کاهش یافته است. اما عدم تطابق بین پیشنهادات شنیده شده از طرف خریداران و فروشندگان برای قراضه فولادی وارداتی به ویتنام همچنان مشاهده می شود. به طوری که این امر فعالیت خرید را در این کشور پایین نگه داشته است.

* تاریخچه قیمت گذاری قراضه فولادی ویتنام

ارزیابی قیمتی قراضه فولادی وارداتی نوع HMS 1&2 (80:20) به ویتنام در روز جمعه (۱۳ ماه می) در محدوده ۵۰۵ دلار در هر تن cfr ویتنام شنیده شد. منابع خبری گزارش دادند که قیمت این محصول نسبت به هفته قبل که در محدوده ۵۳۷.۵ دلار در هر تن بود، حدود ۳۲.۵ دلار در هر تن کاهش یافته است.

* بازار قراضه فولادی چین

به نقل از چندین منبع خبری قیمت‌ قراضه فولادی داخلی و وارداتی در بازار اسپات چین در هفته منتهی به روز جمعه (۱۳ ماه می) با سرعت زیاد در حال کاهش است. این در حالی است که اپراتورهای داخلی کوره‌ های قوس الکتریکی (EAF) قیمت‌ های خرید قراضه فولادی خود را به دلیل زیان ‌های جدی کاهش دادند.

* تاریخچه قیمت گذاری قراضه فولادی چین

طبق برآورد قیمتی توسط فعالان بازار، قیمت قراضه فولادی بازیافتی سنگین در شرق چین در روز جمعه (۱۳ ماه می) حدود ۵۲۵.۸۳ دلار در هر تن cfr چین گزارش شد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به تاریخ ۶ ماه می که در محدوده ۵۴۱.۲۵ دلار در هر تن بود حدود ۱۵.۴۲ دلار در هر تن کاهش یافته است.

* بازار قراضه فولادی تایوان

معامله گران اعلام کردند در کشور تایوان قیمت‌ قراضه فولادی در هفته منتهی به روز جمعه (۱۳ ماه می) به روند نزولی خود ادامه داد. به نقل از منابع خبری تایوان با فروش ضعیف میلگرد فولادی در بخش پایین دستی و ظهور در بازار بیلت فولادی ارزان‌ تر روسیه، وارد فصل سهمیه ‌بندی برق خود می‌شود که به جو نزولی بازار قراضه فولادی کمک می‌ کند.

* تاریخچه قیمت گذاری قراضه فولادی تایوان

شاخص قراضه فولادی وارداتی نوع HMS 1 & 2 (80:20 مخلوط) از مبدا ایالات متحده به تایوان در تاریخ ۱۳ ماه می در محدوده ۴۲۵.۵ دلار در هر تن cfr تایوان قیمت گذاری شد. این در حالی است که منابع خبری گزارش دادند قیمت این محصول نسبت به هفته قبل که در محدوده ۴۸۷.۵ دلار در هر تن بود کاهش ۳۵ دلار در هر تن را تجربه کرده است.

* بازار قراضه فولادی هند

به نقل از فعالان بازار، وارد کنندگان قراضه فولادی مستقر در هند و پاکستان در این هفته با کاهش بیشتر قیمت این محصول از سوی تامین کنندگان غربی مواجه شدند. تامین کنندگان قراضه فولادی کاهش قیمت های هفته قبل را تمدید کردند که در راستای ضعف مداوم بازار قراضه فولادی از طرف ترکیه بوده که یک خریدار مهم جهانی می باشد.

* تاریخچه قیمت گذاری قراضه فولادی هند

به گزارش آرتان پرس، با توجه به برآورد قیمت انجام شده توسط منابع خبری، قیمت قراضه فولادی خرد شده وارداتی هند در روز جمعه (۱۳ ماه می) حدود ۵۶۱.۸۸ دلار در هر تن cfr Nhava Sheva هند شنیده شد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به هفته گذشته که برابر ۵۹۱.۲۵ دلار در هر تن بود، حدود ۲۹.۳۷ دلار در هر تن کاهش یافته است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.