افزونه جلالی را نصب کنید. 8 جماد أول 1444 Thursday, 1 December , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
بررسی وضعیت محصولات فولادی در هفته گذشته؛

ریزش قیمت محصولات فولادی در بازارهای جهانی

شناسه : 67949 30 خرداد 1401 - 11:00
گزارش عملکرد بازارهای جهانی فولاد در هفته گذشته از ادامه روند کاهشی نرخ محصولات فولادی حکایت دارد.
ریزش قیمت محصولات فولادی در بازارهای جهانی
پ
پ

گزارش عملکرد بازارهای جهانی فولاد در هفته گذشته از ادامه روند کاهشی نرخ محصولات فولادی حکایت دارد.

* قیمت محصولات فولادی ریزشی شد

به گزارش آرتان پرس، در هفته‌ای که گذشت سنگ آهن وارداتی خلوص ۶۲ درصد در چین از ۱۴۱ دلار هر تن سی اف آر به کمتر از ۱۲۲ دلار هر تن سی اف آر رسید و بیشترین افت نرخ هفتگی را در خلال شش ماه اخیر ثبت کرد. این نرخ از اواسط دسامبر سال گذشته تاکنون بی‌سابقه بوده است.

در هفته‌های اخیر حاشیه سود پایین تولید فولاد در چین موجب شد تعداد زیادی به تعمیرات و در نتیجه کاهش تولید روی آورند و برخی نقاط نیز رسما برنامه کاهش تولید اعلام کرده‌اند. فصل بارش‌های موسمی که ساخت‌وساز را مختل می‌کند و محدودیت‌های دولت چین برای دستیابی به هدف کووید صفر همگی بر حاشیه سود فولادسازان و تقاضای سنگ آهن اثر منفی داشته است.

* بازار قراضه

هفته گذشته در بازار ترکیه متوسط نرخ قراضه وارداتی سنگین ۱ و ۲ ( ۲۰-۸۰ ) روند نزولی داشت و از ۳۹۵ تا ۴۳۲ دلار به ۳۸۳ دلار هر تن سی اف آر رسید. قراضه صادراتی سنگین کلاس ۲ ژاپن از ۴۰۶ دلار به ۳۹۳ دلار هر تن سی اف آر رسید. متوسط نرخ قراضه وارداتی سنگین در شرق آسیا نیز ۱۵ دلار افت داشت و ۴۸۵ دلار هر تن سی اف آر شنیده شد.

* بازار بیلت

هفته گذشته میلادی آخرین متوسط نرخ بیلت صادراتی سی‌ای اس از ۵۹۰ دلار به ۵۲۰ تا ۵۴۰ دلار هر تن فوب کاهش داشت. علت افت نرخ بیلت در بازارهای جهانی دامپینگ روسیه و از طرفی افزایش مجدد قرنطینه کرونا و فصل بارش‌های موسمی در چین است که بر تقاضا اثر منفی داشته است.

در بازار واردات جنوب شرق آسیا آخرین نرخ بیلت ۶۳۵ تا ۶۴۵ دلار هر تن سی اف آر شنیده شد. در ترکیه بیلت وارداتی هفته گذشته تا ۱۰ دلار افت داشت و ۶۱۸ دلار هر تن سی اف آر ثبت شد. در چین هم بیلت وارداتی از ۶۳۱ دلار به ۵۸۵ تا ۶۱۸ دلار هر تن سی اف آر رسید.

آخرین نرخ بیلت صادراتی ایران نیز به گزارش متال بولتن ۵۴۵ تا ۵۵۰ دلار هر تن فوب ثبت شد که ۰.۹ درصد افت هفتگی داشت.

* بازار مقاطع

هفته گذشته در چین متوسط نرخ میلگرد صادراتی ۸ دلار ارزان تر شده و ۷۰۳ دلار هر تن فوب شنیده شد. فصل بارش‌های موسمی است و رکود تقاضای میلگرد در چین امری طبیعی است. میلگرد صادراتی سی‌ای اس در ۶۳۰ تا ۶۶۵ دلار هر تن فوب ثبات داشت. میلگرد صادراتی ترکیه نیز از ۷۵۵ دلار به ۷۱۰ تا ۷۳۲ دلار هر تن فوب رسید. در بازار داخلی ترکیه آخرین نرخ میلگرد از ۷۳۵ تا ۷۵۰ دلار به ۷۱۵ دلار هر تن درب کارخانه کاهش داشت.

همچنین در بازار داخلی امریکا میلگرد در ۱۱۷۵ دلار هر شورت تن درب کارخانه ثبات داشت. در بازار داخلی اروپا نیز میلگرد ۱۰ یورو افت داشت و ۱۱۷۵ یورو هر تن درب کارخانه شنیده شد.

* بازار ورق

هفته گذشته میلادی ورق گرم صادراتی سی‌ای اس از ۶۸۰ تا ۷۴۰ دلار به ۶۹۰ تا ۷۱۰ دلار هر تن فوب دریای سیاه رسید. متوسط نرخ ورق گرم صادراتی چین نیز از ۷۵۰ دلار به ۷۱۳ دلار هر تن فوب کاهش داشت.

در بازار جنوب شرق آسیا آخرین نرخ ورق گرم وارداتی ۸ دلار افت داشت و ۷۵۰ دلار هر تن سی اف آر شد.

در بازار داخلی اروپا نیز ورق گرم از ۹۷۵ یورو به ۹۳۰ هر تن درب کارخانه افت داشت. در بازار داخلی امریکا نیز ورق گرم از ۱۲۴۰ دلار به ۱۱۰۰ دلار هر شورت تن درب کارخانه رسید.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.