یکشنبه, ۲ مهر , ۱۴۰۲ 10 ربيع أول 1445 Sunday, 24 September , 2023 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

تولید فولاد خام جهان کاهش یافت

شناسه : 69581 03 مرداد 1401 - 15:00
با توجه به گزارشات منتشر شده توسط انجمن جهانی فولاد، میزان تولید فولاد در ژوئن 2022 در کشورهای برتر تولید کننده فولاد کاهش یافت.
تولید فولاد خام جهان کاهش یافت
پ
پ

با توجه به گزارشات منتشر شده توسط انجمن جهانی فولاد، میزان تولید فولاد در ژوئن ۲۰۲۲ در کشورهای برتر تولید کننده فولاد کاهش یافت.

* میزان تولید فولاد خام به تفکیک منطقه

به گزارش آرتان پرس، میزان تولید جهانی فولاد خام برای ۶۴ کشور دنیا در ژوئن ۲۰۲۲ توسط انجمن جهانی فولاد (worldsteel) در روز شنبه (۲۳ ژوئیه) گزارش شده که برابر ۱۵۸.۱ میلیون تن (Mt) بوده است. باید توجه داشت که میزان تولید فولاد جهانی نسبت به ژوئن ۲۰۲۱ حدود ۵.۹ درصد کاهش داشته است.

گزارشات منتشر شده توسط انجمن جهانی فولاد (worldsteel) نشان داد کشور آفریقا در ژوئن ۲۰۲۲ حدود ۱.۲ میلیون تن فولاد خام تولید کرده که نسبت به ژوئن ۲۰۲۱ حدود ۱۸.۷ درصد کاهش داشته است. همچنین بررسی ها نشان داد آسیا و اقیانوسیه در ژوئن ۲۰۲۲ حدود ۱۱۸.۸ میلیون تن فولاد خام تولید کردند که نسبت به ژوئن ۲۰۲۱ با کاهش حدود ۳.۱ درصد همراه بوده است.

با توجه به گزارش انجمن جهانی فولاد، اتحادیه اروپا در ژوئن ۲۰۲۲ حدود ۱۱.۸ میلیون تن فولاد خام تولید کرد که نسبت به ژوئن ۲۰۲۱ حدود  12.2 درصد کاهش داشته است. همچنین سایر کشورهای موجود در اروپا نیز در ژوئن ۲۰۲۲ حدود ۳.۸ میلیون تن فولاد خام تولید کرده است که نسبت به ژوئن ۲۰۲۱ کاهش ۱۰.۹ درصدی را تجربه کرده است.

 گزارشات منتشر شده توسط انجمن جهانی فولاد در روز شنبه (۲۳ ژوئیه) نشان داد خاورمیانه در ژوئن ۲۰۲۲ حدود ۳.۴ میلیون تن فولاد خام تولید کرد که نسبت به ژوئن ۲۰۲۱ حدود ۵.۰ درصد کاهش داشته است. منابع خبری گزارش دادند آمریکای شمالی نیز در ژوئن ۲۰۲۲ حدود ۹.۶ میلیون تن فولاد خام تولید کرد که نسبت به ژوئن ۲۰۲۱ حدود ۲.۴ درصد افت داشته است.

گزارش انجمن جهانی فولاد که در روز شنبه منتشر شد نشان داد روسیه و سایر کشورهای CIS به همراه اوکراین در ژوئن ۲۰۲۲ حدود ۵.۹ میلیون تن فولاد خام تولید کردند که نسبت به ژوئن ۲۰۲۱ حدود ۳۴.۳ درصد کاهش داشته است.

آمریکای جنوبی نیز در ژوئن ۲۰۲۲ حدود ۳.۷ میلیون تن فولاد خام تولید کرد که نسبت به ژوئن ۲۰۲۱ با کاهش حدود ۴.۹ درصد همراه بوده است.

باید توجه داشت که مجموع میزان تولید فولاد خام در ۶۴ کشور در ژوئن ۲۰۲۲ حدود ۱۵۸.۱ میلیون تن (Mt) بوده که نسبت به ژوئن ۲۰۲۱ با کاهش ۵.۹ درصد همراه بوده است.

جدول ۱- میزان تولید فولاد خام در ۶۴ کشور به تفکیک منطقه

نام کشورمیزان تولید در ژوئن ۲۰۲۲ (Mt)درصد تغییرات نسبت به ژوئن ۲۰۲۱میزان تولید در ژانویه تا ژوئن ۲۰۲۲درصد تغییرات نسبت به ژانویه تا ژوئن ۲۰۲۱
آفریقا۱.۲۱۸.۷-۷.۳۹.۱-
آسیا و اقیانوسیه۱۱۸.۸۳.۱-۷۰۱.۴۴.۸-
اتحادیه اروپا۱۱.۸۱۲.۲-۷۳.۸۶.۲-
کشورهای دیگر اروپا۳.۸۱۰.۹-۲۴۵-
خاورمیانه۳.۴۵-۲۰.۴۵.۹-
امریکای شمالی۹.۶۲.۴-۵۷.۲۲.۳-
روسیه و سایر کشورهای CIS۵.۹۳۴.۳-۴۳.۶۱۸-
آمریکای جنوبی۳.۷۴.۹-۲۱.۸۲.۸-
مجموع ۶۴ کشور۱۵۸.۱۵.۹-۹۴۹.۴۵.۵-

شکل زیر میزان تولید فولاد خام در کشورهای مختلف را نشان می دهد.

فعالان بازار گزارش دادند ۶۴ کشور موجود در این گزارش تقریباً ۹۸ درصد از کل تولید فولاد خام جهان در سال ۲۰۲۱ را به خود اختصاص داده اند.

بررسی گزارشات نشان داد مناطق و کشورهای تحت پوشش گزارش انجمن جهانی فولاد  شامل موارد زیر است:

کشورهای در نظر گرفته شده در قاره آفریقا شامل مصر، لیبی و آفریقای جنوبی است.

کشورهای در نظر گرفته شده در قاره آسیا و اقیانوسیه شامل استرالیا، چین، هند، ژاپن، نیوزیلند، پاکستان، کره جنوبی، تایوان (چین) و ویتنام می باشد.

سایر کشورهای اروپا نیز شامل بوسنی و هرزگوین، مقدونیه، نروژ، صربستان، ترکیه و بریتانیا است.

کشورهای در نظر گرفته شده در خاورمیانه هم شامل ایران، قطر، عربستان سعودی و امارات متحده عربی می باشد.

همچنین کشورهای موجود در آمریکای شمالی شامل کانادا، کوبا، السالوادور، گواتمالا، مکزیک و ایالات متحده آمریکا است.

بررسی ها نشان داد کشورهای در نظر گرفته شده در روسیه و سایر کشورهای مستقل مشترک المنافع شامل بلاروس، قزاقستان، مولداوی، روسیه، اوکراین و ازبکستان است.

همچنین کشورهای در نظر گرفته شده در آمریکای جنوبی هم شامل آرژانتین، برزیل، شیلی، کلمبیا، اکوادور، پاراگوئه، پرو، اروگوئه و ونزوئلا است.

* میزان تولید فولاد خام در ۱۰ کشور برتر تولید کننده فولاد

منابع خبری اعلام کردند با توجه به گزارشات منتشر شده توسط انجمن جهانی فولاد، چین در ژوئن ۲۰۲۲ حدود ۹۰.۷ میلیون تن آهن خام تولید کرد که نسبت به ژوئن ۲۰۲۱ حدود ۳.۳ درصد کاهش داشته است. همچنین هند نیز در ژوئن ۲۰۲۲ حدود ۱۰.۰ میلیون تن آهن خام تولید کرده است که نسبت به ژوئن ۲۰۲۱ با افزایش حدود ۶.۳ درصد همراه بوده است.

همچنین گزارشات منتشر شده توسط انجمن جهانی فولاد در روز شنبه (۲۳ ژوئیه) نشان داد ژاپن در ژوئن ۲۰۲۲ حدود ۷.۴ میلیون تن فولاد خام تولید کرد که نسبت به ژوئن ۲۰۲۱ با کاهش ۸.۱ درصدی همراه بوده است.

بررسی ها نشان داد ایالات متحده نیز در ژوئن ۲۰۲۲ حدود ۶.۹ میلیون تن فولاد خام تولید کرده است  که نسبت به ژوئن ۲۰۲۱ حدود ۴.۲ درصد کاهش داشته است. منابع خبری اعلام کردند تخمین زده می شود روسیه نیز در ژوئن ۲۰۲۲ حدود ۵.۰ میلیون تن فولاد خام تولید کرده باشد که نسبت به ژوئن ۲۰۲۱ کاهش ۲۲.۲ درصدی را تجربه کرده است.

با توجه به گزارش انجمن جهانی فولاد که در روز شنبه (۲۳ ژوئیه) منتشر شد تخمین زده می شود که کره جنوبی ۵.۶ میلیون تن فولا خام در ژوئن ۲۰۲۲  تولید کرده که نسبت به ژوئن ۲۰۲۱ حدود ۶.۰ درصد کاهش داشته است.

گزارشات منتشر شده توسط انجمن جهانی فولاد در روز شنبه (۲۳ ژوئیه) نشان داد آلمان نیز در ژوئن ۲۰۲۲ حدود ۳.۲ میلیون تن فولاد خام تولید کرد که نسبت به ژوئن ۲۰۲۱ حدود ۷.۰ درصد افت داشته است.

فعالان بازار گزارش دادند با توجه به گزارشات انجمن جهانی فولاد ترکیه نیز در ژوئن ۲۰۲۲ حدود ۲.۹ میلیون تن فولاد خام تولید کرده است که نسبت به ژوئن ۲۰۲۱ حدود ۱۳.۱ درصد افت داشت. همچنین تخمین زده می شود که برزیل ۲.۹ میلیون تن در ژوئن ۲۰۲۲ تولید کرده به طوری که نسبت به ژوئن ۲۰۲۱ با کاهش ۶.۱ درصدی همراه بوده است.

منابع خبری اعلام کردند گزارشات منتشر شده توسط انجمن جهانی فولاد برآورد کرده است که ایران در ژوئن ۲۰۲۲ حدود ۲.۲ میلیون تن فولاد خام تولید کرده است که نسبت به ژوئن ۲۰۲۱ کاهش ۱۰.۸ درصدی را تجربه کرده است.

جدول ۲- میزان تولید فولاد در ۱۰ کشور برتر تولید کننده فولاد

نام کشورمیزان تولید در ژوئن ۲۰۲۲ (Mt)درصد تغییرات نسبت به ژوئن ۲۰۲۱میزان تولید در ژانویه تا ژوئن ۲۰۲۲درصد تغییرات نسبت به ژانویه تا ژوئن ۲۰۲۱
چین۹۰.۷۳.۳-۵۲۶.۹۶.۵-
هند۱۰.۰۶.۳۶۳.۲۸.۸
ژاپن۷.۴۸.۱-۴۶.۰۴.۳-
ایالات متحده۶.۹۴.۲-۴۱.۱۲.۲-
روسیه۵.۰۲۲.۲-۳۵.۴۷.۲-
کره جنوبی۵.۶۶.۰-۳۳.۸۳.۹-
آلمان۳.۲۷.۰-۱۹.۶۵.۵-
ترکیه۲.۹۱۳.۱-۱۹.۰۴.۶-
برزیل۲.۹۶.۱-۱۷.۴۲.۹-
ایران۲.۲۱۰.۸-۱۳.۶۱۰.۸-

hellenic shipping news

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.