افزونه جلالی را نصب کنید. 21 ذو القعدة 1444 Friday, 9 June , 2023 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

تولید فولاد خام در اکتبر ۲۰۲۲

شناسه : 72287 02 آذر 1401 - 15:00
با توجه به داده های انجمن جهانی فولاد میزان تولید جهانی فولاد خام در 64 کشور عضو این انجمن در اکتبر 2022 نسبت به اکتبر 2021 ثابت بوده است.
تولید فولاد خام در اکتبر ۲۰۲۲
پ
پ

با توجه به داده های انجمن جهانی فولاد میزان تولید جهانی فولاد خام در ۶۴ کشور عضو این انجمن در اکتبر ۲۰۲۲ نسبت به اکتبر ۲۰۲۱ ثابت بوده است.

* بررسی میزان تولید جهانی فولاد خام

به گزارش آرتان پرس و به نقل از worldsteel، میزان تولید جهانی فولاد خام در ۶۴ کشور گزارش شده به انجمن جهانی فولاد(worldsteel)  در ماه اکتبر ۲۰۲۲ حدود ۱۴۷.۳ میلیون تن (Mt) بوده است. این در حالی است که بررسی ها نشان داد میزان تولید جهانی فولاد خام نسبت به اکتبر ۲۰۲۱ برابر ۰.۰ درصد بوده و ثابت باقی مانده است.

انجمن جهانی فولاد (worldsteel) یکی از بزرگترین و پویاترین انجمن های صنعتی در جهان است که از تمامی کشورهای بزرگ تولید کننده فولاد عضویت دارد. worldsteel نماینده تولید کنندگان فولاد، انجمن های ملی و منطقه ای صنعت فولاد و موسسات تحقیقاتی فولاد است. اعضای موجود در انجمن جهانی فولاد حدود ۸۵ درصد از تولید جهانی فولاد را تشکیل می دهند.

نمودار زیر میزان تولید فولاد خام در جهان، ROW و چین را از ماه می ۲۰۲۱ تا ماه اکتبر ۲۰۲۲ نشان داده و همچنین میزان تغییرات سالانه تولید فولاد در هر کدام از این کشورها را بیان می کند.

* میزان تولید فولاد خام به تفکیک منطقه

فعالان بازار در روز سه شنبه (۲۲ نوامبر) اعلام کردند که آفریقا در ماه اکتبر ۲۰۲۲ حدود ۱.۴ میلیون تن فولاد خام تولید کرد که نسبت به اکتبر ۲۰۲۱ حدود ۲.۳ درصد افزایش یافته است. همچنین بررسی ها نشان داد آسیا و اقیانوسیه در ماه اکتبر ۲۰۲۲ حدود ۱۰۷.۳ میلیون تن فولاد خام تولید کردند. باید توجه داشت که میزان تولید فولاد خام در این کشورها نسبت به اکتبر ۲۰۲۱ با افزایش ۵.۸ درصدی همراه بوده است.

تحلیل گران بازار در روز سه شنبه (۲۲ نوامبر) گزارش دادند میزان تولید فولاد خام توسط اتحادیه اروپا در اکتبر ۲۰۲۲ حدود ۱۱.۳ میلیون تن بوده است که نسبت به اکتبر ۲۰۲۱ حدود ۱۷.۵ درصد کاهش داشته است. بررسی آمار نشان داد اروپا نیز در اکتبر ۲۰۲۲ حدود ۳.۷ میلیون تن فولاد خام تولید کرده است که نسبت به اکتبر ۲۰۲۱ با کاهش ۱۵.۸ درصدی همراه بوده است.

به نقل از چندین منبع خبری، خاورمیانه در ماه اکتبر ۲۰۲۲ حدود ۴.۰ میلیون تن فولاد خام تولید کرده که نسبت به اکتبر ۲۰۲۱ با رشد ۶.۷ درصدی همراه بوده است. همچنین باید توجه داشت که میزان تولید فولاد خام در آمریکای شمالی در اکتبر ۲۰۲۲  برابر ۹.۲ میلیون تن بوده که نسبت به اکتبر ۲۰۲۱ کاهش ۷.۷ درصدی را تجربه کرده است.

معامله گران در روز سه شنبه (۲۲ نوامبر) اعلام کردند اوکراین، روسیه و سایر کشورهای مستقل مشترک المنافع در اکتبر ۲۰۲۲ حدود ۶.۷ میلیون تن فولاد خام  تولید کردند که نسبت به اکتبر ۲۰۲۱ با افت ۲۳.۷ درصدی همراه بوده است. همچنین باید توجه داشت که آمریکای جنوبی در اکتبر ۲۰۲۲ حدود ۳.۷ میلیون تن فولاد خام تولید کرد که نسبت به اکتبر ۲۰۲۱ حدود ۳.۲ درصد افت داشته است.

جدول زیر میزان تولید فولاد خام توسط مناطق مختلف در ماه اکتبر ۲۰۲۲ را بر حسب میلیون تن نشان داده و تغییرات سالانه آن را نیز ذکر می کند.

بررسی ها نشان داده ۶۴ کشور موجود در این جدول تقریباً ۹۸ درصد از کل تولید فولاد خام جهان در سال ۲۰۲۱ را به خود اختصاص داده اند.

منابع خبری در روز سه شنبه (۲۲ نوامبر) گزارش دادند مناطق و کشورهای تحت پوشش جدول ذکر شده شامل موارد زیر است:

آفریقا: مصر، لیبی، آفریقای جنوبی

آسیا و اقیانوسیه: استرالیا، چین، هند، ژاپن، نیوزیلند، پاکستان، کره جنوبی، تایوان (چین)، تایلند، ویتنام

اروپا: بوسنی و هرزگوین، مقدونیه، نروژ، صربستان، ترکیه، بریتانیا

خاورمیانه: ایران، قطر، عربستان سعودی، امارات متحده عربی

آمریکای شمالی: کانادا، کوبا، السالوادور، گواتمالا، مکزیک، ایالات متحده آمریکا

اوکراین، روسیه و سایر کشورهای مستقل مشترک المنافع: بلاروس، قزاقستان، مولداوی، روسیه، اوکراین، ازبکستان

آمریکای جنوبی: آرژانتین، برزیل، شیلی، کلمبیا، اکوادور، پاراگوئه، پرو، اروگوئه، ونزوئلا

 * بررسی ۱۰ کشور برتر تولید کننده فولاد

فعالان بازار در روز سه شنبه (۲۲ نوامبر) اعلام کردند که چین در ماه اکتبر ۲۰۲۲ حدود ۷۹.۸ میلیون تن فولاد خام تولید کرد که نسبت به اکتبر ۲۰۲۱ حدود ۱۰.۶درصد کاهش یافته است. همچنین بررسی ها نشان داد هند نیز در ماه اکتبر ۲۰۲۲ حدود ۱۰.۵ میلیون تن فولاد خام تولید کرد. باید توجه داشت که میزان تولید فولاد خام در این کشور نسبت به اکتبر ۲۰۲۱ با افزایش ۲.۷ درصدی همراه بوده است.

تحلیل گران بازار در روز سه شنبه (۲۲ نوامبر) گزارش دادند میزان تولید فولاد خام توسط ژاپن در اکتبر ۲۰۲۲ حدود ۷.۳ میلیون تن بوده است که نسبت به اکتبر ۲۰۲۱ حدود ۱۰.۶ درصد کاهش داشته است. بررسی آمار نشان داد ایالات متحده نیز در اکتبر ۲۰۲۲ حدود ۶.۷ میلیون تن فولاد خام تولید کرده است که نسبت به اکتبر ۲۰۲۱ با کاهش ۸.۹ درصدی همراه بوده است.

به نقل از چندین منبع خبری، تخمین زده می شود که روسیه در اکتبر ۲۰۲۲ حدود ۵.۸ میلیون تن فولاد خام تولید کرده باشد که نسبت به اکتبر ۲۰۲۱ با افت ۱۱.۵ درصدی همراه بوده است. همچنین باید توجه داشت که میزان تولید فولاد خام در کره جنوبی نیز در اکتبر ۲۰۲۲  برابر ۵.۱ میلیون تن بوده که نسبت به اکتبر ۲۰۲۱ کاهش ۱۲.۱ درصدی را تجربه کرده است.

معامله گران در روز سه شنبه (۲۲ نوامبر) اعلام کردند کشور آلمان در اکتبر ۲۰۲۲ حدود ۳.۱ میلیون تن فولاد خام  تولید کرد که نسبت به اکتبر ۲۰۲۱ با افت ۱۴.۴ درصدی همراه بوده است. همچنین باید توجه داشت که ترکیه نیز در اکتبر ۲۰۲۲ حدود ۲.۹ میلیون تن فولاد خام تولید کرد که نسبت به اکتبر ۲۰۲۱ حدود ۱۷.۸ درصد افت داشته است.

با توجه به گزارش انجمن جهانی فولاد تخمین زده می شود که میزان فولاد خام تولید شده توسط برزیل در اکتبر ۲۰۲۲ حدود ۲.۸ میلیون تن باشد که نسبت به اکتبر ۲۰۲۱ با کاهش ۴.۵ درصدی همراه بوده است. باید توجه داشت که کشور ایران نیز در اکتبر ۲۰۲۲ حدود ۲.۹ میلیون تن فولاد خام تولید کرد که نسبت به اکتبر ۲۰۲۱ افزایش ۳.۵ درصدی را تجربه کرده است.

 جدول زیر میزان فولاد خام تولید شده توسط ۱۰ کشور برتر تولید کننده فولاد در اکتبر ۲۰۲۲ و میزان تغییرات سالانه آن در هر کدام از کشورها را نشان می دهد. دو ستون آخر جدول مربوط به میزان تولید فولاد خام از ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۲ در این ۱۰ کشور برتر تولید کننده فولاد است که تغییرات سالانه آن را نیز نشان می دهد.

worldsteel

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.