افزونه جلالی را نصب کنید. 10 رجب 1444 Tuesday, 31 January , 2023 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

بی ثباتی قیمت ها در بازار جهانی میلگرد فولادی

شناسه : 72681 15 آذر 1401 - 16:00
با توجه به آمار، بازار جهانی میلگرد فولادی در هفته گذشته بی ثبات بوده است، به عنوان مثال در اروپا کاهش یافته، در ایتالیا ثابت بوده و در ترکیه افزایش یافته است.
بی ثباتی قیمت ها در بازار جهانی میلگرد فولادی
پ
پ

با توجه به آمار، بازار جهانی میلگرد فولادی در هفته گذشته بی ثبات بوده است، به عنوان مثال در اروپا کاهش یافته، در ایتالیا ثابت بوده و در ترکیه افزایش یافته است.

* بررسی بازار جهانی میلگرد فولادی

به گزارش آرتان پرس و به نقل از GMK، بررسی داده ها نشان داد که بازار جهانی میلگرد فولادی همچنان روند بی ثباتی را نشان می دهد. این در حالی است که تولید کنندگان مستقر در اروپا در تلاش برای افزایش تقاضا بوده و قیمت های صادراتی در ترکیه در حال افزایش می باشد.

فعالان بازار در روز دوشنبه (۵ دسامبر) اعلام کردند تولیدکنندگان میلگرد فولادی مستقر در اروپا در تلاش هستند تا بازار را پیش ببرند و قیمت های صادراتی در ترکیه افزایش یافته است.

* بررسی بازار میلگرد فولادی اروپا

طبق گزارش S&P Global، قیمت میلگرد فولادی اروپا در هفته منتهی به روز دوشنبه (۵ دسامبر) به کاهش خود ادامه داد در حالی که کارخانه ها برای افزایش تقاضا، عرضه را کاهش دادند. به ویژه باید توجه داشت قیمت های داخلی میلگرد فولادی در اروپای شمال غربی به شدت کاهش یافت. منابع خبری گزارش دادند میلگرد فولادی TSI شمال غربی اروپا در ۳۰ نوامبر ۷۵۲.۵۰ یورو در هر تن ex-works برآورد شد. این در حالی است که قیمت میلگرد فولادی نسبت به هفته قبل حدود ۳۲.۵ یورو در هر تن کاهش یافت.

همانطور که یکی از فروشندگان اشاره کرده است، قیمت میلگرد فولادی اروپا در حال حاضر یک قیمت سیاسی برای تلاش برای شکستن بازار و مشاهده برخی فعالیت ها است، اما قیمت اعلام شده حتی هزینه تولید میلگرد فولادی را پوشش نمی دهد. در نتیجه هزینه های قراضه فولادی نیز در اروپا در حال افزایش است. منابع خبری اعلام کردند پیشنهادات شنیده شده برای میلگرد فولادی در طول هفته منتهی به روز دوشنبه (۵ دسامبر) در محدوده ۷۶۵ تا ۷۷۵ یورو در هر تن بود.

در این میان معامله گران در روز دوشنبه (۵ دسامبر) گزارش دادند تحویل میلگرد در ماه دسامبر سال جاری به دلیل یک ماه کاری کوتاه همراه با تعطیلات با مشکل مواجه خواهد شد. به گفته تولید کنندگان داخلی، ارزش خرید محموله های میلگرد فولادی با قیمت های فعلی برای تحویل در ژانویه یا فوریه ۲۰۲۳ برابری می کند، زیرا انتظار می رود قیمت ها افزایش یابد.

* بررسی بازار میلگرد فولادی ایتالیا

فعالان بازار در روز دوشنبه (۵ دسامبر) اعلام کردند برای هفته ۲۵ نوامبر تا ۲ دسامبر، قیمت میلگرد فولادی در ایتالیا، همانطور که نشانگر قیمت کالانیش نشان داد، تغییری نکرد و در سطح ۷۷۰ تا ۷۹۰ یورو در هر تن باقی ماند.

به گزارش نشریه کالانیش، قیمت میلگرد فولادی در کشور ایتالیا در نوسان است. بررسی ها نشان داد در اواسط نوامبر، تولید کنندگان فولاد مستقر در ایتالیا قیمت ها را افزایش دادند تا جلوی ریزش خود را بگیرند، اما این حرکت مورد توجه خریداران قرار نگرفت.

معامله گران در روز دوشنبه (۵ دسامبر) گزارش دادند قیمت‌ های داخلی میلگرد فولادی اروپا در محدوده ۷۶۰ تا ۷۹۰ یورو در هر تن ex-works در هفته گذشته بود. باید توجه داشت که میزان سهام توزیع کنندگان همچنان بالا بوده و میزان مصرف کم باقی مانده است. به نقل از برخی منابع خبری پیش بینی می شود فعالیت در بازار میلگرد فولادی داخلی از هفته آینده به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

* بررسی بازار میلگرد فولادی ترکیه

تحلیل گران بازار در روز دوشنبه (۵ دسامبر) گزارش دادند برای هفته ۲۵ نوامبر تا ۲ دسامبر، قیمت میلگرد فولادی داخلی ترکیه حدود ۶۶۰ تا ۶۸۰ دلار در هر تن بود. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به هفته گذشته با افزایش ۵.۴ درصدی همراه بوده است.

به نقل از برخی تاجران، در ترکیه نیز در پایان ماه نوامبر در شرایطی که بازار داخلی تقویت شد، قیمت صادرات میلگرد فولادی نیز افزایش یافته است. با این حال، تقاضا از سوی خریداران خارجی برای میلگرد فولادی ترکیه در هفته گذشته کم بوده است.

بررسی ها نشان داد کارخانه های محلی مستقر در ترکیه تنها مقدار کمی از میلگرد فولادی خود را در داخل ترکیه فروخته اند، اما آماده ارائه تخفیف نسبت به پیشنهاد رسمی برای محموله های بزرگ هستند. به گفته منابع S&P Global، معامله گران در مورد امکان مذاکره برای قیمت ۶۴۰ تا ۶۴۵ دلار در هر تن فوب برای میلگرد فولادی صحبت می کنند. در عوض، یکی از شرکت های مستقر در ترکیه قیمت صادراتی برای میلگرد فولادی ترکیه را بین ۶۶۵ تا ۶۷۰ دلار در هر تن تعیین کرده است، زیرا این شرکت معتقد است می توان به قیمت های ۶۶۰ دلار در تن ex-works در داخل کشور دست یافت.

* بررسی بازار میلگرد فولادی در آسیا و چین

معامله گران در روز دوشنبه (۵ دسامبر) گزارش دادند در هفته گذشته بازار آسیا شاهد کاهش تقاضا از سوی مصرف کنندگان نهایی بود، در حالی که بازار میلگرد فولادی در ماه نوامبر به طور کلی ثابت بود. همچنین بررسی ها نشان داد معاملات آتی میلگرد فولادی چین در حال افزایش است، اما توزیع کنندگان مراقب هستند تا ببینند آیا این وضعیت پایدار خواهد بود یا خیر.

همانطور که مرکز GMK قبلا گزارش داده بود، در اواسط نوامبر تقاضا برای میلگرد فولادی در بازار جهانی ناپایدار بود. همچنین تولید کنندگان مستقر در ایتالیا، به ویژه در حال افزایش قیمت ها در ماه نوامبر در مقایسه با سطح اکتبر بودند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.