افزونه جلالی را نصب کنید. 20 ذو القعدة 1444 Thursday, 8 June , 2023 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

کاهش تولید جهانی فولاد ضد زنگ نسبت به سال قبل

شناسه : 73099 03 دی 1401 - 12:00
بررسی داده ها نشان داد که میزان تولید جهانی فولاد ضد زنگ در اکثر کشورها از جمله اروپا، ایالات متحده، برزیل و آفریقای جنوبی نسبت به سال قبل کاهش یافته است.
کاهش تولید جهانی فولاد ضد زنگ نسبت به سال قبل
پ
پ

بررسی داده ها نشان داد که میزان تولید جهانی فولاد ضد زنگ در اکثر کشورها از جمله اروپا، ایالات متحده، برزیل و آفریقای جنوبی نسبت به سال قبل کاهش یافته است.

* بررسی میزان تولید جهانی فولاد ضد زنگ

به گزارش آرتان پرس و به نقل از GMK، داده های سازمان غیر دولتی انجمن بین المللی فولاد ضد زنگ نشان داد در ژانویه تا سپتامبر ۲۰۲۲، تولید جهانی فولاد ضد زنگ به ۴۱.۸۵ میلیون تن رسید. این در حالی است که میزان تولید جهانی فولاد ضد زنگ در ژانویه تا سپتامبر ۲۰۲۲ نسبت به مدت مشابه در سال قبل  با ۵.۱ درصد کاهش همراه بوده است.

فعالان بازار در روز جمعه (۲۳ دسامبر) اعلام کردند بیشترین میزان کاهش تولید فولاد ضد زنگ در ژانویه تا سپتامبر ۲۰۲۲، در ایالات متحده بوده که افت ۱۳.۲ درصدی را نسبت به مدت مشابه در سال قبل ثبت کرد.

به نقل از چندین منبع خبری در ژانویه تا سپتامبر ۲۰۲۲، اتحادیه اروپا به ویژه اوکراین، تولید فولاد ضد زنگ را به ۴.۸۱ میلیون تن رساند. این در حالی است که میزان تولید فولاد ضد زنگ در ژانویه تا سپتامبر ۲۰۲۲ نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۱۱.۲ درصد کاهش یافته است. همچنین به نقل از منابع خبری در ایالات متحده نیز شاخص تولید فولاد ضد زنگ در ژانویه تا سپتامبر ۲۰۲۲  حدود ۱.۵۹ میلیون تن شنیده شد که نسبت به مدت مشابه در سال قبل با افت ۱۳.۲ درصدی همراه بوده است.

معامله گران در روز جمعه (۲۳ دسامبر) گزارش دادند در کشورهای آسیایی به جز چین و کره جنوبی، تولید فولاد ضد زنگ در ژانویه تا سپتامبر ۲۰۲۲ حدود ۵.۷۵ میلیون تن اعلام شد که نسبت به مدت مشابه در سال قبل کاهش ۰.۴ درصدی را تجربه کرده است. این در حالی است که چین در مدت مشابه میزان تولید فولاد ضد زنگ را به ۲۳.۶۳ میلیون تن رساند که نسبت به مدت مشابه در سال قبل با افت ۵.۲ درصدی همراه بوده است.

به نقل از برخی منابع خبری سایر کشورها، به ویژه برزیل، آفریقای جنوبی، اندونزی، کره جنوبی و فدراسیون روسیه، تولید فولاد ضد زنگ را در ژانویه تا سپتامبر ۲۰۲۲ به ۶.۰۷ میلیون تن رساندند که نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۱ درصد افت کرده است.

تحلیل گران بازار در روز جمعه (۲۳ دسامبر) اعلام کردند در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۲، تولید جهانی فولاد ضد زنگ با ۱۲.۲ درصد کاهش نسبت به سه ماهه قبل به ۱۲.۷۹ میلیون تن رسید. همچنین بررسی ها نشان داد در اروپا میزان تولید جهانی فولاد ضد زنگ در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۲ حدود ۱.۱۸ میلیون تن بود که نسبت به سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ حدود ۳۳.۲ درصد افت داشته است. در ایالات متحده نیز این شاخص در مدت مشابه در محدوده ۵۰۰ هزار تن بود که با افت ۳.۸ درصدی نسبت به سال قبل همراه بوده است. بررسی ها نشان داد در آسیا نیز (به استثنای چین و کره جنوبی) میزان تولید جهانی فولاد ضد زنگ در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۲ با ۳.۷ درصد کاهش به ۱.۸۶ میلیون تن رسید. به نقل از منابع خبری کشور چین در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۲ حدود ۷.۲۶ میلیون تن فولاد ضد زنگ تولید کرد که نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۱۲.۸ درصد افت داشته است.

در این میان معامله گران گزارش دادند سایر کشورها در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۲ تولید خود را به ۱.۹۹ میلیون تن رساندند که حدود ۱.۹ درصد نسبت به سال قبل کاهش داشته است.

همانطور که مرکز GMK قبلا گزارش داده بود، در سال ۲۰۲۱، تولید جهانی فولاد ضد زنگ ۱۰.۶ درصد نسبت به سال ۲۰۲۰ افزایش یافت و به ۵۶.۳ میلیون تن رسید. این در حالی است که انتظار می رود در سال ۲۰۲۲، تولید جهانی فولاد ضد زنگ به صورت سالانه ۴ درصد رشد کرده و به ۵۸.۶ میلیون تن برسد.

طبق پیش بینی ISSF، مصرف جهانی فولاد ضد زنگ در سال ۲۰۲۲ نسبت به سال قبل ۳.۲ درصد افزایش خواهد یافت. در سال ۲۰۲۳ نیز انتظار می رود این شاخص ۳.۲ درصد دیگر رشد کند. در عین حال، در سال ۲۰۲۱، مصرف فولاد ضد زنگ نسبت به سال قبل با افزایش ۱۱.۳ درصدی همراه بوده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.