افزونه جلالی را نصب کنید. 10 رجب 1444 Tuesday, 31 January , 2023 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد

افت ۷/ ۳ درصدی تولید جهانی فولاد

شناسه : 73164 05 دی 1401 - 12:00
 مجموع تولید جهانی فولاد در حالی طی ۱۱ماه نخست سال ۲۰۲۲ میلادی با کاهش ۷/ ۳ درصدی همراه شد که تولید فولاد ایران رشد ۵/ ۸درصدی را به ثبت رساند.
افت ۷/ ۳ درصدی تولید جهانی فولاد
پ
پ

 مجموع تولید جهانی فولاد در حالی طی ۱۱ماه نخست سال ۲۰۲۲ میلادی با کاهش ۷/ ۳ درصدی همراه شد که تولید فولاد ایران رشد ۵/ ۸درصدی را به ثبت رساند.

* رشد ۹/ ۳ درصدی تولید فولاد ایران در ماه نوامبر

به گزارش آرتان پرس، به نقل از انجمن جهانی فولاد، فولادسازان جهان از ابتدای ژانویه تا پایان نوامبر ۲۰۲۲ میلادی، یک ‌میلیارد و ۶۹۱میلیون و ۴۰۰  ش‌هزار تن فولاد خام تولید کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش ۷/ ۳درصدی را نشان می‌دهد. ایران طی مدت یادشده، ۲۷میلیون و ۹۰۰‌هزار تن فولاد خام تولید کرد که این میزان حاکی از رشد ۵/ ۸درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

طی نوامبر سال‌جاری میلادی، ۶۴کشور فولادساز جهان در مجموع ۱۳۹میلیون و ۱۰۰‌هزار تن فولاد خام تولید کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته میلادی ۶/ ۲‌درصد افزایش یافته است.  تولید فولاد خام ایران در نوامبر سال‌جاری میلادی نیز با رشد ۹/ ۳ درصدی نسبت به نوامبر ۲۰۲۱ میلادی به ۲میلیون و ۹۰۰‌هزار تن رسید. از ابتدای ژانویه تا پایان نوامبر ۲۰۲۲ میلادی، چین با تولید ۹۳۵میلیون و ۱۰۰‌هزار تن (افت ۴/ ۱درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۱ میلادی) بیشترین میزان تولید فولاد خام جهان را به خود اختصاص داد. 

پس از آن، هند با تولید ۱۱۴میلیون و ۲۰۰‌هزار تن فولاد خام (رشد ۶درصدی)، ژاپن با تولید ۸۲میلیون و ۳۰۰‌هزار تن (افت ۹/ ۶درصدی)، آمریکا با تولید ۷۴میلیون و ۴۰۰هزار تن (کاهش ۵/ ۵درصدی) و روسیه با تولید ۶۵میلیون و ۹۰۰‌هزار تن (کاهش ۷درصدی) طی ۱۱ماه سال ۲۰۲۲ میلادی در رتبه‌های دوم تا پنجم ایستادند.

همچنین کره‌جنوبی با تولید ۶۰میلیون و۶۰۰‌هزار تن فولاد خام (افت ۱/ ۶درصدی)، آلمان با تولید ۳۴میلیون و ۲۰۰‌هزار تن (افت ۹/ ۷درصدی)، ترکیه با تولید ۳۲میلیون و ۵۰۰‌هزار تن (افت ۳/ ۱۲درصدی)، برزیل با تولید ۳۱میلیون و ۵۰۰‌هزار تن (افت ۹/ ۵درصدی) و ایران با تولید ۲۷میلیون و ۹۰۰‌هزار تن (رشد ۵/ ۸درصدی) در رتبه‌های ششم تا دهم جهان جای گرفتند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.