پنجشنبه, ۳۰ فروردین , ۱۴۰۳ 10 شوال 1445 Thursday, 18 April , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

صنعت فولاد سازی در اقتصادهای در حال توسعه

شناسه : 817 04 اردیبهشت 1396 - 6:30

به گزارش (worldsteel)در سال جاری اقتصاد کشورهای برزیل و روسیه و هند از رکود خارج می شود و تعداد پروژه های زیرساختی در این کشورها افزایش پیدا می کند.

پ
پ

از طرف دیگر کشور چین که به تنهایی ۴۵ درصد از تقاضای فولاد دنیا را دارد در سال جاری شاهد ثبات نسبی میزان تقاضای فولاد نسبت به سال قبل خواهد بود ولی در سال ۲۰۱۸ میلادی تقاضا در این کشور روند کاهشی خواهد داشت. دلیل این مساله هم توقف سرمایه گذاری دولت در بخشهای زیر ساختی اقتصادی در چین در سال ۲۰۱۸ یا کاهش میزان این سرمایه گذاری طبق برنامه های اعلام شده توسط دولت ،عنوان شده است. انتظار می‌رود در سال ۲۰۱۷ میلادی تقاضای فولاد در کشور چین برابر با ۶۸۱ میلیون تن باشد که نسبت به سال قبل رشدی نخواهد داشت. در سال ۲۰۱۸ میلادی تقاضای فولاد در چین با ۲ درصد کاهش سالانه به ۶۶۷.۴ میلیون تن می‌رسد.

اما بدون در نظر گرفتن چین، نرخ رشد تقاضا در کشورهای در حال توسعه و بازارهای در حال گذار در سال جاری ۴ درصد رشد می کند. در سال جاری کشورهای در حال توسعه بدون چین۴۵۲.۷ میلیون تن فولاد تقاضا می کنند و میزان تقاضا در سال ۲۰۱۸ میلادی با ۴.۹ درصد افزایش به مرز ۴۷۴.۹ میلیون تن می‌رسد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.