جمعه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۳ 10 ذو القعدة 1445 Friday, 17 May , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

نشانه‌های خروج اقتصاد از رکود

شناسه : 871 09 اردیبهشت 1396 - 6:24

سیف:حجم نقدینگی محدود شد

پ
پ

رییس کل بانک مرکزی با اشاره به نشانه‌های خروج اقتصاد از رکود گفت: با اقدامات صورت گرفته رشد نقدینگی به ۲۳,۲ درصد کاهش یافت.
به گزارش مرکز فولاد ایرانیان و به نقل از اقتصاد آنلاین، ولی الله سیف با بیان اینکه یکی از اهداف بانک مرکزی در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی، جلوگیری از برهم زدن آرامش در اقتصاد کشور است گفت: تورم تک رقمی و رشد اقتصادی دورقمی نوید بخش خروج اقتصاد از رکود است.
رییس کل بانک مرکزی از کاهش حجم نقدینگی در سال ۹۵ خبر داد و افزود: تورم تک رقمی، رشد اقتصادی دورقمی، ثبات نسبی در اقتصاد و محدود شدن حجم نقدینگی، بیانگر این است که کشور از رکود اقتصادی خارج شده است.
وی تصریح کرد: در سال ۹۵ رشد نقدینگی با اقدامات بانک مرکزی با کاهش روبرو شد و به ۲۳,۲ درصد رسید؛ این در حالی است که در سال ۹۴ این شاخص عدد ۳۰ درصد بود.
سیف در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه در خصوص خروج از رکود اقتصادی چه اقداماتی از سوی بانک مرکزی انجام شده است؟ گفت: رسیدگی به موضوع تامین مالی واحدهای کوچک و متوسط اقتصادی ناشی از اقدامات مهم بانک مرکزی در سال گذشته بود و در این راستا با تزریق ۱۷ هزار میلیارد تومان منابع مالی به ۲۴ هزار واحد کوچک و متوسط در سراسر کشور، واحدهای مذکور فعال شدند.
سیف افزود: در ۹ ماه گذشته کشور با رشد اقتصادی ۱۱,۶ روبرو شده و نکته مهم این است این رشد تنها محدود به رشد در بخش نفت نبوده است. رییس کل بانک مرکزی با بیان اینکه سال ۹۵ چند شاخص اقتصادی از وضعیت خوبی برخوردار بود، یادآرو شد: تورم تک رقمی، رشد اقتصادی دو رقمی، ثبات نسبی در اقتصاد و محدود شدن حجم نقدینگی نوید بخش تداوم تورم تک رقمی و ادامه رشد اقتصادی است که این شاخص بیانگر این هستند که کشور از رکود اقتصادی خارج شده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.