17
دوشنبه, دسامبر

HRC چین: قیمت های صادراتی کمی پایین تر در معاملات نزولی

چین
تایپوگرافی

کویل نورد گرم شده  در بازار داخلی چین در روز جمعه مصادف با  3  اگوست چنانچه فیوچرزهای بالاتر رفتند بهبود پیدا کرد در حالی که قیمت های صادرات در معاملات کم کاهش یافت.


بازار داخلی
شرق چین (شانگهای):  4.300 یوان الی  4.310 یوان (629 دلار الی 631 دلار) برای هر تن، افزایش 20 یوان  رای هر تن به همراه  بوده است.
شمال چین (تیانجین): 4.230 یوان الی  4.250 یوان برای هر تن،  با افزایش 10 یوان الی 20 یوان برای  هر تن به همراه  بوده است.
یک منبع مبتنی بر تانگشان میگوید قیمتهای محلی به دنبال دست اوردها  در بازار فیوچرز بازخواهد گشت، همچنین فعالیت تجاری نیز افزایش پیدا کرده است.
او گفت: "حجم معاملات  در پایین تر از حد استاندارد به ویژه بالا بود - که به این معنی بود که قیمت غالب امروزه 4300 یوان برای هر تن بود."
او گفت که سرمایه گذاران بیشتر تمرکز خود را بر بازار داخلی در میان عدم اطمینان بالا برای چشم انداز بازارهای خارجی به دلیل مسائلی مانند افزایش تنش های تجاری بین ایالات متحده و چین تغییر می دهند.در هفته گذشته، قیمت HRC در منطقه  شرق چین به میزان 10یوان الی 30  یوان برای هر تن رسید، در حالیکه لن قیمت ها  در منطقه  شمال کشور از جمعه گذشته به میزان 30 یوان الی 40 یوان برای هر تن افزایش یافته اند.
صادرات
شاخص HRC فوب چین متال بولتن:  574.00 دلار برای هر تن، با کاهش 1.00 دلار برای هر تن به همراه بوده است.
در حالی که اکثر شرکت کنندگان قیمت غالب مبادله ای را برای فروشندگان با قیمت 575 دلار برای هر تن فوب ارزیابس کرده اند ، یک معامله گر مبتنی بر هنگ کنگ می گوید که  شنیده شده است که مقادیر کمی از آن را از چین به ویتنام با قیمت 573 دلار در هر تن فوب معامله شده است. قیمت پایین توسط یک معامله گر صادرات مستقر در شانگهای تایید شد، که قیمت آن تقریبا برابر با 585 دلار برای هر تن سی اف ار است.اما با وجودی که هیچ معاملات دیگری در این سطح نسبتا پایین مشاهده نشده است ، برخی از معامله گران می گویند که حتی قیمت 573 دلار برای هر تن می تواند قیمت نسبتا بالایی برای خریداران ویتنام باشد، زیرا آنها به فروشندگان چینی با قیمت 575 دلار برای فوب پاسخ نمی دهند.
تحلیل بازار
یک از تاجران تیانجینی  بیان کرد که  این کمی شگفت انگیز برای من است [برای شنیدن معاملات حل و فصل در این سطح]، زیرا من فکر کردم حتی قیمت  573 دلار برای هر تن برای خریداران ویتنام بیش از حد بالا بود. ما برای مدتی  قیمت 575 دلار برای هر تن پیشنهاد داده ایم اما هیچ [خریداران ویتنامی] به پیشنهاد ما پاسخ نداده اند و من فکر می کنم آنها با این وجود قیمت های ارزان تر مانند 570 دلار برای هر تن را مد نظر دارند.
مبادلات فیوچرز شانگهای

قراردادهای فیوچرز HRC ماه اکتبر بیشتر تجارت شده به ارزش 4.221 یوان برای هر تن در روز جمعه، با افزایش  25 یوان برای هر تن از قیمت های بسته شده  روز پنجشنبه  بسته شد.
منبع: متال بولتن