شنبه, ۶ آذر , ۱۴۰۰ 22 ربيع ثاني 1443 Saturday, 27 November , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

آرشیو » مصوبات فولادی - آرتان پرس | مرجع رسمی اطلاع رسانی فولاد

ریسک قطع گاز فولادسازان در فصل زمستان
5 روز قبل

ریسک قطع گاز فولادسازان در فصل زمستان

با اینکه امروز برنامه ریزی وزارت نفت برای قطع گاز صنایع فولادی به تفکیک استان و کارخانه اعلام شده و طبق برخی از خبرهای رسیده وزارت صمت موافقت با این برنامه مخالفت شده و بنابر هماهنگی بیشتر گذاشته شده است و به نوعی پالس احتمال کمبود و گرانی در آینده نزدیک به بازار داده شده،اما مبادی هنوز توجهی به آن نداشتند. از طرفی در بازارهای جهانی هم قیمت های منطقه CIS کاهشی بوده و قیمت های صادراتی ایران نیز با ثبات نسبت به هفته گذشته اعلام شده که دست فروشندگان را برای استفاده از این بهانه برای افزایش بسته است.  بازارها فعلا به این خبر میدان برای تاثیر گذاری در قیمت ها نداده اند.

ابعاد مختلف طرح خارج کردن دلار از اقتصاد و فولاد
1 هفته قبل

ابعاد مختلف طرح خارج کردن دلار از اقتصاد و فولاد

در حالی دولت مصمم به خارج کردن دلار از اقتصاد صنعتی کشور است که صحبت ها از اتمام ارز 4200 تومانی برای واردات خبر می دهند. به نظر می رسد که همگرایی این دو موضوع با هم برای دولت چالش مهمی محسوب شود. مدیریت همزمان این دو مقوله کار آسانی نخواهد بود.مبنای قیمت‌گذاری با وجود تاکید وزیر صمت همچنان بر اساس دلار بوده و این مساله عملا در تناقض با موضوع وزیر صنعت و رییس‌جمهوری است.

ارائه شیوه نامه جدید فولاد در بازار داخلی از هفته آینده
1 هفته قبل

ارائه شیوه نامه جدید فولاد در بازار داخلی از هفته آینده

یکی از مشکلات زنجیره فولاد، نحوه قیمت‌گذاری محصولات مختلف این زنجیره است که همواره محل اختلاف تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان محصولات مختلف بوده است. بورس کالا، راهکار تعیین قیمت سنگ‌آهن تعیین قیمت سنگ‌آهن برشمرد که فولادسازان و تولیدکنندگان سنگ‌آهن‌ بر مبنای کشف قیمتی که در تابلوی بورس انجام می‌شود. به نظر می رسد که شیوه نامه جدید فولاد می تواند بخش مهمی از معضلات این بخش را برطرف کند.

کلیات طرح تنطیم بازار وزارت صمت چیست؟
2 هفته قبل

کلیات طرح تنطیم بازار وزارت صمت چیست؟

روشهای اتخاذ تصمیم در زمینه مدیریت بازار کالاهای قابل عرضه در بورس کالای ایران بر مبنای ابزار در اختیار وزارت صمت و بورس کالای ایران قرار گرفته است. این مجموعه در روزهای اخیر بخشی از چشم انداز خود برای تنظیم بازار فولاد را در قالب یک پیش نویس ارائه کرده است. لازم به توضیح است که این جدول پیش نویس اولیه بوده و برای دریافت نظرات کارشناسی در اختیار انجمن های تولیدی قرار گرفته است.امانه‌های مختلف بازار فولاد نمی‌توانند مشکلات بازار را حل کنند و دلالان با این ترفندها از زنجیره حذف نخواهند شد. بلکه با این روند، توزیع‌کنندگان به مرور از زنجیره حذف می‌شوند و مشکلات دوچندان می‌شود.

افزایش قیمت پایه شمش، عامل کاهش حجم معاملات
2 هفته قبل

افزایش قیمت پایه شمش، عامل کاهش حجم معاملات

به گفته فعالان بازار آهن و فولاد، میزان سیگنال‌‌‌های منفی و رکود حاکم بر معاملات فولاد به میزانی شدت گرفته که بازگشت نرخ هر کیلوگرم میلگرد به کانال 15هزار تومانی دور از انتظار نیست. خالی شدن بازار از خریدار و تشنگی فروشندگان برای نقد شدن محصولاتی که در انبارهای خود ذخیره کردند، باعث شده تا دست به قیمت ها نزده و در برخی از موارد حتی به زیرفروشی نیز اقدام کنند و همین امر باعث شده که شرایط بازار به سمت یک رکود تقاضا پیش برود. به نظر می رسد که قیمت پایه شمش در روزهای آتی کاهش بیشتری را ثبت کند.

تخصیص سهمیه خرید فولاد برای تولیدکنندگان
3 هفته قبل

تخصیص سهمیه خرید فولاد برای تولیدکنندگان

معاون صمت خواستار اطلاع‌رسانی الزام به ثبت اطلاعات در سامانه جامع تجارت و تخصیص سهیمه خرید فولاد برای تولیدکنندگان با عملکرد شفاف شد.ازم به ذکر است شاخص‌های عملکرد واحدها وضعیت آن‌ها

الگوی جدید تنظیم بازار کامودیتی ها چیست
1 ماه قبل

الگوی جدید تنظیم بازار کامودیتی ها چیست

طرح فولادی مجلس، موسم به طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد با رویکرد اصلاح سیاست‌های تنظیم بازار کامودیتی ، با موافقت نمایندگان همراه شده است. در روزهای اخیر صحبت هایی از شیوه اجرای این طرح مطرح شده است. مهم ترین داده های این طرح باعث شده اتفاقات خوبی در بازار فولاد را شاهد باشیم.

آیا عرضه کل فولاد کشور به بورس کالا صحیح است؟
1 ماه قبل

آیا عرضه کل فولاد کشور به بورس کالا صحیح است؟

عرضه کل فولاد کشور در بورس کالا شاید در نگاه اول یک تصمیم منطقی و درست به نظر برسد. اما تبعات سنگین آن می تواند گریبان فولاد کشور را بگیرد.لتی صحبت هایی مطرح شده است. در این طرح مباحثی مطرح شده از قبیل عرضه کامل زنجیره در بورس کالا ، استفاده از سامانه ها ، ایجاد تشکیلات جدیدی تحت عنوان کمیته رصد. توجه به شرايط تحريم و نوسانات نرخ ارز در سالهای اخیر، دولت مداخلات گستردهای برای تنظیم بازار فولاد كشور انجام داده است.

بررسی مصوبه جدید صمت و نظارت بر زنجیره فولاد
1 ماه قبل

بررسی مصوبه جدید صمت و نظارت بر زنجیره فولاد

اساسا باید پرسیدکه اصلا نیت و مقصود طراحان برای ارائه چنین طرحی جهت طی مراحل ارائه تا تصویب و تبدیل شدن به قانون درست بوده.  یا اصلا بازار فولاد کشور نیازمند چنین طرحی نبوده و اصلاحات قانون تجارت و اصلاح موادی از قانون رفع موانع تولید برای قاعده مند کردن و بسامان رساندن این بخش از اقتصاد کافی بوده است.

فولادی ها ملزم به دریافت کد بورسی و ثبت اطلاعات در سامانه تجارت شدند
1 ماه قبل

فولادی ها ملزم به دریافت کد بورسی و ثبت اطلاعات در سامانه تجارت شدند

براساس ابلاغیه مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) به روسای سازمان صمت استان‌ها، تمامی فعالان تولید و توزیعی کل زنجیره فولاد شامل سنگ آهن، کنسانتره، گندله، آهن اسفنجی و شمش فولادی، در راستای تسریع شفافیت زنجیره تامین کالاهای بورسی، ملزم به ثبت اطلاعات در سامانه جامع تجارت تا ٢٠ ماه جاری شدند.