یکشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۰ 16 ذو الحجة 1442 Sunday, 25 July , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

آرشیو » تحلیل روز معاملات فیزیکی | آرتان پرس | مرجع رسمی اطلاع رسانی فولاد

بی رمقی بورس فولاد از کجا نشأت می‌گیرد؟
3 هفته قبل

بی رمقی بورس فولاد از کجا نشأت می‌گیرد؟

بورس فولاد داخلی ایران روزهای بی رمق و کم افت و خیزی را تجربه می کند. به دلیل چسبیدن قیمت ها به سقف و کاهش انتظارات تورمی جامعه شاهد یک گپ بزرگ در معاملات بورس فولاد داخلی هستیم. در صورتی که قیمت ها به دلیل رشد قیمت دلار رشد داشته باشد به احتمال زیاد دولت جدید به شکلی دستوری این روند را سرکوب خواهد کرد. بازار فولاد نیاز به یک تعادل بلندمدت دارد.

گزارش روند بورس کالا در روز یکشنبه
1 ماه قبل

گزارش روند بورس کالا در روز یکشنبه

روند بورس کالا در بخش فولاد در معاملات دیروز متاثر از نوسانات نرخ دلار در هاله ای از ابهام به سر برد. بسیاری از معاملات فولادی بدون خریدار قطعی در بازار به روز معاملاتی خود پایان دادند. به نظر می رسد نزدیک شدن قیمت ها به نرخ های جهانی انگیزه خریداران را برای ورود سرمایه کم رنگ کرده است.

علل ناکامی معاملات فولاد در بورس کالا
3 ماه قبل

علل ناکامی معاملات فولاد در بورس کالا

در شرایط فعلی بازار فولاد ایران در شرایطی قرار دارد که کمتر موقعی وضعیت مشابه فعلی را تجربه کرده بود. بازارهای فولاد بین الملل در اوج شکوفایی و رونق هستند ولی ما شاهد ناکامی معاملات فولاد ایران در عرضه داخلی و بین المللی هستیم. نقش آیتم های سیاسی و اقتصادی در این واگرایی کاملا مشهود است.

نگاهی بر معاملات محصولات فولادی در بورس کالا در هفته گذشته
5 ماه قبل
تحلیل معاملات بورس کالا:

نگاهی بر معاملات محصولات فولادی در بورس کالا در هفته گذشته

بورس فولاد در هفته ی گذشته به واسطه ی نوسانات نرخ قیمت پایه و تغییرات مختصری در نرخ ارز شاهد نوساناتی بود که تغیرات شیوه نامه ی قیمت گذاری فولاد باعث شد تا خریداران از تصمیم خود دست بکشند و بسیاری از محصولات در صف عرضه بدون خریدار باقی مانند.

آیا رانت ادعایی در قیمت فروش مواد اولیه صنایع پایین دستی فولاد وجود دارد؟
1 سال قبل
یادداشت علی‌محمد زمانی، مدیرعامل صبا فولاد زاگرس:

آیا رانت ادعایی در قیمت فروش مواد اولیه صنایع پایین دستی فولاد وجود دارد؟

در آذر ماه سال گذشته دبیر ستاد تنظیم بازار طی نامه‌ای معاملات خارج بورس شمش فولادی را بعنوان معامله خارج شبکه تلقی نموده ولی هیچ نهاد نظارتی بر آن کنترل نداشته و خواص از این رانت به خوبی بهره برده‌اند.

2 سال قبل

تحلیل شرایط صادرات فولاد ایران پس از تحریم های جدید

سرتیتر اکثر خبرگزاری های انگلیسی زبان در چند روز اخیر؛  انتشار خبر تشدید تحریم های آمریکا در خصوص صنایع فولاد، مس و آلومینیوم ایران است.
بنظر میرسد که تا مدتی این خبر در نشریات و بولتن های خبری تخصصی فولاد هم بازتاب گسترده داشته باشد.

2 سال قبل

روز های پر تب و تاب بازار آهن‌ آلات

این روزها ادامه دار بودن بی توجهی مسئولین به وضعیت نابسامان بازار آهن آلات بحث برانگیز شده است زیرا بسیاری از متقاضیان مصرفی محصولات فولادی هنوز برای تصمیم گیری راجع به خرید قطعی تردید دارند.در طول ۲هفته گذشته بورس کالا باطل گردیده در پی آن افزایش قیمت های نجومی چند روزه اخیر باعث شده است […]

2 سال قبل

تحلیل شرایط فعلی بازار فولاد با نگاه خریدار

به نظر می رسد عرضه هفتگی ورق برای کنترل قیمت‌ها بسیار تاثیرگذار بود. تجربه ماه های اخیر نشان می‌دهد زمانی که شرکت‌های فولادساز اقدام به عرضه متوالی محصولات خود در بورس نمایند قیمت‌ها به نرخ واقعی خود نزدیک می‌شود و بر عکس زمانی که بازار ساز علاقه یا اجباری به عرضه نداشته باشد با کاهش دفعات عرضه و یا فروش با حجم محدود در هر عرضه به دنبال اهداف افزایش و بهم ریختن فضای بازار است.

2 سال قبل

تحلیلی بر قیمت ورق سیاه در بازار داخل و بین الملل

در این گزارش به مقایسه آخرین شاخص متوسط نرخ ورق سیاه داخلی و خارجی خواهیم پرداخت و با محاسبات دقیق نرخ ورق کلاف گرم B قابل رصد و ارزیابی خواهد بود . لطفا همراه آرتان پرس باشید 

2 سال قبل

تحلیل مختصر و مفید بازار مقاطع فولادی بورس ایران

بازار فولاد به خصوص بازار مقاطع طویل فولادی این روزها به شدت تحت تاثیر توافقات صنفی قرار گرفته است