شنبه, ۶ آذر , ۱۴۰۰ 22 ربيع ثاني 1443 Saturday, 27 November , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

آرشیو » تکنولوژی - آرتان پرس | مرجع رسمی اطلاع رسانی فولاد

فناوری کربن زدایی در مسیر تولید فولاد
2 ماه قبل

فناوری کربن زدایی در مسیر تولید فولاد

گیتس سرمایه گذاری خود را در سال 2015 به عنوان یک سازمان حامی برای توسعه انرژی پایدار و فناوری های سبز تأسیس کرد. وی گفت: برای جلوگیری از بلایای آب و هوایی ، یک انقلاب صنعتی جدید لازم است. گیتس گفت: "ما باید فناوری ها و محصولاتی را که باعث انتشار گازهای گلخانه ای نمی شوند به همان اندازه ارزان قیمت کنیم.

کاهش بهای تمام شده فولاد با تولیدات دانش بنیان
11 ماه قبل
تولید پودر ریخته‌گری به صورت گرانولی:

کاهش بهای تمام شده فولاد با تولیدات دانش بنیان

محققان یکی از گروه‌های صنعتی دانش‌بنیان، محصولی انقلابی در زمینه کاهش مصرف پوشش‌های الکترود گرافیتی برای صنایع فولادسازی عرضه کردند و از آنجایی که این محصول بر قیمت تمام شده فولاد اثرگذار است، محصول این شرکت می‌تواند صرفه‌جویی هزینه در این صنایع را به دنبال داشته باشد.

لزوم بکارگیری دستاوردهای فناورانه در صنعت فولاد
1 سال قبل
پیشرفت دنیای دیجیتال و

لزوم بکارگیری دستاوردهای فناورانه در صنعت فولاد

ایران در میان 10 کشور برتر تولیدکننده فولاد در دنیا قرار دارد. این در حالی است که با وجود جهش سایر کشورها برای بهره‌گیری از دستاوردهای فناورانه انقلاب صنعتی چهارم، راهبرد مشخصی برای این مسئله در کشور وجود ندارد و در عین حال، زیرساخت‌های فناورانه نیز برای جهت‌دهی به شرکت‌های فناور در حوزه آهن و فولاد به ‌نحو قابل قبولی شکل نگرفته است.

فولاد مبارکه تا سال ۱۴۰۴ به عنوان کارخانه هوشمند در جهان شناخته می‌شود
1 سال قبل
آرتان پرس گزارش می دهد:

فولاد مبارکه تا سال ۱۴۰۴ به عنوان کارخانه هوشمند در جهان شناخته می‌شود

حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل گروه فولاد مبارکه اظهار داشت: فولاد مبارکه قصد دارد در ابتدا نوآورترین شرکت در عرصه فولاد و سپس در صنایع دیگر باشد و به عنوان یک الگو، تبدیل به کارخانه‌ هوشمند شود. وی عنوان کرد فولاد مبارکه تا سال ۱۴۰۴ به عنوان کارخانه هوشمند در جهان شناخته می‌شود.

آینده از آن شرکت های معدنی تکنولوژی محور است
1 سال قبل
شرکت های دانش بنیان

آینده از آن شرکت های معدنی تکنولوژی محور است

کیوان جعفری طهرانی، تحلیلگر ارشد بازارهای بین المللی معدن و فولاد گفت: اکثر استارت آپ هایی که در ایران تاسیس شدند، طی کمتر از یکسال با شکست مواجه شده و منحل شده اند. در کل دنیا هم اگر استارت آپی بتواند بین ۶ ماه الی یک سال آغازین فعالیتش را با موفقیت پشت سر بگذارد، وارد فاز مقاومت می شود، به این معنا که احتمال بیشتری برای بقای این کسب و کار وجود دارد.

2 سال قبل

برخی از کاربردهای فولاد زنگ نزن در صنعت

از کوچکترین زیپ لباس تا بزرگترین آسمان خراش ها، فولاد زنگ نزن بخش مهمی از زندگی مدرن است. استحکام و مقاومت در برابر خوردگی فولاد زنگ نزن آن را به ماده ای ایده آل برای کاربردهایی با طیف وسیع تبدیل کرده است. همچنین این فولاد دارای چرخه عمر طولانی و ۱۰۰ درصد قابل بازیافت است.

2 سال قبل

سیم مفتول و کاربردهای آن

سیم مفتول نوعی فلز نورد شده است که از گریدهای فولاد کربنی، یا فلزات غیر آهنی و یا آلیاژهای غیر آهنی ساخته شده است.

2 سال قبل

میلگرد، مکمل ساختار بتن

میلگرد یا آرماتور محصول مهمی به منظور افزایش مقاومت کششی بتن در ساختمان‌سازی است. فرآیند تولید میلگرد از مهمترین موضوعاتی است که در کیفیت و قیمت میلگرد تاثیر مستقیم دارد.

3 سال قبل

تولید فولاد با درجه جدید برای عمر و دوام بیشترخطوط لوله نفتی

تکنولوژی توسعه نفت در زمینه های نفتی روسیه،نیاز به فولاد با درجه جدید را افزایش داده است. لوله های موجود در میدان نفتی، در شرایطی که به طور مداوم در تماس با ترکیب مخلوط آب- امولسیون خورنده و محلول های نمک هستند، کار می کنند. این باعث می شود عمر و دوام آنها کم شود و به حوادث غیر قابل پیش بینی منجر می شود، که اغلب همراه با آلودگی محدوده های وسیعی از مناطق اطراف است.