تحلیل بازار آهن | آرتان پرس | مرجع رسمی اطلاع رسانی فولاد

جمعه, ۸ اسفند , ۱۳۹۹ 15 رجب 1442 Friday, 26 February , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

آرشیو » تحلیل بازار آهن

جزئیات کاهش صادرات فولاد ایران بعد از شیوه نامه جدید
4 روز قبل
تحلیل بازار فولاد:

جزئیات کاهش صادرات فولاد ایران بعد از شیوه نامه جدید

افت صادرات فولاد ایران دلایل زیادی دارد ولی مهم ترین این عومل بازی اشتباه سیاستگذار در شرایط حساس و حیاتی مارکت بود. شیوه نامه ی فولاد عملا اشتیاق فولادسازان را برای عرضه ی صادراتی محصولات از بین برد و نرخ ارز نیز عامل دیگری بود که به کاهش صادرات سرعت بخشید.

سکوت چند روزه بازار فولاد ایران
4 روز قبل
اختصاصی آرتان پرس:

سکوت چند روزه بازار فولاد ایران

با توجه به کاهش انتظارات تورمی و روشن تر شودن چشم اندازهای تبادلات مالی ایران با سایر کشورها و صحبت هایی در خصوص توافق ایران و آمریکا در آینده ای نزدیک بازار به صورت کوتاه مدت تصمیم گرفته تا به انتظار روزهای خوبی برای خرید بنشیند.اما معادلات موجود در بازار نشان می دهد که روزهای خوب فاصله ی زیادی تا به امروز دارند و به احتمال زیاد فاکتورهای افزایش قیمت کار خود را در بازار فولاد از سر خواهند گرفت.

جایگاه فولاد کشور در سند چشم انداز ۱۴۰۴
1 هفته قبل
اختصاصی آرتان پرس:

جایگاه فولاد کشور در سند چشم انداز ۱۴۰۴

سند چشم انداز 1404 فولاد کشور می تواند نقطه ی عطف دوران تحریم این صنعت باشد و باید برای تحقق آن از تمام قوا مایه کذاشت.با توجه به اهداف و سند چشم انداز صنعت فولاد کشور که ایجاد ظرفیت ۵۵ میلیون تن فولاد را هدف گذاری کرده است، باید مراقب ذخایر مواد اولیه مورد نیاز این صنعت برای آینده باشیم. صنعتی که آینده ای بسیار روشن در کشور ما دارد.

بررسی علل التهابات اخیر بازار فولاد داخلی
1 هفته قبل
تحلیل بازار فولاد:

بررسی علل التهابات اخیر بازار فولاد داخلی

بازار فولاد داخلی در روزهای اخیر به دلایل متعددی وارد فاز التهاب و رشد قیمت ها شده که افزایش نرخ دلار به عنوان اصلی ترین عامل برای این صعود شارپی متصور است.در حال حاضر با نزدیک شدن به تعطیلات نوروز نگرانی سرمایه داران بخش فولاد از خالی شدن انبارها و رشد قیمت ها در سال جدید باعث شده است که قدری تقاضای کاذب در بازار ایجاد شود.

تعطیلات سال نو چینی و تاثیر آن بر بازارهای جهانی فولاد
1 هفته قبل
اختصاصی آرتان پرس:

تعطیلات سال نو چینی و تاثیر آن بر بازارهای جهانی فولاد

رویکردهای زیست محیطی در سال جدید با سختگیری حداکثری دنبال می شود و چین تعهداتی در خصوص کاهش تولید کرین دی اکسید در مجامع بین المللی داده است.لذا به احتمال زیاد مصرف سنگ آهن از این خبر متاثر خواهد شد و به جای سنگ آهن از قراضه ی آهن در کارخانجات چین بهره گرفته خواهد شد. این موضوع می تواند بازار قراضه ی ترکیه و ایران را با رونق همراه سازد و شاهد رشد قیمت های داخلی قراضه آهن و کم یاب شدن این محصول در بازار ایران باشیم

سمت و سوی بازار فولاد ایران پس از افزایش نرخ ارز
1 هفته قبل
تحلیل بازار فولاد:

سمت و سوی بازار فولاد ایران پس از افزایش نرخ ارز

نرخ ارز در بازار ایران حرف اول را در قیمت گذاری می زند.اما در این روزها شاهد این موضوع هستیم که نرخ های صادراتی ایران نیز به مولفه ی مهمی در بازار تبدیل شده است. در شرایط فعلی با وجود افزایش نسبی نرخ ارز شاهد کاهش قیمت ها در کلیت بازار فولاد هستیم.

نگاهی بر عملکرد آهن و فولاد ارفع در بورس تهران
2 هفته قبل
آرتان پرس بررسی می کند

نگاهی بر عملکرد آهن و فولاد ارفع در بورس تهران

شرکت فولاد ارفع با عملکرد قوی در بخش تولید شمش فولادی و آهن اسفنجی جز یکی از بهترین شرکت های حوزه ی فلزی بورس کالا محسوب می شود. این گزارش به بررسی عملکرد بنیادی این سهم از منظر معاملات، فروش و درآمد می پردازد.

عرضه های سنگ آهن در بورس کالا  در چند ماه اخیر
2 هفته قبل
آرتان پرس بررسی می کند

عرضه های سنگ آهن در بورس کالا در چند ماه اخیر

عرضه ی سنگ آهن در بورس کالا اتفاق بسیار خوبی است که می تواند منافع بالایی برای تمامی مشکارکت کنندگان در زنجیره تامین فولاد داشته باشد.در همین راستا عرضه های قابل قبولی در بورس کالا صورت گرفته است.

عدم طرح دستورالعمل قیمت‌گذاری زنجیره‌ی فولاد در مجلس
3 هفته قبل
اختصاصی آرتان پرس:

عدم طرح دستورالعمل قیمت‌گذاری زنجیره‌ی فولاد در مجلس

احتمالا در صنعت فولاد همانند خوراک صنعت پتروشیمی‌ برای افزایش هزینه ها و قیمتگذاری‌ها و ... به جای تعیین نرخ به سمت یک فرمول ثابت پیش برویم که هیچ گونه ابهامی باقی نماند و دیگر شاهد تغییر قوانین و دستورالعمل‌ها نباشیم

واکاوی علل گرانی آهن و میلگرد در بازار آزاد
3 هفته قبل
تحلیل بازار داخلی:

واکاوی علل گرانی آهن و میلگرد در بازار آزاد

در حالی که در سطح جهان قیمت فولاد ارزان شده است، بازار آهن و میلگرد در ایران توجهی به این موضوع نمی کند اما به محض آنکه قیمت گران می شود، با تبعیت از گرانی قیمت جهانی بدون هیچ منطق دقیقی، شروع به گران کردن فولاد و آهن می کنیم.

در تحلیل بازار آهن به چه سوالاتی پاسخ داده می‌شود؟

تحلیل بازار آهن در این روزها ، جزو یکی از ابزار کمکی برای خریداران، پیش از استعلام قیمت و تصمیم نهایی آنها برای خرید شده است. چرا که نوسانات روزانه بازار دلار از یکسو و وضعیت تورمی کشور از سوی دیگر باعث شده است که خریداران همواره بدنبال بهترین زمان خرید باشند. به نحوی که با تحلیل درست بازار فولاد در این گرانی های بازار کالایی دچار ضرر نشوند.

در این بین، بیشترین سوالاتی که مردم از کارشناسان ما می‌پرسند، این است که وضعیت بازار آهن در روزهای آینده چطور است؟ بعنوان مثال، می‌خواهند بدانند که آیا قیمت آهن کاهش می یابد یا خیر؟ و یا اخبار منتشر شده در پایگاه خبری فولاد ایران بر روی قیمت آهن آلات تاثیر گذار است؟

7 نکته مهم در خصوص تحلیل بازار آهن و فولاد

شما برای تحلیل بازار آهن و فولاد از چه ابزاری استفاده می‌کنید؟ به نظر شما چقدر اخبار و شنیده های کسبه برای تحلیل بازار آهن قابل اتکاست؟ آیا تاکنون از تحلیل بنیادی و تکنیکالی بازار، پیش از خرید آهن آلات استفاده کرده اید؟ مهم نیست که خودتان توانایی تحلیل داشته باشید یا خیر، چرا که در حال حاضر کارشناسان خبره زیادی در ایران وجود دارند که می‌توانند نقشه راه را به شما ارائه دهند.

نظر به اهمیت اخبار و تحلیل بازار برای روشن شدن مسیر در تصمیمات مهم خریداران آهن و فولاد لازم دانستیم چندین نکته در خصوص تحلیل بازار آهن و فولاد را بیان کنیم.

  • در هنگام تحلیل بازار آهن سعی کنید ابتدا تمام جوانب را بررسی کنید. سپس شدت اثر گذاری هر یک را بسنجید و همواره بیش از یک احتمال را برای روزهای آینده در نظر بگیرید.
  • استفاده از تحلیل بنیادی و تکنیکال هر یک به تنهایی برای پیش بینی روزهای آینده کافی خواهد بود، اما بکار بردن همزمان این دو تحلیل برای رسیدن به نتایج دقیقتر بیشتر توصیه می‌شود.
  • به این نکته دقت کنید که گاهی برخی از پارامترهای تاثیرگذار مانند برخی اخبار و یا تصمیمات مهم اقتصادی، در بلندمدت اثر خود را بر روند بازار نشان می‌دهند و برخی دیگر در کوتاه مدت. پس در هنگام تحلیل بازار آهن و فولاد تمایزی بین زمان اثرگذاری ها قائل شوید.
  • در هنگام استفاده از ابزار تکنیکال سعی کنید از یک متخصص و فرد حرفه ای کمک بگیرید نه یک فرد آماتور.
  • به وعده های داده شده دقت کنید. اینکه چه وعده ای در چه مرحله ای از اجراست، بسیار مهم است. گاها بعضی اخبار مثبت یا منفی از مسئولین ذیربط شنیده می‌شود. در این میان، برخی از اخبار که ذاتا اثر منفی بر روی ثبات بازار دارند، شاهد اثر گذاری سریعتر آنها بر بازار هستند. علت این موضوع نیز از لحاظ روانی توجیه می‌شود که باعث ایجاد التهاب، هیجانات و بهم ریختگی بازار می‌شود.
  • اثر بلایای طبیعی در جریان بازار می‌تواند بسیار متفاوت باشد. لذا برای بررسی بازار در صورت وجود چنین اتفاقای چه در ایران و چه در سطح جهانی، فاکتور مهمی است که اثرات کوتاه مدت و بلندمدتی برجای می‌گذارد و نباید آنرا فراموش کرد.
  • رفتار گذشته یک بازار را تنها در تحلیل تکنیکال جستجو کنید. این فاکتور به شما میگوید کع در تحلیل بازار آهن و فولاد چقدر احتمال مجدد کاهش یا افزایش قیمت آهن وجود دارد.

مشاوران تحلیل بازار فولاد چه کسانی هستند؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که قصد خرید آهن آلات را داشته اید و پیش از خرید از کسبه یا یک کارشناس فروش در مورد آینده بازار آهن اطلاعاتی خواستید. راستش را بخواهید در میان افرادی که کسبه هستند و یا وظیفه فروش آهن به شما را دارند، درصد کمی از آنها علم تحلیل بازار آهن را دارند و اغلب آنها بنا به شنیده های دست و پا شکسته و شایعات بازار نظر خود در مورد روند بازار آهن در روزهای آینده بیان می‌کنند.

در این میان عده ای هم بر اساس تجربه شروع به تحلیل بازار کرده اند که ممکن است گاهی هم حدسیات آنها درست از آب درآید. اما مهم است بدانید که یک تحلیل گر بازار آهن هیچ سود و منفعتی در ارائه تحلیل نداشته باشد. بعبارتی تحلیل کردن شغل حرفه ای اوست و نسبت به تحلیل تکنیکال و بنیادی بازار احاطه کامل داشته باشد.

عمدتا علت افزایش قیمت آهن چیست؟

پاسخ این سوال بسته به زمان و اتفاقات آن مدام در حال تغییر است. همانطور که گفته شد در هنگام تحلیل بازار اهن و فولاد ،باید پارامترهای زیادی را در نظر گرفت. از طرفی شدت اثر گذاری هر پارامتر در هر زمان متفاوت است. مثلا اینکه دلار چه تاثیر بر قیمت آهن دارد بر همه ما مشخص است. اما نوع تاثیر گذاری آن بسته به حمایت‌های صورت گرفته از بازار دلار دارد. پس نمی‌توان در هر زمانی علت افزایش قیمت اهن را دلار دانست. گاهی کمبود مواد اولیه و گاهی افزایش قیمت فولاد در بازار جهانی بر افزایش قیمت آهن آلات در ایران تاثیر می‌گذارند.