افزونه جلالی را نصب کنید. 22 محرم 1444 Friday, 19 August , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

اخبار فولاد داخلی - آرتان پرس

ابلاغیه‌ای که قیمت‌ فولاد را افزایش می‌دهد!
1 روز قبل
سیاست ضد ‌تولید و صادرات

ابلاغیه‌ای که قیمت‌ فولاد را افزایش می‌دهد!

ابلاغیه اخیر بورس کالا در خصوص نحوه محاسبه قیمت پایه مقاطع فولادی چالش‌ برانگیز شده است؛ چراکه گفته می‌شود در حالی این ابلاغیه از سوی این شرکت وضع شده که شرکت‌های بزرگ فولادی داخلی با رکود مواجه شده‌اند و قیمت‌های جهانی هم روندی کاهشی دارند. بنابراین اقدام بورس کالا جانبدارانه و در جهت منافع صنایع بالادستی و هدایت قیمت‌هاست اما به چه قیمتی!

رونق صنعت فولاد راهی برای رهایی از اقتصاد نفتی
3 روز قبل
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مطرح کرد؛

رونق صنعت فولاد راهی برای رهایی از اقتصاد نفتی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: اگر به صنعت فولاد توجه جدی داشته باشیم و ظرفیت بیش از ۵۰ درصد صنعت فولاد فعال شود، می‌تواند پیشران اقتصاد غیر نفتی باشد، ایجاد صنایع پایین‌دستی فولاد بهترین راه حل برای برون رفت از مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم‌ها و تهدیدهاست.

قیمت شمش فولادی در بازار بورس گرانتر از بازار جهانی!
3 روز قبل
افزایش 12 درصدی نرخ شمش فولادی در بورس کالا نسبت به قیمت صادراتی

قیمت شمش فولادی در بازار بورس گرانتر از بازار جهانی!

حمایت بورس ‌کالا از گران‌ شدن بهای فولاد باعث شد تا قیمت پایه عرضه شمش در رینگ فیزیکی این بازار ۴۰ دلار گران‌تر از قیمت شمش فولاد صادراتی تعیین شود. در این شرایط، برتری محسوس تقاضا نسبت به عرضه نیز زمینه رقابت قیمتی برای کسب سهم از عرضه‌‌‌های شمش را فراهم کرد و در نهایت، میانگین نرخ فروش شمش فولاد از بازار فیزیکی بورس‌کالا حدود ۱۲‌درصد بالاتر از قیمت صادراتی آن فوب خلیج‌فارس قرار گرفت.

نوسان قیمت ها بازار فولاد را سردرگم کرد
4 روز قبل
یک کارشناس فولاد مطرح کرد:

نوسان قیمت ها بازار فولاد را سردرگم کرد

یک کارشناس فولاد معتقد است در شش هفته گذشته وضعیت در بازار فولاد مبهم بود و شرایطی را پیش آورده که قیمت مواد اولیه و محصولات نوسان دارد. در واقع قیمت کنسانتره، گندله آهن و آهن اسفنجی کاهش پیدا کرده و این در حالی است که قیمت محصولات نهایی مانند شمش افزایش یافته است.

نقش مهم صنعت فولاد در صادرات ایران
4 روز قبل
آرتان پرس گزارش می دهد:

نقش مهم صنعت فولاد در صادرات ایران

از زمان‌های گذشته، یکی از بزرگ‌ترین عوامل موثر بر نرخ بیکاری و درآمد زایی کشور، صنعت بوده که نیاز‌های مردم را برآورده می‌کرده است. یکی از بزرگ‌ترین پایه‌های مختلف صنعت فولاد می‌باشد. در این خصوص کشور‌های مختلف دنیا هر ساله با تولید تناژ زیادی از این محصول مادر، نیاز‌های کشور‌ خود و کشور‌های دیگر را تامین می‌‌کنند. صادرات هم عامل مهمی در قدرت تبادلات کشور‌ها به حساب می‌آید.

روسیه و چین، عامل بهم ریختگی بازار فولاد داخلی
4 روز قبل
آرتان پرس گزارش می دهد:

روسیه و چین، عامل بهم ریختگی بازار فولاد داخلی

یک کارشناس حوزه فولاد با بیان اعتراض تولیدکنندگان فولاد به قیمت‌های پایین پایه محصولات در بورس کالا، گفت: دو عامل دامپینگ روسیه و کاهش تقاضا در بازار کم کشش چین که از بازارهای هدف ما بود، بازار داخلی را بر هم می‌زند و این موضوع بر قیمت گذاری محصولات فولادی در بورس کالای ایران تاثیر می‌گذارد.

پایداری تأمین مواد اولیه، دغدغه اصلی واحدهای فولادی
4 روز قبل
آرتان پرس گزارش می دهد:

پایداری تأمین مواد اولیه، دغدغه اصلی واحدهای فولادی

عدم تعادل زنجیره فولاد می‌تواند باعث بروز بسیاری از مشکلات در زنجیره شود. یکی از معضلات به وجود آمده، چالش تامین مواد اولیه شرکت‌‌های فولادی‌‌ است. تنظیم مقررات بورس کالا و نظارت دقیق بر معاملات انجام شده در آن و ارجحیت منافع کلی زنجیره بر منافع شخصی از راه‌‌حل‌‌های پیشنهادی است.

چشم‌انداز تولید صنعت فولاد به بیش از ۷۰ میلیون تن رسید
4 روز قبل
در گفتگو با مدیرعامل شرکت توسعه معادن و فلزات مطرح شد:

چشم‌انداز تولید صنعت فولاد به بیش از ۷۰ میلیون تن رسید

مدیرعامل شرکت توسعه معادن و فلزات عنوان کرد: چشم‌انداز تولید صنعت فولاد ما ۵۵ میلیون تن است اما بر اساس آخرین ارزیابی‌ها، به احتمال زیاد تولید بیش از ۷۰ میلیون تن قطعی خواهد شد.

قیمت گذاری در بورس کالا سلیقه‌ای شده است
5 روز قبل
در گفتگو با یک فعال صنعتی مطرح شد:

قیمت گذاری در بورس کالا سلیقه‌ای شده است

یک فعال صنعت فولاد گفت: بازار فولاد داخلی از یک فرمول خاص تبعیت نمی کند و ضرایب قیمتی بنا به سلایق متعدد تعیین می شود.

توسعه معادن زغال ‌سنگ صرفه اقتصادی ندارد
5 روز قبل
آرتان پرس گزارش می دهد:

توسعه معادن زغال ‌سنگ صرفه اقتصادی ندارد

دبیر انجمن زغال سنگ ایران با توجه به قیمت‌‌های دستوری کنونی زغال سنگ از ریسک توجیه اقتصادی برای سرمایه‌گذاری در معادن زغال سنگ سخن گفت و معتقد است سرمایه‌‌گذاری در این صنعت تنها زمانی سرعت خواهد گرفت که فرمول قیمت‌گذاری، دچار تغییراتی محسوس شود.

سیاست‌های قیمتی بورس کالا مانع تولید می‌شوند
6 روز قبل
عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد:

سیاست‌های قیمتی بورس کالا مانع تولید می‌شوند

یک فعال صنعتی گفت: نحوه محاسبات قیمت های بورس کالا، فرمول های الزامات عرضه در بورس و ماکزیمم الزام عرضه در بورس کالا باید اصلاح شود تا تولید کنندگان محصولات فولادی و فولادسازان بتوانند با کاهش هزینه های تولید محصولات خود را عرضه و تولید کنند که امید است با تعدیل قیمت ها یک تعادل نسبی در زنجیره فولاد ایجاد شود.

پیگیری اخبار بازار فولاد داخلی زمان زیادی از شبانه روز شما را به خود اختصاص داده است؟ شاخص های کلان اقتصادی کشور تا چه میزان به اخبار بازار فولاد داخلی وابسته است؟ تا چه میزان خبرهای بازار فولاد ایران به مسائل سیاسی و اقتصاد بین الملل و شاخص های ژئوپلیتکی وابسته است ؟
شاید شما به عنوان یک فعال اقتصادی به صورت تخصصی به اطلاعاتی شفاف و دست اول در حوزه صنعت فولاد نیاز داشته باشید و تصمیمات سرمایه گذاری های خود را بر اساس شاخص های مطرح شده در اخبار بازار فولاد داخلی در بعد داخلی و خارجی پایه ریزی نمایید. از سویی دیگر ممکن است شما تولید کننده یا مصرف کننده صنایع فولادی هستید و شغل شما ایفا میکند که بر اساس آخرین اخبار بازار فولاد داخلی استراتژی معاملاتی خود را مشخص نمایید.
در این شرایط هیچ ابزاری بهتر از یک پلتفرم خبری جامع و کامل در حوزه فولاد کارگشا نخواهد بود.

* اثرگذاری ریسک های سیاسی و اقتصای بر بازار فولاد داخلی

یکی از مهم ترین آیتم هایی که در روند اخبار بازار فولاد داخلی تاثیر شگرفی می گذارد، آرایش سیاسی و رفتار مهم ترین بازیگران سیاسی جهان است که به عرضه و تقاضا میدان عکس العمل می دهند. برای مثال همواره تنش های سیاسی چین و آمریکا و تحریم های بین المللی صنعت فولاد ایران تیتر اصلی خبرهای نشریات بین المللی بوده و ترکش های این خبرها در تصمیمات صنعتگران جهانی تاثیر گذاشته و میل به خرید و سرمایه گذاری و یا عطش فروش و صادرات جهانی را دو چندان کرده است.
از ابتدای سال 2020 گسترش شیوع کرونا تاثیر عمیقی بر شاخص های اقتصادی گذاشته است. تعطیلی صنایع فولادی و اعمال محدودیت هایی در بنادر بین المللی و کاهش تقاضای مواد اولیه متغیرهایی بودند که بازار فولاد داخلی را تحت الشعاع قرار داده و تازه های اخبار فولا سال جاری میلادی را بخ هود اختصاص داده اند.

* رصد قیمت های روزانه و بررسی چشم انداز قیمت ها

رصد لحظه ای قیمت های مقاطع فولادی و مصنوعات معدنی یکی از مهم ترین بخش های اخبار بازار فولاد داخلی است.تخمین و پیش بینی قیمت های مقاطع در بازه روزانه و هفتگی، تهیه گزارش از تحرکات بازار و ارزیابی قیمت های تورمی و بررسی قیمت کالاهای جامانده از نرخ تورم روزانه یکی از بخش های مهم محسوب شده که روزانه صدها فعال بازار را به سمت جلب کرده و توجه به این بخش علاوه بر رشد نرخ ماندگاری مخاطبین، زمینه اعتماد سازی به مخاطب و ارائه خدمات تکمیلی در حوزه اخبرا فولاد را فراهم می سازد.
به عبارتی ، پلتفرم خبری که توانایی ارائه تحلیل و گزارش را به صورت توامان داشته باشد قطعا اولین انتخاب کابران و مخاطبان اخبار حوزه فولاد خواهد بود. ارائه قیمت های روزانه به خریداران کمک خواهد کرد برای خرید مقاطع فولادی شرایط خود اعم از نقدینگی، انبار و زمان تحویل را در محاسبات خود لحاظ کنند و نرخ تمام شده را به پایین ترین حد ممکن برسانند.

* بررسی اخبار بزرگترین فعالان صنعت فولاد ایران و جهان

در هر بازاری رصد بزرگترین فعالان و بازیگران می تواند تصویری از فضای غالب در آن بازار را نشان دهد. در همین راستا پیگیری اخبار بازار فولاد داخل در صنایعی مانند فولاد مبارکه، فولاد خوزستان و … و در بازار بین الملل مانند آرسلور میتال، شاگانگ، پوسکو و … کمک شایانی در تصویر سازی و خلق چشم انداز بازار فولاد ایران و جهان می کند.

* اخبار بازار آهن

اخبار بازار آهن را میتوان از دو طریق بدست آورد. 1. سایت های خبری که مرجع اطلاع رسانی اخبار بازارآهن و فولاد داخلی و خارجی هستند (مثل آرتان پرس) و 2. از طریق اکتفا کردن به شایعات و شنیده ها در بازار سنتی آهن

که توصیه میشود برای اطمینان نسبت به اخبار بازار آهن به سایت های معتبر مراجعه کنید.