افزونه جلالی را نصب کنید. 18 جماد ثاني 1443 Friday, 21 January , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

اخبار فولاد داخلی - آرتان پرس | مرجع رسمی اطلاع رسانی فولاد

افزایش پیشنهادات برای بیلت فولادی ایران در آسیا
1 روز قبل
بررسی بازار فولاد ایران در بازارهای آسیایی:

افزایش پیشنهادات برای بیلت فولادی ایران در آسیا

تولیدکنندگان بیلت فولادی ایران در آخرین دور فروش هفته منتهی به چهارشنبه (28 دی ماه) با حمایت از روند صعودی بازار جهانی بیلت توانستند به قیمت‌ های بالاتری دست یابند که در همین راستا کارخانه های اصلی مانند ذوب آهن اصفهان و فولاد خوزستان قیمت پیشنهادی خود را افزایش دادند و معاملاتی نیز انجام شد.

ارزان فروشی در بازار جهانی و رکود در بازار داخلی
2 روز قبل
آرتان پرس گزارش می دهد:

ارزان فروشی در بازار جهانی و رکود در بازار داخلی

در سال های اخیر همواره محدودیت‌های ناشی از تحریم، تورم و فاصله میان عرضه و تقاضا دغدغه هر روزه فولادسازان کشور بوده است. در چنین شرایطی این روزها بعضی از فولادسازان برای فروش محصولاتشان در بازارهای جهانی به ارزان فروشی روی آورده اند که این موضوع بدون شک آسیب های زیادی به صنعت فولاد وارد می سازد.

رشد ۱۴ درصدی صادرات شرکت‌های بزرگ فولادی کشور
2 روز قبل
آرتان پرس گزارش می دهد:

رشد ۱۴ درصدی صادرات شرکت‌های بزرگ فولادی کشور

بررسی عملکرد یک سال گذشته ۱۵ شرکت بزرگ فولادی کشور تا پایان آذر ماه امسال نشان از رشد ۱۴ درصدی صادرات محصولات این شرکت‌ها دارد.

با عرضه کامل فولاد در بورس، کاهش قیمت‌ های بازار فولاد ادامه دارد…
3 روز قبل
آرتان پرس گزارش می دهد:

با عرضه کامل فولاد در بورس، کاهش قیمت‌ های بازار فولاد ادامه دارد…

بنابر اظهار نظر مدیرکل صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت، کاهش قیمت‌ها در بازار فولاد با عرضه کامل محصولات فولادی در بورس کالا ادامه دارد.

سرد، همچون فولاد
3 روز قبل
آرتان پرس گزارش می دهد:

سرد، همچون فولاد

امروز با توجه به سکون یکدستی که در بازار آهن حاکم بود نوسان چندانی هم رخ نداد و عمده مبادی فروش محصولات خود را به قیمت روز پیشین عرضه کردند بطوری که قیمت میلگرد جز در چند شرکت که کاهش مختصری داشت در غالب شرکت‌ها ثابت و بدون تغییر بود.

بازار فولاد را سیاسی نکنید !
3 روز قبل
یک فعال صنعت فولاد عنوان کرد:

بازار فولاد را سیاسی نکنید !

برخی از بخشنامه ها، دستورالعمل و اقدامات غلط دولت در چند سال اخیر موجب برهم زدن تعادل و ثبات بازار شده است و اگر قرار است دولت اقتصاد داخلی را در بخش هایی که کاملا با نهاده‌های داخلی فعالیت دارد با مولفه‌های متزلزل کننده‌ای مانند ارز، جو روانی حاکم بر بازار و عوامل سیاسی گره بزند بازار دیگر ثبات قیمتی نخواهد داشت و دولت باید راهکاری را برای تثبیت نرخ نهاده‌ها بیاید.

نقش سند همکاری‌های ۲۵ ساله در افزایش صادرات فولاد به چین
4 روز قبل
آرتان پرس گزارش می دهد:

نقش سند همکاری‌های ۲۵ ساله در افزایش صادرات فولاد به چین

نهایی شدن سند همکاری‌های 25 ساله ایران و چین بدون افشای مفاد سند اما و اگرهای بسیاری را بوجود آورده و هیچکس نمی تواند بطور قطع در مورد جزئیات آن صحبت کند. رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین در این خصوص اظهار داشت: این سند جزییات خاصی ندارد بلکه یک سری کلیات است، در واقع بررسی می‌شود که بین دو کشور چه زمینه‌هایی برای همکاری فراهم است.

عاقبت برق جان فولاد را می گیرد یا گاز!
4 روز قبل
بررسی تأثیر افزایش بهای برق و گاز برصنایع فولاد:

عاقبت برق جان فولاد را می گیرد یا گاز!

کلیات بودجه سال ۱۴۰۱ در شرایطی به تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسید که در این لایحه نرخ گاز مصرفی صنایع براساس درصدی از نرخ خوراک پتروشیمی‌ها تعیین می‌شود و براساس لایحه بودجه انتظار می‌رود این درصد در سال آینده افزایش یابد. اما گاز و قیمت آن تنها مشکل فولادسازان نیست و ظاهرا افزایش نرخ برق نیز کلید خورده است.

تولید فولاد میانی کشور کاهش ۸ درصدی را تجربه کرد
5 روز قبل
آرتان پرس گزارش می دهد:

تولید فولاد میانی کشور کاهش ۸ درصدی را تجربه کرد

براساس آمار منتشر شده توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، در 9 ماه نخست سال جاری تولید فولاد میانی کشور ۲۱ میلیون و ۹۴ هزار تن بوده که کاهش ۸ درصدی را در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تجربه کرده است.

تنها «انرژی» درد فولادسازان را درمان می کند
5 روز قبل
آرتان پرس گزارش می دهد:

تنها «انرژی» درد فولادسازان را درمان می کند

کمبود انرژی در طول سال‌های اخیر همیشه معظلی برای صنایع بزرگی چون فولاد بوده اما اکنون درد کمبود انرژی خیلی جدی گریبان فولادسازان و دیگر صنایع را گرفته و تولیدات آنها به شدت کاهش یافته است.

واقعی شدن قیمت ها در بورس کالا تلخ است یا شیرین؟
5 روز قبل
آرتان پرس گزارش می دهد:

واقعی شدن قیمت ها در بورس کالا تلخ است یا شیرین؟

انجمن فولاد به تازگی نسبت به واقعی شدن قیمت مواد اولیه معدنی اعتراض کرده است، در حالی که فولادسازان همواره محصولاتشان را با نرخ‌های جهانی می‌فروشند، اما به واقعی سازی قیمت در سایر حلقه‌های زنجیره تولید فولاد معترض هستند.

پیگیری اخبار بازار فولاد داخلی زمان زیادی از شبانه روز شما را به خود اختصاص داده است؟ شاخص های کلان اقتصادی کشور تا چه میزان به اخبار بازار فولاد داخلی وابسته است؟ تا چه میزان خبرهای بازار فولاد ایران به مسائل سیاسی و اقتصاد بین الملل و شاخص های ژئوپلیتکی وابسته است ؟
شاید شما به عنوان یک فعال اقتصادی به صورت تخصصی به اطلاعاتی شفاف و دست اول در حوزه صنعت فولاد نیاز داشته باشید و تصمیمات سرمایه گذاری های خود را بر اساس شاخص های مطرح شده در اخبار بازار فولاد داخلی در بعد داخلی و خارجی پایه ریزی نمایید. از سویی دیگر ممکن است شما تولید کننده یا مصرف کننده صنایع فولادی هستید و شغل شما ایفا میکند که بر اساس آخرین اخبار بازار فولاد داخلی استراتژی معاملاتی خود را مشخص نمایید.
در این شرایط هیچ ابزاری بهتر از یک پلتفرم خبری جامع و کامل در حوزه فولاد کارگشا نخواهد بود.

* اثرگذاری ریسک های سیاسی و اقتصای بر بازار فولاد داخلی

یکی از مهم ترین آیتم هایی که در روند اخبار بازار فولاد داخلی تاثیر شگرفی می گذارد، آرایش سیاسی و رفتار مهم ترین بازیگران سیاسی جهان است که به عرضه و تقاضا میدان عکس العمل می دهند. برای مثال همواره تنش های سیاسی چین و آمریکا و تحریم های بین المللی صنعت فولاد ایران تیتر اصلی خبرهای نشریات بین المللی بوده و ترکش های این خبرها در تصمیمات صنعتگران جهانی تاثیر گذاشته و میل به خرید و سرمایه گذاری و یا عطش فروش و صادرات جهانی را دو چندان کرده است.
از ابتدای سال 2020 گسترش شیوع کرونا تاثیر عمیقی بر شاخص های اقتصادی گذاشته است. تعطیلی صنایع فولادی و اعمال محدودیت هایی در بنادر بین المللی و کاهش تقاضای مواد اولیه متغیرهایی بودند که بازار فولاد داخلی را تحت الشعاع قرار داده و تازه های اخبار فولا سال جاری میلادی را بخ هود اختصاص داده اند.

* رصد قیمت های روزانه و بررسی چشم انداز قیمت ها

رصد لحظه ای قیمت های مقاطع فولادی و مصنوعات معدنی یکی از مهم ترین بخش های اخبار بازار فولاد داخلی است.تخمین و پیش بینی قیمت های مقاطع در بازه روزانه و هفتگی، تهیه گزارش از تحرکات بازار و ارزیابی قیمت های تورمی و بررسی قیمت کالاهای جامانده از نرخ تورم روزانه یکی از بخش های مهم محسوب شده که روزانه صدها فعال بازار را به سمت جلب کرده و توجه به این بخش علاوه بر رشد نرخ ماندگاری مخاطبین، زمینه اعتماد سازی به مخاطب و ارائه خدمات تکمیلی در حوزه اخبرا فولاد را فراهم می سازد.
به عبارتی ، پلتفرم خبری که توانایی ارائه تحلیل و گزارش را به صورت توامان داشته باشد قطعا اولین انتخاب کابران و مخاطبان اخبار حوزه فولاد خواهد بود. ارائه قیمت های روزانه به خریداران کمک خواهد کرد برای خرید مقاطع فولادی شرایط خود اعم از نقدینگی، انبار و زمان تحویل را در محاسبات خود لحاظ کنند و نرخ تمام شده را به پایین ترین حد ممکن برسانند.

* بررسی اخبار بزرگترین فعالان صنعت فولاد ایران و جهان

در هر بازاری رصد بزرگترین فعالان و بازیگران می تواند تصویری از فضای غالب در آن بازار را نشان دهد. در همین راستا پیگیری اخبار بازار فولاد داخل در صنایعی مانند فولاد مبارکه، فولاد خوزستان و … و در بازار بین الملل مانند آرسلور میتال، شاگانگ، پوسکو و … کمک شایانی در تصویر سازی و خلق چشم انداز بازار فولاد ایران و جهان می کند.

* اخبار بازار آهن

اخبار بازار آهن را میتوان از دو طریق بدست آورد. 1. سایت های خبری که مرجع اطلاع رسانی اخبار بازارآهن و فولاد داخلی و خارجی هستند (مثل آرتان پرس) و 2. از طریق اکتفا کردن به شایعات و شنیده ها در بازار سنتی آهن

که توصیه میشود برای اطمینان نسبت به اخبار بازار آهن به سایت های معتبر مراجعه کنید.