شنبه, ۶ آذر , ۱۴۰۰ 22 ربيع ثاني 1443 Saturday, 27 November , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

آرشیو » بازار فولاد داخلی - آرتان پرس | مرجع رسمی اطلاع رسانی فولاد

باید با معجزه واحدهای فولادی را اداره کرد
2 روز قبل
مدیرعامل صبا فولاد خلیج‌ فارس:

باید با معجزه واحدهای فولادی را اداره کرد

مدیرعامل صبا فولاد خلیج‌فارس با بیان اینکه کارخانجات فولاد نامه‌های قطعی گاز را دریافت کرده‌اند گفت: با قطع گاز ۴ ماهه در زمستان، باید با معجزه واحدهای فولادی را اداره کرد

تامین کسری بازار محصولات فولادی با عرضه های تلفیقی
3 روز قبل
آرتان پرس گزارش می‌دهد:

تامین کسری بازار محصولات فولادی با عرضه های تلفیقی

بازار عرضه و تقاضای ورق فولادی، از سال ۹۷ شاهد مشکلات بسیاری در خصوص عدم عرضه ورق از سوی تمامی شرکت‌های تولیدکننده ورق (به غیر از فولادمبارکه) بوده است. در حالی که شرکت‌های تولیدکننده ورق از عرضه محصول خود در بورس کالا امتناع کرده و همچنان می‌کنند، بازار دچار آشفتگی شده است.

اشتباه راهبردی ذوب آهن اصفهان در عرضه تیرآهن سبک به بازار
3 روز قبل
آرتان پرس گزارش می دهد:

اشتباه راهبردی ذوب آهن اصفهان در عرضه تیرآهن سبک به بازار

در روزهای گذشته خبری مبنی بر عرضه تیرآهن های غیر استاندارد توسط کارخانه ذوب آهن اصفهان منتشر شد که موجب شکل گیری حواشی زیادی پیرامون آن شد.

برترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان فولاد تحت بررسی ایمیدرو
3 روز قبل
آرتان پرس گزارش می دهد:

برترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان فولاد تحت بررسی ایمیدرو

بررسی های آماری انجام شده در خصوص میزان حجم تولیدی شرکت های مختلف فولادسازی ایران نشان می دهد که سهم تولید محصولات فولادی نیمه تمام و تمام شده نسبت به سال گذشته روند نزولی داشته است که علت آن گرمای شدید هوا و قطعی های برق مکرر در تابستان گذشته بوده است. با این حال حجم فولاد صادر شده در مقایسه با سال گذشته روند رو به رشد و رضایت بخشی دارد.

بازار آهن و فولاد در آرامش نسبی قرار دارد
4 روز قبل
رئیس اتحادیه فروشندگان آهن:

بازار آهن و فولاد در آرامش نسبی قرار دارد

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن با بیان اینکه تولید آهن و فولاد در کشور به اندازه مکفی انجام می‌شود، از آرامش نسبی در بازار آهن و فولاد خبر داد.

رشد چشمگیر معاملات بورس کالا در ماه های اخیر
4 روز قبل
آرتان پرس گزارش می دهد:

رشد چشمگیر معاملات بورس کالا در ماه های اخیر

بورس کالای ایران در طی هفته گذشته رشد ۲۸ درصدی در ارزش معاملات و رشد چهار درصدی در وزن معاملات را تجربه کرد که تحرکات مثبتی را در بازار سرمایه نشان می دهد.

ریسک قطع گاز فولادسازان در فصل زمستان
5 روز قبل

ریسک قطع گاز فولادسازان در فصل زمستان

با اینکه امروز برنامه ریزی وزارت نفت برای قطع گاز صنایع فولادی به تفکیک استان و کارخانه اعلام شده و طبق برخی از خبرهای رسیده وزارت صمت موافقت با این برنامه مخالفت شده و بنابر هماهنگی بیشتر گذاشته شده است و به نوعی پالس احتمال کمبود و گرانی در آینده نزدیک به بازار داده شده،اما مبادی هنوز توجهی به آن نداشتند. از طرفی در بازارهای جهانی هم قیمت های منطقه CIS کاهشی بوده و قیمت های صادراتی ایران نیز با ثبات نسبت به هفته گذشته اعلام شده که دست فروشندگان را برای استفاده از این بهانه برای افزایش بسته است.  بازارها فعلا به این خبر میدان برای تاثیر گذاری در قیمت ها نداده اند.

سرمای استخوان‏‏‌سوز در بازار فولاد
6 روز قبل

سرمای استخوان‏‏‌سوز در بازار فولاد

استمرار رکود در بازار مقاطع طویل فولادی در رینگ صنعتی بورس‌کالا و بازار آزاد در عین عدم رونق معاملات شمش فولاد در بازار فیزیکی بورس، آن‌‌‌هم در شرایطی که احتمال قطعی گاز و محدودیت تولید صنایع ظرف هفته‌‌‌های پیش‌‌‌رو جدی شده است، از اثرگذاری قوی سیگنال‌‌‌های کاهشی موثر در این بازار، از جمله عقبگرد محسوس قیمت‌های جهانی با محوریت بازار چین و انباشت محصول در بازارهای داخلی در عین رکود سنگین مصرفی حکایت دارد.

خطر افت ارز آوری فولاد به اقتصاد کشور
6 روز قبل

خطر افت ارز آوری فولاد به اقتصاد کشور

صنعت فولاد با چالش‌ها و تهدیدهای زیادی از جمله قیمت مواداولیه و عدم دسترسی به آن، هزینه‌های حمل و نقل دریایی، عدم دسترسی به بنادر و ریسک ریزش قیمت دلار و.. روبه رو است. چالش قطع برق و قطعی قابل پیش بینی گاز موجب عدم سرمایه‌گذاری شرکت‌های فولادی شده است. این عدم سرمایه گذاری با افت درآمدزایی این شرکت ها باعث شده تا شاهد چشم انداز منفی در سودآوری و ارزآوری فولاد در شرایط فعلی باشیم. صنعت فولاد کشور با سیاست های کنترلی و مبتنی بر نرخ ارز داخلی کم کم رقابت بین المللی خود را از دست خواهد داد.

کارنامه صادرات فولاد ایران از نگاه انجمن جهانی فولاد
1 هفته قبل

کارنامه صادرات فولاد ایران از نگاه انجمن جهانی فولاد

در هفت ماهه نخست سال جاری میلادی بالغ بر 5 میلیون و 912 هزار تن فولاد صادر کرده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 30 درصد بیشتر است. تولید زنجیره فولاد کشور از 123 میلیون تن در سال 1392 (منتهی به اسفند 1392) به 230 میلیون تن در سال قبل (منتهی به 29 اسفند سال ) افزایش یافت.

پیگیری اخبار بازار فولاد داخلی زمان زیادی از شبانه روز شما را به خود اختصاص داده است؟ شاخص های کلان اقتصادی کشور تا چه میزان به اخبار بازار فولاد داخلی وابسته است؟ تا چه میزان خبرهای بازار فولاد ایران به مسائل سیاسی و اقتصاد بین الملل و شاخص های ژئوپلیتکی وابسته است ؟
شاید شما به عنوان یک فعال اقتصادی به صورت تخصصی به اطلاعاتی شفاف و دست اول در حوزه صنعت فولاد نیاز داشته باشید و تصمیمات سرمایه گذاری های خود را بر اساس شاخص های مطرح شده در اخبار بازار فولاد داخلی در بعد داخلی و خارجی پایه ریزی نمایید. از سویی دیگر ممکن است شما تولید کننده یا مصرف کننده صنایع فولادی هستید و شغل شما ایفا میکند که بر اساس آخرین اخبار بازار فولاد داخلی استراتژی معاملاتی خود را مشخص نمایید.
در این شرایط هیچ ابزاری بهتر از یک پلتفرم خبری جامع و کامل در حوزه فولاد کارگشا نخواهد بود.

* اثرگذاری ریسک های سیاسی و اقتصای بر بازار فولاد داخلی

یکی از مهم ترین آیتم هایی که در روند اخبار بازار فولاد داخلی تاثیر شگرفی می گذارد، آرایش سیاسی و رفتار مهم ترین بازیگران سیاسی جهان است که به عرضه و تقاضا میدان عکس العمل می دهند. برای مثال همواره تنش های سیاسی چین و آمریکا و تحریم های بین المللی صنعت فولاد ایران تیتر اصلی خبرهای نشریات بین المللی بوده و ترکش های این خبرها در تصمیمات صنعتگران جهانی تاثیر گذاشته و میل به خرید و سرمایه گذاری و یا عطش فروش و صادرات جهانی را دو چندان کرده است.
از ابتدای سال 2020 گسترش شیوع کرونا تاثیر عمیقی بر شاخص های اقتصادی گذاشته است. تعطیلی صنایع فولادی و اعمال محدودیت هایی در بنادر بین المللی و کاهش تقاضای مواد اولیه متغیرهایی بودند که بازار فولاد داخلی را تحت الشعاع قرار داده و تازه های اخبار فولا سال جاری میلادی را بخ هود اختصاص داده اند.

* رصد قیمت های روزانه و بررسی چشم انداز قیمت ها

رصد لحظه ای قیمت های مقاطع فولادی و مصنوعات معدنی یکی از مهم ترین بخش های اخبار بازار فولاد داخلی است.تخمین و پیش بینی قیمت های مقاطع در بازه روزانه و هفتگی، تهیه گزارش از تحرکات بازار و ارزیابی قیمت های تورمی و بررسی قیمت کالاهای جامانده از نرخ تورم روزانه یکی از بخش های مهم محسوب شده که روزانه صدها فعال بازار را به سمت جلب کرده و توجه به این بخش علاوه بر رشد نرخ ماندگاری مخاطبین، زمینه اعتماد سازی به مخاطب و ارائه خدمات تکمیلی در حوزه اخبرا فولاد را فراهم می سازد.
به عبارتی ، پلتفرم خبری که توانایی ارائه تحلیل و گزارش را به صورت توامان داشته باشد قطعا اولین انتخاب کابران و مخاطبان اخبار حوزه فولاد خواهد بود. ارائه قیمت های روزانه به خریداران کمک خواهد کرد برای خرید مقاطع فولادی شرایط خود اعم از نقدینگی، انبار و زمان تحویل را در محاسبات خود لحاظ کنند و نرخ تمام شده را به پایین ترین حد ممکن برسانند.

* بررسی اخبار بزرگترین فعالان صنعت فولاد ایران و جهان

در هر بازاری رصد بزرگترین فعالان و بازیگران می تواند تصویری از فضای غالب در آن بازار را نشان دهد. در همین راستا پیگیری اخبار بازار فولاد داخل در صنایعی مانند فولاد مبارکه، فولاد خوزستان و … و در بازار بین الملل مانند آرسلور میتال، شاگانگ، پوسکو و … کمک شایانی در تصویر سازی و خلق چشم انداز بازار فولاد ایران و جهان می کند.

* اخبار بازار آهن

اخبار بازار آهن را میتوان از دو طریق بدست آورد. 1. سایت های خبری که مرجع اطلاع رسانی اخبار بازارآهن و فولاد داخلی و خارجی هستند (مثل آرتان پرس) و 2. از طریق اکتفا کردن به شایعات و شنیده ها در بازار سنتی آهن

که توصیه میشود برای اطمینان نسبت به اخبار بازار آهن به سایت های معتبر مراجعه کنید.