چهارشنبه, ۱۵ مرداد , ۱۳۹۹ 16 ذو الحجة 1441 Wednesday, 5 August , 2020 ساعت ×

آرشیو » آمار گمرک

تسهیل تجارت در عصر کرونا
6 روز قبل
سیاست های کرونایی

تسهیل تجارت در عصر کرونا

«سازمان تجارت جهانی» در جدیدترین گزارش خود که در تارنمای این سازمان منتشر شده است، تازه‌ترین ارزیابی را از جریان تجارت جهانی ارائه کرد.

چشم انداز تجارت خارجی ایران در سال آینده
4 هفته قبل
آرتان پرس گزارش می دهد:

چشم انداز تجارت خارجی ایران در سال آینده

نظر به تشدید تحریم‌های همه‌جانبه امریکا به‌ویژه تحریم‌های مالی و بانکی برای محدود کردن صادرات و واردات کشور، چالش‌های بسیاری بر تجارت خارجی کشور تحمیل شده که امکان بهره‌مندی از تجارت آزاد با سایر کشورها را محدود کرده و سبب می‌شود ایران وضعیت خاصی در تجارت خارجی پیدا کند.

ناپایداری قوانین، چالش صادرات مواد معدنی
1 ماه قبل
مشکلات پیش روی صادرات:

ناپایداری قوانین، چالش صادرات مواد معدنی

واقعیت این است که بر سر راه صادرات مواد معدنی در شرایط تحریم موانع بسیار زیادی وجود دارد. یکی از معضلات اساسی در این راستا موضوع جابه‌جایی ارز و ورود آن به کشور است که فارغ از این سختی باید درصدی از ارز صادراتی نیز از طریق سیستم نیمایی وارد سیستم بانکی شود.

1 سال قبل

توافق جدید گمرکات ایران و ترکیه برای پذیرش روزانه ۴۵٠ دستگاه کامیون

نشست مشترک گمرک بازرگان و گمرک گوربلاغ ترکیه برگزار و پذیرش روزانه ۴۵۰ دستگاه کامیون توسط گمرکات هر دو کشور توافق شد.

1 سال قبل

گمرک ایران و افعانستان برای مبادلات صنعتی فعال و در وضعیت عادی است

رئیس سازمان بازارچه های مرزی خراسان جنوبی با بیان اینکه روال تعاملات این استان با کشور افغانستان عادی است گفت: در دو روز گذشته 570 دستگاه کامیون ایرانی و افغانی در مرز ماهیرود استان پذیرش شده است.

1 سال قبل

بخشنامه گمرک به گمرکات اجرایی در مورد تعهد برگشت ارز برای کلیه صادرکنندگان

پیرو این بخشنامه شماره 197/07/7/707048 مورخ 97/6/14 به پیوست تصویر نامه شماره 97/210782 مورخ  20/6/97 بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و ضمائم مربوطه، موضوع دستور العمل برگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور ارسال و اعلام میدارد:

2 سال قبل

دستور ویژه وزیراقتصاد به گمرکات

وزیر امور اقتصادی و دارایی از دستور ویژه به گمرکات کشور برای رفع مشکل تولید خبر داد و افزود:شنبه، مدیران گمرک و سازمان امور مالیاتی در وزارت اقتصاد حضور می یابند.

2 سال قبل

مشکل ثبت‌سفارش کالا در مناطق آزاد هفته آینده حل می‌شود

با اجرایی شدن سیاست ارزی دولت از تاریخ ۲۱ فروردین امسال، کماکان امکان ثبت سفارش برای تولیدکنندگان مناطق آزاد در سامانه ارزی فراهم نشده و آن‌ها نمی‌توانند مواد اولیه موردنیاز خود را وارد کنند

2 سال قبل

محدودیت وزارت صنعت برای صادرات معدنی

روز گذشته سازمان گمرک تمامی کسانی را که محموله‌های مواد معدنی، سنگ‌آهن، کرومیت، زغال‌سنگ و ‌کنسانتره را برای صادرات اظهار می‌کنند ملزم به دریافت گواهی از وزارت صنعت و معدن کرد.

2 سال قبل

تجارت ایران و آمریکا افزایش یافت/ رشد ۴۵۰ درصدی حجم صادرات

گزارش گمرک ایران از حجم تجارت خارجی ایران در فروردین ماه سال جاری حاکی از آن است که میزان صادرات به آمریکا و واردات رسمی از این کشور با افزایش چشمگیری روبرو بوده است.