شنبه, ۱۸ مرداد , ۱۳۹۹ 19 ذو الحجة 1441 Saturday, 8 August , 2020 ساعت ×

آرشیو » تکنولوژی

1 سال قبل

برخی از کاربردهای فولاد زنگ نزن در صنعت

از کوچکترین زیپ لباس تا بزرگترین آسمان خراش ها، فولاد زنگ نزن بخش مهمی از زندگی مدرن است. استحکام و مقاومت در برابر خوردگی فولاد زنگ نزن آن را به ماده ای ایده آل برای کاربردهایی با طیف وسیع تبدیل کرده است. همچنین این فولاد دارای چرخه عمر طولانی و 100 درصد قابل بازیافت است.

1 سال قبل

انواع فولاد و کاربردهای آن در صنعت لوله سازی

با توجه به پیشرفت روز افزون علم شکل‌دهی و روش‌های ساخت و تولید، صنایع مختلف به این فکر افتاده‌اند که مواد اولیه مختص به خود را داشته باشند. به همین دلیل فولاد به دلیل خواص بالایی که در تولید دارد، یکی از پرکاربردترین مواد اولیه در صنایع مختلف به‌شمار می‌رود.

1 سال قبل

سیم مفتول و کاربردهای آن

سیم مفتول نوعی فلز نورد شده است که از گریدهای فولاد کربنی، یا فلزات غیر آهنی و یا آلیاژهای غیر آهنی ساخته شده است.

1 سال قبل

چدن چیست؟

چدن یا آهن خام یکی از محصولات میانی در صنعت فولاد است. این محصول کربن بالایی دارد، به نحوی که 3.8 تا 4.7% وزن اسمی آن را تشکیل می‌دهد.

1 سال قبل

مقایسه فرآیند ریخته‌گری و متالورژی پودر

هنگام ساخت و تولید قطعات وقتی که به قالب‌ریزی نیاز داریم، روش‌های گوناگونی پیش روی ما قرار دارد که از جمله آن ریخته‌گری و متالورژی پودر ‌است.

1 سال قبل

میلگرد، مکمل ساختار بتن

میلگرد یا آرماتور محصول مهمی به منظور افزایش مقاومت کششی بتن در ساختمان‌سازی است. فرآیند تولید میلگرد از مهمترین موضوعاتی است که در کیفیت و قیمت میلگرد تاثیر مستقیم دارد.

1 سال قبل

تفاوت های نورد گرم و سرد فولاد

با توجه به پروژه ای که انجام می دهید، دانستن نوع فولاد مورد نیاز بسیار مهم است. با توجه به کاربرد مورد نظر ما، تفاوت بین روش های تولید و شکل دهی مهم خواهد بود.

1 سال قبل

تولید فولاد با درجه جدید برای عمر و دوام بیشترخطوط لوله نفتی

تکنولوژی توسعه نفت در زمینه های نفتی روسیه،نیاز به فولاد با درجه جدید را افزایش داده است. لوله های موجود در میدان نفتی، در شرایطی که به طور مداوم در تماس با ترکیب مخلوط آب- امولسیون خورنده و محلول های نمک هستند، کار می کنند. این باعث می شود عمر و دوام آنها کم شود و به حوادث غیر قابل پیش بینی منجر می شود، که اغلب همراه با آلودگی محدوده های وسیعی از مناطق اطراف است.

2 سال قبل

آیا باید در انتظار تولید فولاد با تکنولوژی موبایل باشیم؟

تکنولوژی ها نه تنها بصورت منفرد توسط متخصصا ن و کاربران به مرور زمان تکامل می یابند وبهینه می شوند بلکه با ادغام و پیوند با تکنولوژی های دیگر موجب خلق دستاوردهای خارق العاده ای می شوند.