جمعه, ۲۸ شهریور , ۱۳۹۹ 1 صفر 1442 Friday, 18 September , 2020 ساعت ×

آرشیو » اخبار صنعتی

انتهای ۲۰۲۱ پایان اثر ویروس بر بازار نفت
2 روز قبل

انتهای ۲۰۲۱ پایان اثر ویروس بر بازار نفت

کنفرانس سالانه نفت موسسه اس‌اند پی گلوبال پلتس که هر سال در سنگاپور برگزار می‌شد، امسال به‌صورت مجازی بزرگان صنعت نفت را گرد هم آورد. بی‌پی، ترافیگورا، سیتی‌ گروپ و ویتول از جمله نام‌های آشنا در صنعت نفت و گاز دنیا هستند که با حضور در بزرگترین گردهمایی صنعت و تجارت نفت در دنیا، پیام‌هایی در رابطه با آینده بازار نفت ارسال کردند که عمدتا از خوش‌بینی خالی هستند.

تمرکز گل‌گهر بر تکمیل زنجیره فولاد
5 روز قبل

تمرکز گل‌گهر بر تکمیل زنجیره فولاد

یکی از اصلی‌ترین پیش‌نیازها برای تحقق جهش تولید در شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر تامین مواد اولیه خطوط تولید است. این شرکت برای تحقق جهش تولید در امسال، تلاش کرده حدود ۶۰ درصد مواد اولیه مورد نیاز خود را از معادن دیگر خریداری کند که برای این امر به برنامه‌ریزی دقیقی نیاز داشته است. طبق برآوردهای انجام شده از محل افزایش سرمایه این شرکت معدنی قرار شد ۱۱ هزار میلیارد ریال برای خرید کنسانتره از معادن کشور اختصاص یابد.

بازار نفت در پسا انتخابات
6 روز قبل
نفت و سیاست

بازار نفت در پسا انتخابات

کمتر از دو ماه به انتخابات آمریکا باقی مانده و برنده‌اش، رئیس‌جمهور بعدی، ممکن است سیاست‌های جدیدی در حوزه انرژی و صنعت نفت پیش بگیرد. در دوگانه ترامپ و بایدن، دومی که اکنون شانس بیشتری برای پیروزی دارد، گفته است می‌خواهد ۲ تریلیون دلار در انرژی‌های سبز هزینه کند و از طرف دیگر، مجوز جدیدی برای حفاری نفت و گاز در زمین‌های فدرال صادر نکند. از سوی دیگر، پیش‌بینی شده است صادرات نفت ایران در صورت پیروزی بایدن تا پایان سال آینده میلادی ۸/ ۱ میلیون بشکه در روز افزایش یابد.

تاثیر منفی عملکرد دولت در آینده شرکت های معدنی
1 هفته قبل

تاثیر منفی عملکرد دولت در آینده شرکت های معدنی

تحلیلگر ارشد بازارهای بین المللی معدن و صنایع معدنی گفت: تشدید تحریم‌ها، مدیریت‌های پر اشتباه، نبود برنامه‌ریزی دقیق، محدودیت‌های صادراتی از جمله مهمترین عواملی است که اگر مدیریت نشود، ریزش‌های بزرگی را در بورس معدنی‌ها رقم خواهد زد.

مشکل عوارض صادراتی هنوز حل نشده است
1 هفته قبل
رئیس اتحادیه صادرکنندگان سرب و روی ایران:

مشکل عوارض صادراتی هنوز حل نشده است

بخش معدن در مدت ریاست‌جمهوری حسن روحانی با فرازونشیب‌های زیادی روبه‌رو بوده است. کارشناسان گاهی دولت را مورد انتقاد قرار داده و گاهی هم از سیاست‌های دولت راضی بوده‌اند. باتوجه به اینکه کمتر از یک سال از عمر دولت دوازدهم باقی مانده، در پرونده این هفته به سراغ کارشناسان رفته تا پیشنهاد و نظر آنها برای نقشه راه دولت دوازدهم در یک سال باقیمانده و اولویت برنامه‌های این دولت در بخش معدن را جویا شویم.

خیز تابستانی صادرات نفت خام ایران
1 هفته قبل

خیز تابستانی صادرات نفت خام ایران

برآوردهای موسسات بین‏المللی و همچنین تازه‏ترین آمار منتشرشده ازسوی گمرک چین از رشد عرضه نفت خام ایران به بازار خبر می‏دهند. براساس این اعداد که برآوردهایی غیررسمی هستند، احتمالا صادرات روزانه نفت خام ایران در تابستان جاری تا ۶۰۰ هزار بشکه در روز افزایش داشته است. ۱۲۰ هزار بشکه از این میزان برای ماه جولای (تیر-مرداد) ازسوی گمرک چین مورد تایید قرار گرفته است. خوش‏بینی به نتایج انتخابات ریاست‏جمهوری آمریکا و رشد تقاضای چین برای نفت خام ارزان می‏تواند دو علت افزایش احتمالی فعالیت ایران در بازار نفت باشد.

ضرورت ورود استارت آپ در حوزه معدن
2 هفته قبل
مصاحبه با جعفری تهرانی:

ضرورت ورود استارت آپ در حوزه معدن

کیوان جعفری طهرانی، تحلیلگر ارشد بازارهای بین‌المللی صنعت فولاد، راه‌اندازی نخستین استارت‌آپ شتاب‌دهنده در حوزه معدن را مثبت قلمداد می‌کند اما موفقیت و پیشرفت آن را در گرو حمایت نهادهای مختلف عنوان می‌کند.

فرآورده‌ های نفتی : متهم نفتی بحران ارزی
3 هفته قبل
افت 30 درصدی معاملات بورس انرژی

فرآورده‌ های نفتی : متهم نفتی بحران ارزی

در مردادماه حجم عرضه فرآورده‌های هیدروکربوری در تابلوی فیزیکی معاملات بورس انرژی با افت یک میلیون تنی همراه شده و به رقم ۳ میلیون و ۵۰۸ هزار تن رسید که البته هنوز رقم قابل قبولی به شمار می‌رود ولی از کنار افت یک میلیون تنی عرضه‌ها نیز نمی‌توان به سادگی عبور کرد آن‌هم در شرایطی که تقاضا نیز افت نزدیک به یک میلیون تنی داشته است.

برنامه تولید کنسانتره زغال سنگ
3 هفته قبل
تحقق ۲۰ درصدی

برنامه تولید کنسانتره زغال سنگ

برپایه داده‌های آماری وزارت صنعت، معدن و تجارت میزان تولید کنسانتره زغال سنگ در ۳ ماه ابتدایی سال ۱۳۹۸ برابر با ۳۵۵.۸ هزار تن بود که نشان می‌دهد این آمار در امسال ۴.۴ درصد افت کرده است.با این حال میزان تولید زغال‌سنگ در ۳ ماه اول ۱۳۹۹ حدود ۲۰ درصد برنامه‌های پیش‌بینی شده تولید برای امسال است.

افزایش بدبینی در پیش‌بینی‌های نفتی سازمان اوپک
3 هفته قبل

افزایش بدبینی در پیش‌بینی‌های نفتی سازمان اوپک

آژانس بین‌المللی انرژی، سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و اداره اطلاعات انرژی آمریکا بر این باورند که تقاضای نفت تا پایان سال آینده میلادی با وجود بهبود، در سطحی پایین‌تر از انتهای سال ۲۰۱۹ یعنی پیش از همه‌گیری کرونا و اتفاقات پس از آن باقی خواهد ماند. در این میان، اوپک بدبینانه‌ترین تخمین‌ها را از آینده طلای سیاه نسبت به دو نهاد دیگر دارد. این سازمان در گزارش آگوست برآورد خود از سطح تقاضا در تمام فصول آینده تا آخر ۲۰۲۱ را به غیر فصل اول سال آتی کاهش داده و معتقد است میزان کاهش تقاضا در سال جاری یک میلیون بشکه بیش از آن چیزی است که آژانس تخمین می‌زند.