شنبه, ۲۱ تیر , ۱۳۹۹ 21 ذو القعدة 1441 Saturday, 11 July , 2020 ساعت ×

آرشیو » اخبار صنعتی

توقف بهای نفت در ایستگاه ۴۰ دلاری
4 روز قبل
وضعیت بازارهای جهانی نفت:

توقف بهای نفت در ایستگاه ۴۰ دلاری

طلای سیاه در شش ماه گذشته افت و خیزهای زیادی را تجربه کرد. در این مدت، بهای نفت با بالا گرفتن تنش‌های ژئوپلیتیک بین ایران و آمریکا به مرز ۷۲ دلار بر بشکه رسید.

حساب و کتاب درآمدهای نفتی در سال ۹۹
4 روز قبل
سه سناریو برای درآمد های نفتی:

حساب و کتاب درآمدهای نفتی در سال ۹۹

بنا بر اظهار رئیس سازمان برنامه و بودجه، درآمدهای نفتی دولت در سال ۹۹ حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است. با در نظر گرفتن سناریوهای مختلف برای نرخ تسعیر ارز، میزان صادرات و رقم درآمدهای حاصل از صادرات نفت را برای سال جاری پیش‌بینی شده است.

اصلاح قوانین دست‌ و پاگیر بخش معدن
1 هفته قبل
بهرام فرزاد، فعال معدنی تاکید کرد

اصلاح قوانین دست‌ و پاگیر بخش معدن

توصیه فعالان معدنی این است که نمایندگان، معادن بزرگ و دولتی را ملاک قضاوت برای بخش معدن قرار ندهند و توجه و کمک به معادن کوچک به‌ویژه معادن زیرزمینی را در اولویت‌های خود داشته باشند.

چشم‌انداز خاکستری نفت شیل
1 هفته قبل
گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا:

چشم‌انداز خاکستری نفت شیل

اداره اطلاعات انرژی آمریکا در آخرین گزارش خود گفته تولید نفت شیل این کشور در ماه جولای به ۶۳۲/ ۷ میلیون بشکه در روز خواهد رسید که ۹۳ هزار بشکه کمتر از سطح ماه ژوئن است.

فرصتی برای توسعه صنایع‌ معدنی
2 هفته قبل
گفتگو با مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس:

فرصتی برای توسعه صنایع‌ معدنی

مناطق ویژه اقتصادی بخصوص منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس نقش بسزایی در تحقق توسعه اقتصادی کشورها ایفا می‌کنند.منطقه ویژه اقتصادی صنایع‌ معدنی و فلزی خلیج ‎فارس براساس مزیت‌های کشور در تامین منابع معدنی و انرژی شکل گرفته است.

گذر نفت ایران از شاخص‌های جهانی
2 هفته قبل
نفت ایران گران تر از نفت خام آمریکا:

گذر نفت ایران از شاخص‌های جهانی

نفت ایران حدود ۵/ ۲ دلار از نفت خام آمریکا و چند سنت از برنت در آخرین روز معاملات (جمعه) گران‌تر شده که از بعدی دیگر پیشی گرفتن نفت ایران از شاخص‌های جهانی را نشان می‌دهد.با این وجود، پایداری این نسبت در آینده نامشخص است.

معادن در گروگان عده‌ای خاص!
2 هفته قبل
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح کرد:

معادن در گروگان عده‌ای خاص!

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار کرد: عده‌ای آمده‌اند و معادن را به گروگان گرفته‌اند یعنی نه کار مفیدی انجام می‌دهند و نه اجازه می‌دهند کسانی دیگر وارد کار شوند. تنها کار آنها دلالی و حفظ وضعیت نامساعد در بحث معادن است.

سد گازوئیلی بازار نفت
3 هفته قبل
بازار جهانی دستخوش تغییر و تحولات:

سد گازوئیلی بازار نفت

در هیاهوی تمدید عمیق‌ترین کاهش تولید نفت در تاریخ، بسیاری از فعالان بازار نشانه‌های ناامید‌کننده و منفی نفت سرچشمه گرفته از بازار گازوئیل را که تهدید کننده قیمت هستند، نادیده گرفته و از بازار گازوئیل غافل شده‌اند. تولیدکنندگان بزرگ نفت جهان یعنی اعضای سازمان کشور‌های صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانشان طی توافق کاهش تولید اوپک پلاس تصمیم گرفتند فاز اول محدودیت‌های جمعی تولید، که در ماه آوریل بر سر آن به توافق رسیده بودند را تمدید کنند.

صنایع معدنی پیشران اقتصاد کشور می‌شوند
3 هفته قبل
آرتان پرس گزارش می دهد:

صنایع معدنی پیشران اقتصاد کشور می‌شوند

با آغاز به کار مجلس یازدهم، بحث خواسته‌های فعالان بخش معدن و صنایع معدنی از نمایندگان خانه ملت داغ شده است. معدن و صنایع وابسته به آن با عنایت به ظرفیت‌های عظیم معدنی می‌توانند نقش اثرگذاری در توسعه اقتصادی کشور ایفا کنند.

هدف ۷۰ دلاری نفت در پاییز
1 ماه قبل
دیوید بلکمن، تحلیلگر ارشد فوربس:

هدف ۷۰ دلاری نفت در پاییز

تمدید توافق اوپک‌پلاس جدیدترین پالس مثبت به بازاری است که در ۶ هفته گذشته بازدهی بالایی از خود به جا گذاشته است. بر این اساس، فوربس در گزارشی کاهش تولید اوپک‌پلاس را پایه‌ای برای ادامه رشد نفت و رسیدن آن به ۷۰ دلار بر بشکه تا پایان ۲۰۲۰ می‌داند. این رسانه البته چنین افزایشی را مشروط به اوج نگرفتن موج دوم کرونا عنوان کرده است. همزمان مدیر یک شرکت حفاری در آمریکا نیز گفته نفت این کشور در پاییز به محدوده ۷۰ دلاری خواهد رسید.