*** کارخانه فولادسازی یک میلیون تنی جهان فولاد سیرجان

محمدرضا طاهری مدیرعامل شرکت مهندسی فن آور معادن و فلزات اظهار داشت: یکی از کارهای مهمی که ام ام تی ای (MMTE) تا پایان سال برنامه ریزی کرده است، راه اندازی کارخانه فولادسازی یک میلیون تنی جهان فولاد سیرجان در منطقه گل گهر می‌باشد که یک سری امور مربوط به پیش راه اندازی آن انجام شده و به زودی قرار است برق کارخانه وصل شده تا اولین آرک کوره را بزنیم.

وی افزود: امیدواریم که تا پایان سال راه اندازی این کارخانه تکمیل شده و به مرحله بهره برداری برسد البته این امر مشروط به ترخیص تجهیزات و برخی کمبودهای قطعات این طرح از گمرک است و چنانچه تجهیزات آن به موقع به کارخانه برسد، راه اندازی آن صورت خواهد پذیرفت.

 

*** پروژه مجتمع فولاد تربت حیدریه

طاهری درباره برنامه های MMTE در سال آینده نیز خاطرنشان کرد: ما دو پروژه جدید مگامدول را آغاز کرده ایم که یکی از آن ها در تربت حیدریه و متعلق به مجتمع فولاد تربیت حیدریه می باشد. ظرفیت واحد مذکور یک میلیون و ۷۶۰ هزار تنی بوده و شمع کوبی کوره‌های آن انجام شده و کمپرسورهای آن را هم سفارش داده‌ایم. منتظر هستیم تا کارهای فاینانس آن از طریق صندوق توسعه ملی انجام شود تا مابقی تجهیزات مورد نیاز را سفارش دهیم. در حال حاضر سفارش اسکلت فلزی و ریفرمر را انجام داده ایم و کوره آن نیز در حال طراحی است.

 

*** پروژه مگامدول زمزم ۳ فولاد خوزستان

مدیرعامل شرکت مهندسی فن آور معادن و فلزات در پایان خاطرنشان کرد: پروژه دیگر، مگامدول زمزم ۳ فولاد خوزستان است که آن هم مثل فولاد تربت حیدریه یک واحد یک میلیون و ۷۶۰ هزار تنی می باشد. در این پروژه به تازگی کارهای ژئوتکنیک زمین انجام شده و بعد از آن به سراغ طراحی فونداسیون و اجرای شمع خواهیم رفت.