به گزارش فولاد نیوز مهندس صادقی مدیرعامل ذوب آهن اصفهان ضمن بیان مطلب فوق، این گواهینامه را نشان دهنده بالاترین سطح كیفیت و استاندارد در تولید میلگرد و شمش دانست وگفت : دریافت گواهینامه UK CARES امكان صادرات میلگرد ذوب آهن اصفهان به كشور انگلستان وسایر كشورهای بریتانیا را فراهم می كند . ضمن اینكه صادرات محصولات فولادی به بسیاری كشورهای حوزه خلیج فارس نیز مستلزم داشتن این گواهینامه معتبر است .

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان، دریافت این گواهینامه را عامل توسعه صادرات محصولات این شركت دانست و گفت : این موفقیت نشانگر این است كه ذوب آهن اصفهان می تواند محصولات خود را با بالاترین استاندارد به كشورهای مختلف دنیا صادر كند .

وی با بیان اینكه هم اكنون محصولات این شركت به 15 كشور در 4 قاره دنیا صادر می شود گفت : هدف ما ، امسال گذر از یك میلیون تن صادرات است و صادرات ذوب آهن از ابتدای امسال نسبت به سال گذشته 85 درصد رشد داشته كه پیشتاز در بین واحدهای فولادی كشور می باشد .

مهندس صادقی ،‌ توسعه صادرات ذوب آهن را حاصل ، برنامه ریزی و سرمایه گذاری روی توسعه محصول و تبدیل آن به یك برند جهانی دانست و افزود : در این شرایط و با كسب این موفقیت ها ،‌انتظار از دولت این است كه از واردات و تولید محصولات فولادی بی كیفیت كه مشكلات بسیاری در كشور ایجاد می كند ، جلوگیری كند و همچنین برای حل مشكلات مالی ذوب آهن اصفهان به عنوان مادر صنعت فولاد كشور چاره اندیشی جدی صورت گیرد .

وی با اشاره به قدمت نیم قرنی این شركت گفت : در 5 دهه گذشته ،‌ذوب آهن اصفهان به دلیل اینكه اولین شركت فولادی كشور بود ،‌خدمات بسیاری به صنعت كشور ارائه نمود و بسیاری متخصصین ایرانی در صنایع مختلف ، دوره ای را در ذوب آهن اصفهان گذرانده اند و از آن با افتخار یاد می كنند . این برند ارزشمند ملی ، نماد صنعت كشور است وبسیاری صنایع فولادی كشور مدیون آن هستند و در ساخت آنها از توان تخصصی و همچنین امكانات مالی این شركت استفاده شده است . در واقع مشكلات امروز ذوب‌آهن ،‌ناشی از عدم بازگشت آن سرمایه ها است و هرگز نباید اجازه داد كه این مجتمع عظیم صنعتی با بحران مواجه گردد .

مهندس شیرین پرور مدیر كیفیت ذوب آهن اصفهان نیز این شركت را پیشرو در توجه به كیفیت دانست و گفت: ذوب آهن هیچ گاه كیفیت را فدای منافع اقتصادی نكرده است و اولویت این شركت توجه به حفظ وافزایش كیفیت محصولات است تا حقوق مصرف كننده رعایت شود .

وی تصریح كرد : برای دریافت گواهینامه UK CARES بیش از یك سال مذاكرات مختلف با شركت مربوطه انجام شد و پروسه سخت و پیچیده ای را گذرانیدم . در این پروسه ،‌محصولات ذوب آهن در آزمایشگاه های معتبر و مدرن خارج از كشور آزمایش گردید و سربلند بیرون آمد .

as