ارزیابی قیمت Fastmarket از چدن منگنز بالا به 335 تا 340 دلار در تن فوب دریای سیاه رسید که دامنه آن در مقایسه با قیمت 330 تا 340 دلاری در هفته گذشته محدود تر شده است.

براساس گفته یک تاجر در حال حاضر تامین کنندگان اوکراینی و روسی در تعطیلات به سر می برند بنابراین سکوت در بازار طبیعی است.

پیشنهاد های ارائه شده به همه مقصد ها شامل ترکیه، ایتالیا، و ایالات متحده در 365 تا 370 دلار در تن cfr که معادل 340 تا 350 دلار در تن فوب دریای سیاه است، ثابت بود.

همزمان خریداران نیز در انتظار مشخص شدن قیمت قراضه مخصوصا در ایالات متحده هستند. معمولا قیمت ها در این بازار در 10 روز اول ماه مشخص می شوند.

 

***کاهش دسترسی در بازار از افت قیمت ها جلوگیری می کند

قیمت قابل قبول چدن برای فولادسازان امریکا 345 تا 350 دلار در تن cfr بود. اما به گفته منابع به علت کاهش دسترسی ایجاد شده در بازار بعید است که تامین کنندگان CIS قیمت های خود را کاهش دهند. آن ها تخمین می زنند که خرید و فروش در قیمت 355 دلار در تن cfr می تواند انجام شود.

در اوایل هفته یک محموله به وزن 60 هزار تن از مواد روسی با قیمت 365 دلار در تن cfr به ایالات متحده فروخته شد. میتوان حدس زد که این محموله به کارخانه های ریخته گری که تاثیر کمتری از سقوط قیمت قراضه و ورق گرم دیده اند، فروخته شده باشد.

به طور معمول تامین کنندگان روسی محموله هایی به وزن بیش از 50 هزار تن را از دریای بالتیک و با هزینه حمل 15 دلار در تن به ایالات متحده می فروشند.

این قرار داد به علت حجم بالای آن در ارزیابی Fastmarket وارد نشده است زیرا به طور معمول Fastmarket محموله هایی به وزن 5 تا 20 هزار تن را در ارزیابی خود وارد می کند.

ارزیابی قیمت چدن با منگنز پایین صادراتی CIS در 365 نا 370 دلار در تن دریای بالتیک قرار داشت که در مقایسه با قیمت 380 تا 385 دلاری در هفته گذشته افت داشته است.

 

***کاهش قیمت قراضه، فشار بر روی چدن را افزایش داده است

یک تاجر گفت "گرچه اصلی ترین مشتری های ما، کارخانه های ریخته گری است اما کاهش قیمت قراضه برای انها نیز مشخصه ی مهمی است. بعلاوه کارخانه های ریخته گری با کاهش تولید خود تقاضا را کم می کنند که منجر به فشار بر چدن می شود".

شاخص روزانه قراضه HMS 1&2 (80:20) آمریکا به 302.65 دلار در تن رسید که از قیمت 312.34 دلار در تن در 25 آوریل کاهش یافته است.

همزمان ارزیابی قیمت چدن منگنز بالا وارداتی به ایتالیا بدون تغییر در 355 تا 360 دلار ثابت بود که تعطیلات موجب کاهش فعالیت در بازار شده بود.

متال بولتن