سه شنبه, ۱ مهر , ۱۳۹۹ 5 صفر 1442 Tuesday, 22 September , 2020 ساعت ×

افت دوباره قیمت بیلت در بازارهای جهانی

شناسه : 14657 ۰۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۹

با توجه به روند آرام تجارت در بازارهای جهانی و تداوم آن، قیمت بیلت فولادی در بیشتر مناطق دنیا یا در حال کاهش بوده و یا ثبات داشته است.

پ
پ

با توجه به روند آرام تجارت در بازارهای جهانی و تداوم آن، قیمت بیلت فولادی در بیشتر مناطق دنیا یا در حال کاهش بوده و یا ثبات داشته است. در این بین، چین یک استثنا بود که قیمت های داخلی آن افزایش داشته است.

آسیا

بعد از اینکه شنیده شد تولید کنندگان ویتنامی قیمت های پیشنهادی خود را کاهش دادند و همچنین معاملات کمی نیز انجام گرفت؛ قیمت بیلت وارداتی به جنوب شرقی آسیا کمی کاهش یافت. در اواخر سال، نزدیک به تعطیلات فصلی، معاملات بسیار کمی انجام می گیرد. در هفته گذشته فقط دو معامله گزارش شد که هر دو شامل محموله بیلت سی آی اس ارسال شده به فیلیپین بود که با قیمت ۴۶۲ تا ۴۶۵ دلار در هر تن سی اف آر فروخته شد. پیشنهادات خریداران فیلیپینی در محدوده ۴۵۰ تا ۴۵۵ دلار در هر تن سی اف آر بود. خریداران تایلندی به دنبال خرید محصولات با قیمت ۴۳۰ تا ۴۳۵ دلار در هر تن سی اف آر بودند و قیمت پیشنهادی اندونزیایی ها نیز ۴۶۰ دلار در هر تن سی اف آر بود.

پیشنهادات قیمتی سی آی اس در محدوده ۴۶۰ تا ۴۶۵ دلار در هر تن سی اف آر در فیلیپین و اندونزی بود. محموله هایی از مالزی با قیمت ۴۶۰ تا ۴۸۰ دلار در هر تن سی اف آر در دسترس بود، در حالی که پیشنهادات از ایران در محدوده ۴۴۵ تا ۴۵۰ دلار در هر تن سی اف آر تایلند شنیده شد. در چین، قیمت بیلت داخلی ۳۴۴۰ یوان در هر تن بود که نسبت به هفته گذشته ۹۰ یوان در هر تن افزایش داشته است. پیشنهادات برای بیلت صادراتی چین در محدوده ۴۵۰ تا ۴۶۰ دلار در هر تن فوب تخمین زده شد که نسبت به هفته گذشته افزایش یافته است. با این حال هیچ معامله صادراتی گزارش نشده است.

موجودی بازار سهام بیلت چین در منطقه تانگشان ۱۵۵۰۰۰ تن بود که در مقایسه با هفته گذشته ۲۰۰۰۰ تن کاهش داشته است. سطوح موجودی وقتی دچار افت شد که در تاریخ ۱۸ دسامبر اعلام کرد که مقامات تانگشان به شدت بر روی کاهش در زمستان تا ۳۱ دسامبر نظارت خواهند کرد.

سی آی اس و ترکیه

بازار صادراتی سی آی اس با توجه به تقاضای محدود و سهام کم موجود در اواخر سال و نزدیک به تعطیلات فصلی، کاملا در رکود به سر می برد. پیشنهادات بیلت سی آی اس در محدوده ۴۲۰ تا ۴۲۵ دلار در هر تن فوب بنادر دریای سیاه بود اما مشتریان قیمت ۴۱۵ دلار در هر تن فوب را قبول داشتند. برخی از خریداران حتی علاقه خود را به ۴۱۰ دلار در هر تن فوب بنادر دریای سیاه نشان دادند، اما تولید کنندگان سی آی اس این قیمت را قبول نمی کردند. قیمت ها در بنادر دریای سیاه برای رسیدن به یک قیمت قابل قبول باید ۵ تا ۱۰ دلار در هر تن کاهش یابند، در حالی که قیمت های بنادر شرق روسیه باید ۱۰ تا ۱۵ دلار در هر تن کاهش داشته باشند. مشتریان عجله ای برای انجام معاملات ندارند، زیرا فعلا بازار با توجه به تعطیلات سال جدید و کریسمس روندی نزولی را طی می کند.

در ترکیه، قیمت های بیلت وارداتی کاهش داشتند. تقاضای ضعیف برای محصولات طویل فولادی تمام شده در بازارهای داخلی و صادراتی و وضعیت نامطلوب قراضه وارداتی، مشتریان ترکیه را مجبور کرد تا قیمت های بیلت را کاهش دهند. چندین محموله بیلت از اوکراین با قیمت ۴۱۳ تا ۴۲۲ دلار در هر تن سی اف آر در ترکیه فروخته شد. پیشنهادات سایر تامین کنندگان سی آی اس در ترکیه ۴۴۰ دلار در هر تن سی اف آر بود. اما مشتریان ترکیه این قیمت را قبول ندارند و در عوض قیمت ۴۱۵ تا ۴۲۰ دلار در هر تن سی اف آر را پیشنهاد می دهند. در همین حال، پیشنهادات بیلت صادراتی ترکیه در محدوده ۴۴۰ تا ۴۴۵ دلار در هر تن فوب ترکیه بود. یک معامله با قیمت ۴۳۸ تا ۴۴۰ دلار در هر تن فوب ترکیه انجام گرفت و فعالان بازار پیشنهاد فروش به شمال آفریقا را دادند.

خاورمیانه و شمال آفریقا

فعالیت های تجاری در ایران کم بود. شایعاتی مبنی بر فروش محموله ای از ایران با قیمت ۳۸۵ تا ۳۹۰ دلار در هر تن فوب در خاورمیانه و شمال آفریقا وجود داشت. با وجود برخی از قیمت های شایعاتی، برخی از تولید کنندگان ایرانی بر قیمت ۴۰۰ دلار در هر تن فوب اصرار داشتند. در امارات متحده عربی، قیمت بیلت وارداتی بدون تغییر بود، اگرچه تقاضا بسیار ضعیف بود. بیلت سی آی اس در محدوده ۴۷۰ تا ۴۸۰ دلار در هر تن سی اف آر در امارات متحده عربی بود، اما رزرو جدیدی شنیده نشد.

قیمت های وارداتی در مصر برای محصولات نیمه تمام شده فولادی نیز بدون تغییر باقی ماند. پیشنهادات تولید کنندگان سی آی اس در محدوده ۴۴۰ تا ۴۵۵ دلار در هر تن سی اف آر مصر بود. برخی از فعالان بازار در مصر انتظار دارند تا عوارض گمرکی ۶ تا ۱۰ درصدی برای بیلت وارداتی و عوارض ۱۵ درصدی برای سایر محصولات فولادی در آینده اعمال شود.

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

این خبرها را نیز از دست ندهید

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.