چهارشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۳ 18 محرم 1446 Wednesday, 24 July , 2024 ساعت ×
 • گاه‌شمار تاریخ خورشیدی

  مرداد ۱۴۰۳
  ش ی د س چ پ ج
  « تیر    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
 • × کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
  قیمت تیرآهن امروز | آرتان پرس
  قیمت تیرآهن
  قیمت میلگرد کیلویی اهن انلاین | آرتان پرس
  قیمت میلگرد

  قیمتاهن بیلت و شمش | آرتان پرس
  قیمت قوطی و پروفیل آهنی | آرتان پرس
  قیمت قوطی و پروفیل

  قیمت ورق سیاه اهن انلاین | آرتان پرس
  قیمت ورق سیاه
  قیمت ورق روغنی | آرتان پرس
  قیمت ورق روغنی

  قیمت ورق گالوانیزه | آرتان پرس
  قیمت ورق گالوانیزه
  قیمت ورق رنگی | آرتان پرس
  قیمت ورق رنگی

  قیمت نبشی و ناودانی | آرتان پرس
  قیمت نبشی
  قیمت نبشی و ناودانی کیلویی | آرتان پرس
  قیمت ناودانی

  قیمت روز آهن کیلویی و شاخه ای در ایران

  قیمت آهن آلات چند سالی است که در میان افزایش نوسانات نرخ ارز، قیمت های جهانی و همچنین دستورات برگرفته از جریانات سیاسی با فراز و نشیب های زیادی همراه بوده است. علاوه بر این، بورس کالای ایران نیز مرجعی برای درنظر گرفتن قیمت پایه آهن و میلگرد در بازار است. زیرا در این بازار معیاری از عرضه و تقاضا وجود دارد که با در نظر گرفتن اثر قیمت فولاد حوزه CIS بر آن، قیمت میانگین موزون نهایی حاصله به عنوان مرجعی از قیمت روز آهن در بازار به حساب می آید.

  آیا با وجود اطلاع رسانی های قوی که در حوزه قیمت روز آهن و فولاد وجود دارد، تمامی عوامل موثر بر قیمت روز هر کیلو آهن در ایران به هنگام خرید آهن را می‌شناسید؟ اصلا چرا شناخت عوامل موثر بر بازار اهن انلاین برای ما مهم است؟

  آیا می‌توان پارامترهایی را نام برد که واقعا بر قیمت فولاد در ایران تاثیر گذاری مستقیمی داشته باشند؟ شدت اثر گذاری هر کدام را چطور محاسبه می‌کنید؟ آیا بازار و قیمت اهن کیلویی در ایران قابل تحلیل و پیش بینی هست؟ قیمت هر کیلو آهن امروز را در چه مرجعی جستجو میکنید؟ برای پاسخ به سوالات خود درباره هر آنچه باید از قیمت روز آهن آلات بدانید، در این مقاله همراه آرتان پرس باشید.

  بله، قیمت اهن امروز در ایران تحت تاثیر پارامترها و عوامل مختلفی است. پیش از بررسی این فاکتورها و برای درک بهتر، بهتر است سری به آرشیو قیمت آهن بزنیم و ببینیم قیمت اهن در ایران از حدود ۱۰ سال قبل تاکنون چه تغییراتی داشته است؟

  *** آرشیو قیمت اهن انلاین

  بررسی نمودار قیمت روز آهن و فولاد در ایران، در حدود ۱۰ سال قبل، یعنی در مهرماه سال ۱۳۸۹، برای انواع میلگرد آجدار بین ۸۵۰ الی ۹۴۰ تومان در سایزهای مختلف بوده است. این روزها، این ارقام شاید برای همه ما به یک رویا تبدیل شده است اما جالب است بدانید رشد قیمت در آن سال ها نیز وجود داشته است و اینگونه نبوده است که قیمت ها کاملا ثبات داشته باشد. اما جهش قیمت ها کمتر بوده است.

  به طوریکه در ۶ ماه نخست سال ۸۹ نسبت به ابتدای سال، قیمت خرید و فروش آهن آلات به طور میانگین حدود ۱۸ درصد رشد داشته است. بعبارتی دیگر، قیمت میلگرد آجدار به طور میانگین در اغلب سایزهای خود، از حدود ۷۲۰ تومان از ابتدای سال ۸۹ به ۸۵۰ تومان در طی ۶ ماهه اول رسیده است. 

  شاید اکنون که به آرشیو قیمت اهن انلاین در گذشته نگاه می‌کنید، تصور کنید که تغییرات نرخ ناچیز بوده است و به عبارتی ما اگر در طول کل سال ۸۹ شاهد ۱۳۰ تومان گرانتر شدن میلگرد بودیم، اکنون تغییرات این چنینی حتی به صورت روزانه هم به چشممان نمی آید. چرا که کانال قیمتی که اکنون میلگرد و دیگر آهن آلات در آن قرار گرفته اند در سطوح بسیار بالاتری است که نشان میدهد تغییرات سالیانه ده سال گذشته، در حد تغییرات جزئی این روزها به شمار می آیند. 

  قیمت روز آهن آلات در بازار آهن امروز

  از طرفی قیمت در محصول پرتقاضای دیگر یعنی تیرآهن نیز در آبان ۸۹ در هر شاخه از سایز ۱۴ ذوب آهن، تنها ۱۲۸ هزار تومان بوده است (دقت شود که قیمت آهن کیلو با شاخه متفاوت است).

  اما اکنون، پس از فراز و نشیب های زیاد شاهد آن هستیم که  قیمت آهن و فولاد در محصول میلگرد نیز به میانگین حدود ۱۹ الی ۲۰ هزار تومان در هر کیلو رسیده است. و این یعنی قیمت میلگرد آجدار ، در طی این سال‌ها میانیگن ۱۹۲۱ درصد افزایش داشته است. همچنین قیمت تیرآهن ۱۴ در این روزها از مرز ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان عبور کرده است. قیمت کنونی و مقایسه آن با قیمت تیرآهن در سال ۱۳۸۹ نشان دهنده رشد ۲۰۸۰ درصدی می‌باشد.

  در این میان، اولین چیزی که در مورد تغییرات نمودار قیمت آهن کیلویی به ذهن می‌رسد، فشار تورم است. برای بررسی فاکتورهایی که باعث این تغییرات شده اند، با ما همراه باشید. برای مشاهده نمودار قیمت آهن در سال های گذشته کافی است بر روی محصول مورد نظر خود کلیک کنید و آیکون نمودار را بررسی نمایید. 

  علت افزایش قیمت آهن آلات امروز چیست؟

  افزایش قیمت روز آهن آلات از دلایل مختلفی سرچشمه می‌گیرد. در این بخش، به توضیح مختصری در مورد مهمترین دلایل موثر بر نوسانات و تغییرات قیمتی بازار آهن در ایران می‌پردازیم.

  ۱–    فشار تورم بر قیمتاهن

  پس از آنکه نرخ تورم در سال ۸۸ سقوط قابل توجهی داشت و به مرز دو رقمی نزدیک شد. مجددا در سال ۸۹ افزایش نرخ تورم را شاهد بودیم. طبق نرخ اعلامی توسط بانک مرکزی، نرخ تورم در سال ۸۹ به میزان ۱٫۶ درصد بالاتر از سال ۸۸ بوده است. در طی همین سال و بر طبق داده های مرکز آمار ایران، نرخ تورم، رشد حدودا ۴٫۵ درصدی داشته است. از سویی بررسی قیمت آهن و فولاد در سالهای گذشته نیز نشان میدهد که نرخ آهن آلات همانند تمام کالاها متاثر از میزان تورم در ایران است. به عنوان مثال، در آرشیو قیمتاهن انلاین امروز تنها در ۶ ماهه اول سال ۸۹، رشد ۱۸ درصدی به ثبت رسیده است. 

  اما فراموش نکنید که نرخ تورم در طی ۱۰ سال اخیر از ۱۲ درصد به ۵۰ درصد رسیده است و اگر قرار بود که قیمتاهن هم به همان میزان رشد کند، هم اکنون قیمت‌آهن میبایست در سطح قیمتی ۱۰۰۰ الی ۲۰۰۰ تومان میبود. پس اینطور نیست که نرخ تورم تنها پارامتر تاثیر گذار بر قیمت آهن آلات باشد.

  این یعنی فاکتور تورم، چه در طی یکسال و چه در مدت ۱۰ ساله خود، تنها بخشی از رشد نمودار قیمت آهن را توجیه می‌کند. بنابراین بخش دیگر رشد قیمتی تحت تاثیر عوامل دیگری قرار داشته است.

  در ادامه، دیگر عوامل موثر بر قیمت روز آهن آلات انلاین و سنتی را بررسی می‌کنیم.

  ۲–    فشار عرضه بر قیمت آهن و فولاد

  فشار عرضه بر قیمتاهن گاهی برگرفته از تصمیمات کارخانه ها و تولیدکننده های فولاد در ایران است و گاهی ناشی از ورود ناظرین بر بازار آهن آلات می‌باشد. در واقع به منظور کنترل بهتر قیمت ها در بازار آهن امروز، جلوگیری از هر گونه سوء استفاده، میزان حجم عرضه محصولات فولادی در بورس کالا تعیین می‌گردد. برای مثال قیمت ورق سیاه در بازار بشدت تحت تاثیر عرضه قرار دارد.

  متاسفانه در برخی مواقع، پس از ابلاغ چنین قوانینی از سوی بورس کالا، شاهد عرضه های قطره چکانی از سوی فولادسازان در بازار بوده ایم. در واقع فولادسازان با اینکار به نحوی بدنیال جبران سود از دست رفته خود می‌باشند.

  چراکه فروش آهن در بازار آزاد و صادرات آن، به مراتب سود بالاتری نصیب فولادسازان خواهد کرد. البته باید بگوئیم که همیشه هم اینطور نیست. گاهی رشد تولید می‌تواند عرضه اهن در بازار را به ثبات و تعادل برساند.

  ۳–    اثر قیمت های جهانی بر قیمت آهن

  عواملی که روند قیمتاهن در بازارهای جهانی را تحت تاثیر قرار می‌دهد، می‌تواند عوامل جدید و متفاوتی نسبت به داخل ایران باشد. اما بدون در نظر گرفتن عامل تغییرات قیمتی در بازار جهانی، باید در نظر داشته باشید که قیمت بیلت صادارتی ایران به دیگر کشورها از جمله کشورهای همسایه و سایر محصولات فولادی میتواند بخشی از هزینه های تولید را جبران کند.

  پس زمانی که به هر علتی، از جمله رکود جهانی، تحریم های ظالمانه آمریکا و یا بلایای طبیعی شاهد تغییر در قیمت های جهانی فولاد باشیم. به نوعی رقابت در قیمت بازار جهانی فولاد تحت تاثیر قرار می‌گیرد. همین موضوع قیمت آهن کیلویی و شاخه ای در ایران را نیز بی نصیب نمی‌گذارد.

  قیمت اهن انلاین امروز کیلویی

  ۴–    قیمت آهن امروز در بورس کالا

  تالار بورس آهن و فولاد در ایران سال های زیادی است که فعالیت دارد. این بازار در طی این سال ها دچار فراز و نشیب های زیادی بوده است.

  گاهی خروج فولاد از بورس کالا نیز، تیتر یک روزنامه ها می‌شد. گاهی قوانین سختگیرانه آن و گاهی اجباری بودن حضور تمامی کالاهای فولادی در بورس خبر ساز می‌شد.

  اثر عملکرد بورس کالا بر قیمتاهن در ایران، بر همگان آشکار است. چرا که در واقع فولاد در بورس کالا قیمت گذاری می‌شود.

  به این ترتیب، اگر بازار داخلی فولاد دچار التهاب گردد، این بورس کالا است که وظیفه کنترل قیمت هر کیلو آهن آلات در بورس و سپس بازار داخلی را دارد. چرا که قیمت روز آهن و قیمت تیرآهن در بازار داخلی از قیمت آن در بازار بورس کالا تبعیت می‌کند. البته تمام محصولات به طور منظم در بورس عرضه نمیشود. بعنوان مثال، قیمت آهن پروفیل و قوطی در بورس محاسبه نمیشود و وابسته به قیمت ورق فولادی میباشد.

  ۴-۱–  مقایسه بازار آهن و بورس کالا

  اگر به مقایسه دو نمودار قیمت فولاد در بورس کالا و بازار داخلی نگاهی بیندازیم. می‌بینیم که در برخی بازه های زمانی، شرایطی آرام و بدور از التهاب را در بازار آهن در ۳ سال اخیر داشته ایم.

  در این زمان ها، فاصله قیمتی آهن در بازار آزاد با بورس کالا، به اندازه سود منطقی ۲۰۰ الی ۴۰۰ تومان در هر کیلو می‌باشد.

  اما در همین ۳ سال اخیر، به محض پرش های قیمتی دلار، اختلاف قیمت آهن کیلویی در این دو بازار به بیش از ۲۰۰۰ تومان هم می‌رسد.

  لذا کنترل بازار آهن، بین بازار آزاد و بورس کالا نیز نیازمند حضور سازمان و ارگانی مردمی و یا دولتی است که از نوسانات بیش از حد و غیرمنطقی آن جلوگیری کند.

  ۵–    اخبار و جو روانی حاکم بر بازار

  جو روانی حاکم بر قیمت آهن انلاین در بازار، برگرفته از چند بازار موازی است که عموم آنها بازارهای کالایی و سرمایه گذاری هستند. بازار مسکن، خودرو، لوازم خانگی، دلار و طلا از جمله بازارهایی هستند که با ضرایب مختلفی بر روی قیمت نهایی شمش و دیگر محصولات آهنی تاثیر می‌گذارند.

  داستان از این قرار است که در هر دوره زمانی ممکن است شدت اثر گذاری این بازارها متفاوت باشد. به همان نسبت نیز اغلب شاهد اثر منفی بیشتری به نسبت اثرات مثبت بر قیمت آهن امروز در بازار داخلی هستیم. در ادامه به بررسی دو فاکتور روانی بر بازار آهن و قیمتاهن در ایران می‌پردازیم.

  ۵-۱–  اثر دلار به عنوان اولین فاکتور روانی

  برای شروع، در همین دو سال اخیر، از سال ۹۷ تا ۹۹ تغییرات قیمت در بازار دلار را در نظر بگیرید.

  قیمت دلار با شروع سال ۹۷، به ارزش ۴۸۵۰ تومان ثبت شد. اما در مهر همان سال جهش عجیبی داشت. به حدی که سقف تاریخی خود را برای اولین بار به ۱۸۵۰۰ تومان رساند.

  در همین زمان، روند قیمتاهن در بازار آهن آلات دچار آشفتگی و التهاب شد. بعنوان مثال در همین فاصله زمانی، قیمت میلگرد از ۲۵۱۰ به ۵۱۰۰ تومان رسید. این رشد ۵۰ درصدی قیمت که تنها در طی ۶ ماه رقم خورده بود، همسو با تغییر جهت و اصلاح نرخ دلار، که وارد فاز اصلاحی شد.

  بنابراین پس از آن که شاهد کنترل قیمت در بازار دلار بودیم، قیمت روز آهن در میلگرد آجدار به ۳۴۰۰ تومان کاهش یافت.

  اثر قیمت امروز دلار بر آهن آلات

  نکته مهمی که اثر آن هنوز در بازار آهن دیده می‌شود این است که شدت پارامتر دلار بر قیمتاهن انلاین ، از سال ۹۷ بیش از گذشته بر قیمت ها در بازار آهن خود نمایی می‌کند.

  چرا که بعنوان مثال در سال ۹۶، قیمت دلار حدود ۳۰ درصد افزایش داشته است.  اما قیمت آهن امروز بیش از آن رشد کرده بود. مقدار رشد قیمت آهن حدود ۶۰ درصد در سال ۹۶ بوده است. این یعنی فاکتورهای دیگری کنترل قیمتاهن در سال ۹۶ را برعهده داشتند. اما از سال ۹۷ افسار آن بدست دلار افتاده است.

  ۵-۲–         اثر بازارهای مسکن و خودرو بعنوان دومین اثر روانی

  بازارهای مسکن و خودرو، هر دو از جمله بازارهای کالایی و مصرفی در ایران هستند. از سوی دیگر این بازارها از دیرباز، به عنوان بازاری جذاب برای سرمایه گذاری در بین مردم شناخته شده است.

  بازار مسکن و خودرو از این جهت که مصرف کننده عمده محصولات فولادی هستند، می‌توانند بر تقاضای بازار اثر مثبت و یا منفی بگذارند.

  اگر به حافظه تاریخی خود مراجعه کنیم. می‌بینیم که آخرین بار، بازار مسکن از اردیبهشت تا آبان ماه سال ۹۸ دچار رکود گردیده بود. اثر این رکود به وضوح در بازار آهن و در پی آن، افت قیمت آهن آلات نیز احساس شد.

  می‌توان گفت که اثر رکود بازار مسکن به همراه کاهش حدود ۴ هزار تومانی دلار در این دوره ۶ ماهه، کاهش ۲۸ درصدی قیمتاهن در میلگرد آجدار را باعث شد.

  از طرف دیگر، خریداران بازار خودرو که از طرفی رکود در بازار مسکن را شاهد بودند. و از طرف دیگر کاهش قیمت دلار بر قیمت خودرو را عاملی قوی بر افت قیمتاهن می‌دانستند. از خرید و فروش و معامله دست کشیدند. به این ترتیب در بازار خودرو نیز شاهد نظاره گر بودن خریداران و بکار بردن استراتژی صبر بودیم.

  اما به محض رونق گرفتن این دو بازار از آذرماه ۹۸ و با توجه به وجود بستر انلاین اهن که سرعت اثر گذاری بازارها بر یکدیگر را بیشتر کرده است، مجددا جو روانی آن بر قیمت روز آهن آلات موثر واقع گشت. به عبارتی هر دو بازار مانند آهن ربایی بر شدت نوسانات قیمت یکدیگر اثر می‌گذاشتند.

  آیا جو بازار آهن آلات و روند قیمت آهن در ایران قابل پیش بینی است؟

  هنوز هم عده ای از افراد پیش بینی قیمت اهن امروز در بازار را امکان پذیر نمی‌دانند. با اینحال بهتر است که بدانید دلیل این عدم پذیرش پیش بینی در بازار آهن دو موضوع عمده است.

  قیمت امروز آهن آلات
  پیش بینی قیمت اهن
  • یک: بازار آهن بازاری سنتی است. و قیمت گذاری ها نیز بیشتر به صورت تجربی، بدور از آگاهی و گاهی ناقص بوده است. به همین دلیل داده های قیمتی در آن نیز دارای خطاست و نمی‌توان با دقت بالایی همانند بازار بورس جهانی به تحلیل و پیش بینی آن پرداخت.
  • دو: در حال حاضر، اقتصاد ایران در سلامت کامل به سر نمی‌برد. همین موضوع باعث می‌شود تصمیمات اقتصادی کشور، اثرات هیجانی و ناگهانی خود را همانطور که پیش‌تر اشاره شد، به بازارها منتقل کند و آنها را دچار التهاب کند.

  و اما توصیه ما

  اما خبر خوب اینکه، بنا به نیاز عمده مشتریان و پروژه های عظیم فولادی، تیم تحلیل آرتان پرس با پذیرش دو موضوع فوق و با درنظر گرفتن خطای حدود ۵ الی ۱۵ درصدی، اقدام به بررسی و تحلیل بازار آهن آلات کرده است.

  در این راستا، ابتدا تمام عوامل و فاکتورهای بنیادی موثر بر قیمت فولاد در ایران در نظر گرفته می‌شود. سپس با بررسی نمودار قیمت ها و تحلیل تکنیکالِ آنها، با استفاده از دانش کارشناسان متخصص و زبده، تحلیل هایی تخصصی صورت می‌گیرد.

  بنابراین، می‌توان گفت که امروزه با داشتن امکانات و تخصص کافی امکان بررسی، تحلیل و پیش بینی قیمت آهن آلات کیلویی در ایران وجود دارد. لذا با در نظر گرفتن همزمان تمام عوامل بنیادی و تکنیکال می‌توان از نقشه راه بازار آهن در کوتاه مدت، میانمدت و بلند مدت استفاده بهینه نمود.

  قیمت روز آهن آلات را از چه مرجعی دریافت کنیم؟

  در سال های اخیر، قیمت روز آهن آلات یکی از مهمترین ترندهای قیمتی در بازارهای کالایی بوده است. مصرف کنندگانی که به دنبال خرید آهن آلات هستند، بهتر است قیمت روز آهن کیلویی را از مراجع معتبر دریافت کنند. 

  قیمت روز آهن کیلویی
  قیمت آهن آلات امروز

  قیمت روز آهن آلات بر مبنای قیمت اعلامی کارخانه ها و بنگاه های شناخته شده آنها در ساعت مشخصی از روز اعلام می‌گردد، که شما عزیزان میتوانید برای دریافت بروزترین قیمت آهن آلات به سایت آرتان پرس که مرجعی معتبر برای دریافت قیمت، خرید و دریافت مشاوره از کارشناسان فروش این مجموعه می‌باشد.

  تاثیر انتخابات بر روند بازار

  با مشخص شدن دولت جدید و هشتمین ریاست جمهوری، هر چند هنوز برنامه ای مدون مبنی بر کنترل بازارهای ارز و سرمایه گذاری صورت نگرفته، اما شواهد سیگنال های مثبتی را نشان میدهد که همسو با آن قیمت ارز و سکه کاهشی و شاخص کل بورس نیز افزایش یافت. بنابراین، امیدواریم که اثر این روند بر بازار فولاد داخلی هم دیده شود. 

  بازار آهن | خرید از بازار سنتی بهتر است یا مدرن؟

  بازار آهن آلات در ایران را می‌توان به دو دسته بازار سنتی و بازار مدرن آهن آلات تقسیم کرد. این دو بازار اهن تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند، اما هدف هر دو تامین نیاز مصرف کننده نهایی در زنجیره فولاد است. در این میان بازار آهن در تهران و برخی شهرهای دیگر همچون اصفهان، مشهد و برخی شهرهای شمالی از رونق خوبی برخوردار است. اما شاید برایتان سوال باشد که اگر زمانی قصد خرید آهن داشته باشید، از بازار سنتی (مثل شاد آباد) خرید کنم یا بازار آنلاین (مثل سایت های فروش انلاین اهن)؟ کدام یک مورد اعتمادتر است؟ اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید و یا میخواهید تفاوت این دو بازار را بهتر بشناسید، حتما در ادامه همراه ما باشید.

  بازار آهن

  بازار آهن یکی از آخرین حلقه های زنجیره فولاد را تشکیل می‌دهد. اگر شما یک مصرف کننده نهایی برای ساخت پروژه ساختمانی‌تان باشید، عمدتا با کارخانه تولید کننده فولاد سروکار ندارید. لذا بازار آهن آلات جایی است که مصرف کننده می‌تواند به آن دسترسی مستقیمی داشته باشد و لذا میتواند بر حسب نیاز خود، ضمن مشورت و مشاوره با کارشناسان فروش پس از استعلام قیمتاهن، اقدام به خرید و بارگیری نماید. اما این بارگیری آهن آلات از کجا و چگونه صورت میگیرد؟ پاسخ این سوال را در ادامه خواهیم گفت.

  اما همانطور که گفتیم بازار آهن در ۲ مدل سنتی و مدرن که به آن بازار اهن انلاین نیز گفته میشود، بایکدیگر تفاوت‌هایی دارند که میخواهیم ابتدا در مورد آن به توضیح بپردازیم. بنابراین اگر قصد خرید آهن را دارید، ابتدا بهتر است بدانید که از کدام بازار خرید کنید بهتر است و ریسک های احتمالی آن چگونه خواهد بود.

  بازار آهن سنتی

  اگر بیشتر از ۱۰ سال پیش نیاز به خرید آهن داشتید، حتما بازارهای آهن سنتی را دیده اید و یا حداقل آنها را می‌شناسید. یکی از معروف ترین بازارهای آهن تهران که به شیوه سنتی کار می‌کند، بازار شاد آباد است. شاید بتوان به قطعیت گفت که هم اکنون قطی خرید و فروش سنتی بازار فولاد کشور از این محل اتفاق می افتد.  

  این بازار که در ضلع جنوب غربی تهران و بعد از بزرگراه فتح (منطقه ۱۸ تهران) قرار دارد، دارای پاساژها و بلوک‌های زیادی است که در هر خیابان آن که قدم بگذارید، محصولات فولادی از قبیل لوله و اتصالات، تیرآهن، انواع ورق فولادی و دیگر محصولات را جلوی مغازه ها خواهید دید.

  قیمتاهن

  در قدم بعدی وقت آن است که یکی یکی مغازه ها را وارد شوید و قیمت روز آهن کیلویی را از آنها سوال کنید. هر چند قیمت هر محصول بین مغازه های مختلف نباید تفاوت چندانی داشته باشد، اما بحث رقابت در جذب مشتری بحثی است که بازار سنتی و مدرن نمیشناسد. از طرفی شما میتوانید پس از توافق اولیه با فروشنده، با اون به انباری که احتمالا در همان نزدیکی است بروید و بارهای نگهداری شده در انبار را بررسی کنید و از صحت آنها اطمینان خاطر پیدا کنید.

  اما این پایان کار نیست، چرا که الزاما آن بارها، بارهای ارسالی برای شما نیستند مگر حجم خرید شما کم باشد و همان لحظه بارگیری به مقصد تعیین شده توسط شما صورت گیرد.

  مزایا و معایب خرید از بازار اهن سنتی چیست؟

  بازار آهن سنتی برخلاف بازار اهن انلاین به شما این امکان را می‌دهد که از نزدیک جنس خریداری شده را رویت کنید و اگر جزو آن دسته افرادی باشید که به هنگام خرید بسیار وسواس هستید و می‌خواهید از طریق روانشناسی به فروشنده اعتماد کنید، خرید از بازار آهن به شیوه سنتی به درد شما می‌خورد.

  قیمت آهن آلات

  اما این نکته را در نظر بگیرید که گرفتن قیمت در بازار حضوری آهن آلات به سادگی بازار اهن انلاین و مدرن این صنعت نیست. علاوه بر آن شفافیتی در ارائه قیمتاهن وجود ندارد و یا در مقایسه با بازار مدرن این شفافیت کمتر است. همچنین شما باید وقت زیادی صرف بدست آوردن قیمت و برآورد اولیه هزینه های ساخت خود کنید. در این میان ممکن است به علت خستگی زیاد زود تصمیم بگیرید و بهترین انتخاب از جانب شما صورت نپذیرد.

  از طرفی، این امکان که بتوان در میان تعداد زیادی فروشنده انتخاب اصلحی کرد تنها در شهر تهران و شهرهایی که دارای بازار آهن کیلویی به این عظمت باشند امکان پذیر است. در غیر این صورت اگر اهل شهر کوچکی هستید به شما توصیه میکنیم حتما به بازار انلاین اهن مراجعه کنید و محدودیتی که وجود دارد را کنار بزنید.

  معروف ترین بازارهای آهن تهران به شیوه فروش سنتی

  معروف ترین بازار آهن تهران به شیوه سنتی، بازار شاد آباد است. جالب است بدانید که نام قدیم این بازار، شاد آباد بوده است. علاوه بر آن بازار ” آهن مکان ” و ” آهن بازار ” نیز دو تا از بازارهای سنتی معروف دیگر هستند. مغازه های بازار اهن شاد آباد معمولا از ساعت ۸ صبح الی ۵ بعد از ظهر باز هستند. مغازه های آهن مکان نیز از ۹ صبح و مغازه های آهن بازار نیز از ساعت ۸:۳۰ هر روز بجز جمعه ها فعالیت خودشان را آغاز می‌کنند.

  بازار اهن انلاین یا مدرن

  بازار مدرن آهن همان بازاری است که از بستر اینترنت در جهت کمک به حس خرید بهتر برای مصرف کننده نهادینه شده است. خط و مشی این نوع کسب و کار بر این اساس بنا شده است که قیمت روز آهن به طور منظم در سایت اعلام شود. در این میان سایتی مثل آرتان پرس که آرشیو قیمت اهن انلاین را از سال های گذشته در اختیار مصرف کننده قرار می‌دهند، بسیار قابل توجه مصرف کنندگان قرار گرفته است. زیرا ارائه این آرشیو آن هم به صورت رایگان و قابل دانلود در سایت، این امکان را به خریداران محترم میدهد که با بررسی تکنیکالی قیمت ها بهترین زمان خرید خود را پیش از خرید بررسی کنند.

  علاوه بر این، سایت های فروش آهن به صورت انلاین خود را موظف به دادن اطلاعات و آگاهی در زمینه های مختلف کاربرد فولاد کرده اند و به همین خاطر لیست از مقالات مورد نیاز کاربران را در سایت خود قرار داده اند.

  فرض کنید خریدار میلگرد هستید. میلگرد دارای سایزهای زیادی است که خود به دو نوع ساده و آجدار تقسیم می شود. حال فرض کنید در ایران بیش از ۳۰ کارخانه کوچک و بزرگ تولیدی میلگرد وجود دارد. مزیت چشمگیر و قابل توجه خرید از بازار اهن انلاین این است که شما میتوانید بدون صرف وقت زیادی، قیمتاهن میلگرد را برای سایزهای مختلف و در برندهای مختلف بدون تماس دریافت کنید. سپس برای کسب مشاوره بیشتر برای انتخاب دقیق‌تر میتوانید از کارشناسان آموزش دیده این سایتها کمک بگیرید.

  از طرفی، یک مزیت بزرگ دیگر بازار مدرن این است که شما میتوانید طیف گسترده ای از انواع محصولات را یکجا و در یک فروشگاه انلاین ببینید. چه مقاطع طویل، چه مقاطع تخت فولادی و چه حتی اتصالات جانبی که اهمیت خرید آنها هم کم از مقاطع بزرگی مثل تیرآهن و میلگرد ندارد. این را با حالتی مقایسه کنید که قرار است برای هر محصول از چند مغازه مجزا خرید کنید. آنوقت نه تنها پیچیدگی خرید برایتان چند برابر میشود، بلکه اگر قرار باشد به جهت خرید بالا تخفیفی عایدتان شود، این شانس برایتان به حداقل میرسد.

  در نهایت شما میتوانید پیش فاکتور دریافت کنید و پس از تایید خودتان یا مدیر خرید شرکتی که در آن کار میکنید و از هر شهری که هستید، درخواست بارگیری و ارسال بار نمایید.

  اهن انلاین امروز
  تنوع محصولات در بازار اهن انلاین

  آگاهی دادن در فرایند خرید آهن امروز، جزوی از الزامات فروش است

  این روزها با افزایش اطلاعات در تمام زمینه ها و تسهیل شدن دریافت این اطلاعات توسط مشتریان باید به این نکته توجه داشت که بازار آهن آلات انلاین نیز از این موضوع مستثنی نیست. هر چند شفافیت قیمت اهن انلاین در هر کیلو ارائه شده در سایت‌های انلاین اهن کاری پسندیده و لازم است. اما ارائه مشاوره دقیق و صحیح و ارائه آخرین اخبار بازار آهن برای مخاطبان نیز یکی از نیازهای اساسی آنها در فرایند خرید است.

  لذا ما معتقدیم که آگاهی دادن در فرایند خرید آهن انلاین، جزوی از الزامات فروش است و به همین منظور نه تنها ارائه دهنده قیمت روز آهن کیلویی در سایت آرتان پرس هستیم، بلکه با دریافت مجوزهای لازم اقدام به تولید آخرین اخبار بازار فولاد داخلی و جهانی نموده ایم و در جهت آگاهی دادن به مصرف کنندگانی که ممکن است حتی نیاز خود را از کارخانجات بزرگ فولادی تامین کنند، کم نخواهیم گذاشت و به این ارزش پایبند هستیم.

  سخن پایانی

  در این مقاله سعی کردیم، با صداقت درباره تفاوت های بین این دو بازار با شما صحبت کنیم. در نهایت این انتخاب به عهده شماست که کدام بازار را می پسندید. علی ایحال اگر نظر متخصصان را بخواهید، از آنجائیکه خرید آهن به صورت آنلاین مانند خرید میوه و اقلام روزمره نیست باید دقت فراوانی در هنگام خرید کرد.

  چرا که اولا تراکنش مالی بالایی برای خرید آهن نیاز است، ثانیا با بررسی روند قیمتاهن از طریق سایت فروش اهن انلاین میتوان انتخاب بهتری در زمان بهتری داشت. این نکته را فراموش نکنید که خرید به شیوه مدرن از امنیت خرید شما نه تنها کم نمیکند، بلکه سطح امنیت آن را بالاتر از فروش سنتی نیز می‌برد.

  نکته آخر هم اینکه اگر نیاز به حجم خرید بسیار کمی دارید، در صورت امکان به بازارهای سنتی مثل بازار آهن شاد آباد مراجعه کنید، چرا که اغلب بازارهای سنتی در انبارهای خود حجمی از محصولات را نگهداری میکنند که میتوانند برای مشتریان این چنینی وقت کمتری در فرایند خرید صرف شود.