سه شنبه, ۴ آبان , ۱۴۰۰ 20 ربيع أول 1443 Tuesday, 26 October , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
برای دریافت استعلام قیمت و سفارش با شماره 74418000-021 تماس بگیرید
قیمت میلگرد | آرتان پرس

قیمت میلگرد

قیمت میلگرد کارخانه مورد نظر خود را در لیست ذیل انتخاب نمایید.

آیا می‌دانید قیمت میلگرد چند درصد از هزینه پرژه ساخت شما را تعیین میکند؟ آیا میدانید میزان مصرف میلگرد در اسکلت بتنی و فلزی متفاوت است؟ چراکه با تغییر در نوع اسکلت، هزینه نهایی شما نیز تغییر می‌کند. قیمت روز میلگرد از محل تحویل کارخانه و بنگاه های مختلف اعلام می‌شود.  میلگرد آجدار از ۱۲ کارخانه معتبر و پیشرو کشور اعلام می‌گردد. از جمله آنها میلگرد اصفهان، فولاد خراسان، آذر فولاد امین، سیادان ابهر، فولاد شاهرود، میانه، کاشان، قزوین، آرین، نورد کرمان، پرشین و قیمت میلگردبناب به بازار عرضه می‌کنند.

ما نماینده شما در ارتباط با کارخانه ها برای اعلام قیمت روز میلگرد و سپس ارسال بار مورد نیاز شما هستیم. بنابراین سفارش شما با اطمینان کامل و به صورت فاکتور رسمی، توسط نمایندگان شما از کارخانه‌ها صورت می‌گیرد. در ادامه فاکتورهای موثر بر قیمت میلگرد بررسی خواهد شد.

اطلاع از قیمت میلگرد و محاسبه میزان میلگرد تقویتی یا معمولی مصرفی مورد نیاز از مهمترین دغدغه‌های خریداران بشمار می‌آید. چراکه امروزه، میلگرد کالایی است که حجم بالایی از ساخت و ساز را به خود اختصاص می‌دهد. بخاطر داشته باشید که همواره فاکتورهای ثابت و متغیری بر روی قیمت میلگرد و آهن اثرگذار هستند.

بررسی این فاکتورها به تحلیل دقیق‌تر بازار میلگرد نیز کمک شایانی می‌کند. از طرفی میزان میلگرد مصرفی بستگی به اینکه اسکلت ساختمانی فلزی باشد و یا بتنی متفاوت است.

قیمت آهن و میلگرد در بازار و ارتباط بین آنها

قیمت آهن و میلگرد در بازار ایران یکی از مهمترین و پرتقاضاترین بخش ها در حوزه آهن آلات است که نیاز کاربران زیادی به صورت روزانه با مراجعه به سایت های خرید و فروش و مرجع قیمت آهن و میلگرد پاسخ داده می‌شود.

در این خصوص بهتر است بدانید که قیمت آهن و میلگرد وابسته به یکدیگر است، هر چند تقاضا و عرضه در هر بخش از مقاطع آهنی به صورت مجزا بر بازار و نوسانات آن بخش تاثیرگذار است.

اما قابل ذکر است که قیمت روز میلگرد در اصفهان، تهران و دیگر شهرها پس از مشخص شدن سطح عرضه و تقاضا و قیمت دلار اعلام میگردد و سایر بخش ها با توجه به حاشیه سود امن خود و  همچنین با درنظر گرفتن پارامترهای عرضه و تقاضای خاص آن کالاها اقدام به اعلام قیمت مینمایند. به گونه ای که همواره ارتباطی منطقی بین قیمت شمش و تیرآهن با قیمت روز میلگرد وجود دارد.

قیمت روز میلگرد در اصفهان

غالبا منظور از قیمت روز میلگرد در اصفهان، قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان است که به عنوان لیدر بازار در میان انواع برندهای دیگر موجود در بازار شناخته شده است. قیمت روز میلگرد در اصفهان در سایزهای ۸ الی ۳۲ اعلام میگردد که خود کاملترین طیف سایز میلگرد را در مقایسه با دیگر رقبا شامل میشود. بنابراین دور از منطق نخواهد بود که قیمت روز میلگرد در اصفهان به عنوان مرجعی از قیمت گذاری سایر رقبا و تولیدکننده ها قرار نگیرد.

قیمت میلگرد و فاکتورهای آن

بسیاری از تحلیل گران به منظور بررسی بازار و قیمت میلگرد امروز و یا به طور کلی قیمت آهن از نمودار قیمت میلگرد و تغییرات نرخ آن محصول در گذشته استفاده می‌کنند. در کنار آن، میزان عرضه و تقاضای روزانه در میلگرد بسیار وابسته به حجم تولید شمش، میزان صادرات و شرایط تولید و همچنین ساخت و ساز است. بنابراین مرور اخبار میلگرد و بررسی فاکتورهای مهم بر آن، شما را به خریدی ایمن هدایت می‌کند.

  • میلگرد در سایزهای ۸ تا ۴۰ در ایران شماره گذاری می‌شود. اما پرکاربردترین سایزهای میلگرد بین ۱۲ تا ۳۲ می‌باشد. کارخانه ذوب آهن اصفهان نیز پکیج کاملی از سبد میلگرد، از سایزهای ۱۲ الی ۳۲ در محصولات تولیدی خود قرار داده است. بعد از آن کارخانه فولاد خراسان قادر به تولید میلگردهای آجدار در سایز ۱۰ تا ۳۲ می‌باشد.  کاربرد بیشتر در برخی سایزهای میلگرد، به معنای تقاضای بیشتر در آن سایز است. از این منظر نیز، تقاضای بالاتر برخی سایزهای میلگرد، قیمت میلگرد در آن سایز را تا حدودی تغییر می دهد.
  • شمش مورد نیاز برای تولید میلگرد برای دو کارخانه ذوب آهن اصفهان و میلگرد فولاد خراسان، در مراحل قبلی و توسط خود این کارخانه‌ها تولید می‌شود. این موضوع از طریق حذف برخی هزینه ها، به کاهش قیمت میلگرد اصفهان کمک می‌کند. اما این به معنای ارزانترین قیمت میلگرد نیست.
  • محل تحویل میلگرد می‌تواند کارخانه و یا بنگاه تهران باشد. در صورتی که بارگیری سفارشات شما از بنگاه تهران صورت گیرد، معمولا قیمت در هر کیلو حدود ۴۰۰ الی ۶۰۰ تومان بالاتر خواهد بود. اما در صورتی که تناژ سفارشی شما از حد مشخصی که معمولا بیش از ۲۴ الی ۲۵ تن است، بیشتر باشد، محل بارگیری از کارخانه خواهد بود و هزینه نگهداری بنگاه از آن حذف خواهد شد.

قیمت میلگرد

مشخصات میلگرد

قیمت روز میلگرد برای بسیاری از خریداران با اهمیت است. این مقطع طویل فولادی در نوع آجدار و ساده در بازار وجود دارد. میلگرد آجدار و ساده دارای تفاوت های ظاهری و مکانیکی نسبت به یکدیگر می‌باشند.  نوع آج در میلگردهای آجدار به صورت جناغی، مارپیج و مرکب وجود دارد. 

به طور کلی به میلگرد بکار رفته درون بتن، چه به صورت شاخه و چه به صورت کلاف، آرماتور گفته میشود و به عملیات قرار گیری آرماتور درون بتن، آرماتوربندی میگوئیم.

از لحاظ مشخصات میلگرد خواص مکانیکی این میلگردها، نسبت به میلگردهای ساده دارای سختی و استحکام بالاتری هستند.  انواع میلگرد با گرید های A1، A2 و A3 شناخته می‌شوند. میلگرد A1 به میلگرد ساده با استحکام تسلیم ۲۲۰ مگاپاسکال گفته می‌شود.

همچنین، میلگردهای A2 و A3 هر دو از نوع آجدار با استحکام‌های تسلیم به ترتیب ۳۰۰ و ۴۰۰ مگاپاسکال می‌باشند.

ارزانترین قیمت میلگرد در بازار کدام است؟

التهابات بوجود آمده در بازار آهن بعلت وجود نوسانات دلار عامل مهمی است. این عامل باعث افزایش دامنه قیمت بین کف و سقف قیمت میلگرد در بازار گردیده است. بنابراین ارزانترین قیمت میلگرد نیز در این شرایط تحت تاثیر نوسانات قرار میگیرد.

 از این سو، پیدا کردن قیمت‌های پایین تر آهن آلات همواره باعث کاهش چشمگیری در هزینه های ساخت و ساز خواهد شد. 

لذا، در شرایط مختلف و با در نظر گرفتن حجم تقاضا شرایط تغییر میکند. همچنین در هر یک از برندهای مختلف، برندهای کف نشین می‌توانند تغییر کنند و همواره ثابت نیستند. 

بنابراین، درست است که خرید ارزانترین قیمت‌میلگرد از لحاظ هزینه ها بسیار عالی است. اما مهم است که در نظر بگیریم، برندی که سقف قیمت روز میلگرد را دارد، الزاما با کیفیت ترین نیست. همینطور میلگردی که در کف قیمت بازار قرار دارد، الزاما بدترین کیفیت را ندارد. قیمت میلگرد میانه و نیشابور دو برند متعادل در بازار میباشند.

مراحل تولید میلگرد

ماده اولیه تولید میلگرد شمش یا همان بیلت است. علاوه بر آن ضایعات نیز می‌تواند به عنوان ماده اولیه استفاده شود. 

برخی از کارخانه های تولید کننده میلگرد، شمش مورد نیاز خود را در داخل کارخانه تامین می‌کنند. اما برخی شمش مورد نیاز خود را از سایر تولیدکننده های شمش خریداری می‌کنند.

بنابراین، این موضوع بر روی قیمت روز میلگرد اثر گذار خواهد بود. برندهای مختلف روش های مختلفی برای تولید میلگرد بکار می‌برند. روش های تولید میلگرد در ایران ۴ مورد می باشد. نورد گرم، نورد سرد، ترمکس و روش آلیاژ سازی

روش تولید میلگرد

در روش نورد گرم، شمش بیلت را تا دمای نرم شدگی فولاد، یعنی بین ‌۱۰۰۰ تا ۱۱۰۰ درجه سانتی گراد گرم می‌کنند. 

سپس در طی مسیر نورد، شمش های فولادی بین غلطک های ۴ و ۶ وجهی عبور میکند. در نهایت به قطر مورد نیاز برسد. پس از آن میلگرد آماده آج زنی میشود. نوع اج بر روی میلگرد برندهای مختلف، متفاوت است.

اغلب میلگردهای تولیدی به روش نورد گرم هستند. روش نورد سرد در تولید میلگرد، برای بهبود مقاومت و سختی انتخاب می‌شود. 

در این فرایند پس از نورد گرم میلگرد، یک مرحله نورد سرد بر روی میلگرد صورت می‌گیرد.  در این مرحله به دلیل دمای پایینتر نورد، از تعداد غلطک های بیشتری استفاده می‌شود.

در روش ترمکس نیز، میلگرد نورد گرم شده را با سرعت بالایی خنک میکنند. این عمل باعث افزایش سختی میلگرد می‌گردد.

 برخلاف میلگردهای ترمکس که در آب خنک می‌شوند. میلگردهای آلیاژی در هوا و به آهستگی خنک می‌گردند. این کار باعث یکنواختی خواص در سطح و مرکز میلگرد می گردد.

بندیل بندی میلگرد به چه معناست؟

در بازار آهن آلات ، به بسته بندی کردن میلگرد بندیل بندی میلگرد نیز می‌‍گویند. همانطور که سایزها و قیمت میلگرد در کارخانه ها با یکدیگر متفاوت است. وزن بندیل های میلگرد بین کارخانه ها نیز متفاوت و بین ۲.۵ تا ۵.۵ تن می‌باشد. بعنوان مثال، هر بندیل میلگرد با سایز ۱۲، دارای ۴۴۷ شاخه است و هر بندیل میلگرد با سایز ۱۴ که وزن بیشتری نسبت به میلگرد ۱۲ دارد، دارای ۳۱۳ تعداد شاخه در هر بندیل است.

برای بندیل بندی از چه ابزاری استفاده می‌کنند؟

برای میلگرد ذوب آهن اصفهان معمولا از ۵ تسمه و  همچنین سه حلقه خاموت برای بسته بندی استفاده میشود. با اینکار امکان جابجایی راحت تر فراهم می‌شود.

۳ روش خرید میلگرد

خرید میلگرد در درجه اول بستگی به تناز مورد نیاز شما دارد. در صورتی که تناژ شما بسیار کم و زیر ۱ تن باشد، می‌توانید از برخی فروشگاه های حضوری بازار آهن تهیه کنید. اما معمولا خرید میلگرد در تناژهای بالاتر ۲ روش دارد. روش اول که آسانتر و معمول تر است خرید میلگرد از نمایندگان فولادسازان است. یکی از این نمایندگان فروشگاه آرتان فولاد ایرانیان میباشد.

خرید آنلاین میلگرد توسط بازرگانی فروش آهن آلات آرتان فولاد ایرانیان، این امکان را فراهم کرده است. روش دوم خرید از بورس کالا است. برای این منظور بایستی کد بورسی به همراه مجوزهای لازم را داشت. سپس از طریق کارگزاری های بورس کالا، اقدام به ثبت سفارش گردد.

محاسبه قیمت میلگرد

اساسا به منظور محاسبه قیمت میلگرد بایستی به وزن آن در یک شاخه مراجعه کرد. از طرفی همانطور که میدانید هر سایزی از میلگرد، دارای بازه یا رنجی از وزن میباشد که تولیدکننده های مختلف و برندهای داخلی میلگرد تولیدی خود را در این بازه وزنی به بازار عرضه میکنند.

علاوه بر این به منظور محاسبه قیمت میلگرد در بازار آزاد، کافی است به فرمول قیمت میلگرد در بورس کالا مراجعه نمایید و سپس مارجین سود بازار آزاد را به آن بیافزایید.

در حال حاضر فرمول محاسبه قیمت میلگرد در بورس کالا بر اساس ضریبی از قیمت شمش صادراتی است که بر اساس ان ابتدا قیمت شمش پایه در بازار داخلی محاسبه شده و سپس با درنظر گرفتن مارجین ۱۰ درصدی حوزه نورد، به فرمول قیمت‌میلگرد خواهیم رسید.

قیمت میلگرد امروز را چطور پیدا کنم؟

امروزه با گسترش تعداد فروشگاه های اینترنتی آهن و فولاد در ایران، پیدا کردن یک مرجع اصلی در قیمت گذاری کار مشکلی است. لذا قیمت میلگرد امروز که وابسته به پارامترهای گفته شده در این مقاله است را بهتر است از یک مرجع رسمی خبری مانند آرتان پرس دنبال کنید.

قیمت میلگرد آجدار و ساده چه تفاوتی با هم دارند؟

اساسا میلگرد ساده به علت استحکام کمتر و فرایند تولید آسانتر دارای نرخ پایینتری نسبت به میلگرد آجدار است.

قیمت میلگرد سایز ۸ کمتر است یا قیمت میلگرد ۱۶؟

میلگرد سایز ۸ کمترین سایزی است که کارخانه های ایرانی تولید میکنند، از طرفی این میلگرد با توجه به تعداد نورد بیشتری که نسبت به سایزهای بالاتر خود از جمله میلگرد ۱۶ نیاز دارند، دارای هزینه بالاتری در تولید خواهد بود. ضم اینکه توید کنندگان ین سایز در ایران نیز محدود میباشند. بنابراین قیمت میلگرد سایز ۸ کمتر از قیمت میلگرد ۱۸ میباشد.

نمودار قیمت میلگرد ۱۶ در سال ۹۹

با توجه به عبور از سال پر فراز ۹۹ که آغشته از گرانی ها بود، میخواهیم نمودار قیمت میلگرد ۹۹ را در سایز ۱۶ در برند ذوب آهن اصفهان را به شما عرضه نماییم.

نمودار قیمت میلگرد

محاسبه وزن میلگرد آجدار

ساده ترین روش محاسبه وزن میلگرد به این صورت است که کافی است حجم هر طولی از میلگرد را که در اختیار دارید در عدد ۸/۷  ضرب کنید. برای اینکار تنها بایستی حواستان به واحدهای طول و قطر میلگرد باشد. برای راحتی کار و محاسبه وزن میلگرد آجدار میتوانید از فرمول زیر استفاده کنید.

محاسبه وزن میلگرد

روش آسان دیگری که برای محاسبه وزن درنظر گرفته میشود، استفاده از ماشین حساب است که اساس آن منطبق بر فرمول فوق می‌باشد.

از طرفی، مهندسین عمران و سازه همواره از جدولی به نام جدول اشتال برای محاسبات خود استفاده می‌کنند. بر طبق جدول اشتال میلگرد، می‌توان در هر قطری، وزن واحد میلگرد را پیدا کرد. ناگفته نماند که در هر دو روش، عدد حساب شده وزن دقیق نیست. بلکه وزنی است که بر طبق استاندارد میبایست در محاسبات ساختمانی در نظر گرفت.

قیمت میلگرد زاگرس

میلگرد زاگرس یکی از انواع برندهای تولیدکننده میلگرد در غرب کشور است که با نام کامل صبا فولاد زاگرس نیز شناخته می‌شود. قیمت میلگرد زاگرس در سایزهای ۱۰ الی ۳۲ و در گرید A3 در بازار وجود دارد. در بین تنوع سایزی بالایی که وجود دارد، میلگرد ۱۶ و ۱۴ زاگرس نسبتا از تقاضای بالاتری در بین خریداران برخوردار است،

قیمت میلگرد بناب

قیمت میلگرد بناب در ایران یکی از مهمترین و پرطرفدارترین انواع میلگردهاست که در منطقه شمال غربی کشور تولید شده و در سایزهای ۸ الی ۲۸ به بازار عرضه می‌گردد. ویژگی متمایز میلگرد بناب وجود دو نوع گرید A2 و A3 آن است. لازم بذکر است که میلگردهای تولیدی ظفر بناب به کشورهای اطراف ایران صادر شده و چه در بازار داخلی و چه در حوزه صادراتی، قیمت میلگرد ظفر بناب وابسته به وزن آن تعیین میگردد.  

 

پ
پ

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.