چهارشنبه, ۱۸ تیر , ۱۳۹۹ 18 ذو القعدة 1441 Wednesday, 8 July , 2020 ساعت ×

افزایش قیمت محصولات تخت فولادی ترکیه در اثر تقاضای خوب

شناسه : 4419 ۲۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۱

در ماه اوت قیمت محصولات تخت فولادی ترکیه به افزایش خود ادامه داد که به علت تقاضای خوب و افزایش قیمت جهانی بود.

پ
پ

اغلب تولید کنندگان فولاد تخت در ترکیه در حال پذیرش سفارشات محصولات نوامبر هستند.
در بازه ژانویه تا ژوئیه ۲۰۱۷، تولید اسلب در ترکیه با رشد سالانه ۲۴/۱۵ درصد به ۶/۸۵ میلیون تن رسیده است.
قیمت های داخلی
طبق بررسی متال بولتن، قیمت داخلی کویل نورد گرم ترکیه در روز جمعه ۱ سپتامبر ۵۹۰ تا ۵۹۵ دلار بر تن اکس وورک بود که نسبت به ۵۳۵ تا ۵۵۰ دلار بر اکس وورک در روز ۴ اوت افزایش داشت.
در بخش کویل نورد سرد نیز قیمت ها در بازه ۶۷۵ تا ۶۸۰ دلار بر تن اکس وورک بودند که نسبت به ۶۴۰ تا ۶۵۰ دلار بر تن اکس وورک در روز ۴ اوت افزایش داشت.
به گفته یک فعال بازار ((تقاضا خوب است، سطح موجودی ها کم است و قیمت مواد خام افزایش داشته است و به همین علت انتظار کاهش قیمت ها وجود ندارد)).
قیمت کویل پوشش دار نیز در ماه اوت افزایش داشت و به علت دوران افت بازار در تابستان و تعطیلات اعیاد مذهبی عید فطر، تقاضای آن متوسط بود.
قیمت داخلی کویل گالوانیزه گرم ۰/۵ میلی متری در ۱ سپتامبر ۸۲۰ تا ۸۳۰ دلار بر تن اکس وورک بود در حالی که در ۴ اوت قیمت ها در بازه ۷۶۰ تا ۷۷۰ دلار بر تن اکس وورک بودند.
در بخش کویل گالوانیزه رنگ شده نیز قیمت ها در بازه ۹۴۰ تا ۹۵۰ دلار بر تن بودند در حالی که در ۴ اوت قیمت ها در بازه ۹۱۰ تا ۹۱۵ دلار بر تن قرار داشتند.
قیمت های وارداتی
قیمت وادراتی ناحیه سی آی اس در ماه اوت بر روی قیمت داخلی فولاد تخت ترکیه بسته شد و به همین دلیل بازار وارداتی زیاد قوی نبود. در حالی که در این ماه خریداران نظاره گر قیمت ها بودند تا شاید قیمت ها افت کند ولی افزایش قیمت مواد اولیه و سایر اقلام کالایی سبب افزایش جهانی قیمت فولاد تخت شد.
در روز ۱ سپتامبر قیمت کویل نورد گرم وارداتی در ترکیه در بازه ۵۷۵ تا ۵۸۵ دلار بر تن سی اف آر بودند در حالی که در ۴ اوت قیمت ها در بازه ۵۲۰ تا ۵۳۰ دلار بر تن بودند. در بخش کویل نورد سرد وارداتی نیز قیمت ها در بازه ۶۲۴ تا ۶۲۵ دلار بر تن سی اف آر قرار داشتند در حالی که در ۴ اوت قیمت ها در بازه ۵۸۹ تا ۵۹۰ دلار بر تن سی اف آر بودند.
قیمت های صادراتی
در ماه اوت تقاضای کویل نورد گرم ترکیه در اروپا افت داشت که به علت تعطیلات فصلی اروپا بود. در اوایل ماه چندین قرارداد کویل نورد گرم ترکیه به قیمت ۵۴۰ تا ۵۴۵ دلار بر تن فوب بسته شد.
به گفته یک تاجر در ۱۱ اوت، ((با کاهش اعلام کاهش تولید چین در اثر مخاطرات زیست محیطی، همه قسمت ها افزایش داشتند و عجیب نیست که به زودی قیمت ۶۰۰ دلار بر تن را شاهد باشیم)).
به گفته یک فعال بازار در ۱۱ اوت ((ما قیمت ۵۴۰ دلار بر تن را در هفته گذشته نپذیرفتیم. هرچند قیمت ها در حال رشد هستند اما تقاضا در بین مصرف کنندگان نهایی به این شدت نیست)).
در ۱ سپتامبر قیمت کویل نورد گرم صادراتی ترکیه ۵۸۰ نتا ۵۹۵ دلار بر تن فوب بود در حالی که در ۴ اوت قیمت ها در بازه ۵۴۰ تا ۵۴۵ دلار بر تن فوب قرار داشتند.
در ژوئیه ۲۰۱۷، ترکیه ۳۳۰۳۱۴ تن فولاد تخت صادر نمود که رشد سالیانه ۱۱۳/۲۸ داشت. از این میزان ۱۹۶۳۰۵ تن مربوط به کویل نورد گرم بود که رشد ۱۰۰/۸۶ درصدی داشت.
واردات فولاد تخت ترکیه در این ماه نیز ۸۳۰۱۹۷ تن بود که رشد سالیانه ۳۲/۳۵ درصدی داشت. از این میزان ۵۰۱۸۸۹ تن مربوط به کویل نورد گرم بود که رشد سالیانه ۳۸/۳۴ درصدی داشت.

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

این خبرها را نیز از دست ندهید

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.