ارزیابی قیمت برای ورق سرد زنگ نزن با ضخامت 2 میلی‌متر در بازار Wuxi در محدوده 14100 تا 14500 یوان (2049 تا 2107 دلار) در هر تن با احتساب مالیات بر ارزش افزوده بود که نسبت به هفته گذشته 100 یوان در هر تن کاهش داشته است. انتظار می‌رود که کارخانجات تولید فولاد زنگ نزن، قیمت محصولات خود را کاهش دهند و قیمت‌های تولیدی ماه ژوئیه کاهش یابد، بنابراین خریداران در هفته گذشته منتظر بودند تا ببینند شرایط بازار چگونه خواهد بود.

به گفته منابع آگاه، کاهش فعالیت در بازار باعث افت قیمت فولاد زنگ نزن شده است. در اوایل این هفته، چندین معامله گر سعی داشتند تا قیمت‌های خود را با توجه به رشد سهام نیکل در بازار افزایش دهند.

 

*** نیکل در بورس فلزات

بیشتر قراردادهای نیکل در ماه اوت در بورس فیوچرز شانگهای در قیمت 102010 یوان در هر تن بسته شدند که نسبت به هفته گذشته رشد 4740 یوانی در هر تن را نشان می دهد. در بورس فلزات لندن، قرارداد سه ماهه نیکل در محدوده قیمتی 12845 تا 12850 دلار درهر تن بود که در مقایسه با هفته گذشته افزایش یافته است.

اما خریداران فولاد زنگ نزن در برابر افزایش قیمت‌ها مقاومت کردند. آنها فکر نمی‌کنند که قیمت افزایش یابد، زیرا عرضه در مقایسه با سطح بالای موجودی دارای ثبات خوبی بوده است. تولید کنندگان چینی در ماه ژوئن 2.31 میلیون تن فولاد خام زنگ نزن تولید کردند که در مقایسه با ماه می تغییری نداشته است. هیچ یک از تولیدکنندگان فولاد زنگ نزن برنامه‌ای برای کاهش تولید در ماه ژوئیه ندارند، بنابراین تولید این ماه احتمالا در سطوح مشابه ماه گذشته باشد.

منبع: متال بولتن