چهارشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۳ 15 ذو القعدة 1445 Wednesday, 22 May , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

بازار ورق در هفته ای که گذشت.

شناسه : 1004 24 اردیبهشت 1396 - 14:06

ورق در بازار ایران

پ
پ

 

قیمت ورق گرم ضخامت ۲ میلیمتر روز شنبه در انزلی ۲۱۷۰ تومان و در بندر امام خمینی ۲۱۵۰ تومان اعلام میشد در حالیکه تقاضای آن بسیار ضعیف بود روز چهارشنبه قیمت ورق گرم ضخامت ۲ میلیمتر در انزلی ۲۱۴۰ تومان و بندر امام خمینی ۲۱۲۰ تومان رسید. قیمت ورق ضخامت دو میلیمتر در هفته گذشته با حدود ۳۰ دلار کاهش به ۴۳۰ دلار تحویل انزلی کاهش یافت همین باعث روند نزولی در بازار ایران شد.
قیمت ورق های گرم محصول مبارکه ضخامت های ۲.۵ تا ۱۵ میلیمتر روز شنبه بطور متوسط ۲۱۹۰ تومان اعلام میشد در حالیکه روز چهارشنبه به ۲۱۴۰ تومان رسید
ورق های گرم محصول اکسین ضخامت ۱۵ تا ۴۰ میلیمتر بطور میانگین ۲۲۶۰ تومان قیمت داشت که در پایان هفته به ۲۲۳۰ تومان کاهش یافت. بیشترین کاهش برای ورق های ۲۰ ، ۲۵ و ۳۰ میلیمتر بود در حالیکه ضخامت ۴۰ میلیمتر با کمبود روبروست و به همین علت قیمت آن ثبات داشت. ورق های کاویان ضخامت های ۸ تا ۴۰ میلیمتر با عرض های مختلف بطور میانگین روز شنبه ۲۲۳۰ تومان معامله میشد اما روز چهارشنبه به ۲۲۰۰ تومان رسید اکثر دست اندرکاران پیش بینی می کنند که این روند ادامه یابد. البته در مورد محصولات اکسین قضاوت ها بسیار با احتیاط است چون سیاست عرضه این کارخانه غیر قابل پیش بینی است. علت اینکه روند قیمت ها نزولی پیش بینی می شود این است که قیمت در بازار جهانی در حال کاهش است. با در پیش بودن ماه مبارک رمضان و افت تقاضا در بازارهای جهانی این روند ادامه خواهد یافت در حالیکه بطور فصلی در بازار ایران هم کاهش تقاضا بسیار محسوس خواهد بود. فارغ از روند جهانی، تقاضا در بازار ایران به حداقل خود رسیده است و همین امر به کاهش قیمت کمک می کند روند نزولی قیمت در بازار جهانی به افزایش عرضه در بازار داخلی کمک خواهد کرد در شرایطی که تقاضا بسیار ضعیف شده است طبعاً روند نزولی قیمت ادامه خواهد یافت .
ورق سرد با بازار بسیار راکدی روبرو بود قیمت بعضی از اقلام از همان روز شنبه روند نزولی به خود گرفت و این روند با شیب آرام تا پایان هفته ادامه یافت. قیمت ورق سرد محصول سی آی اس تحویل انزلی با حدود ۳۰ دلار کاهش به ۵۱۰ دلار هر تن رسیده است علیرغم آنکه واردات این کالا روند نزولی داشته است اما عرضه محصولات مبارکه در بازار بسیار چشمگیرتر از سال گذشته است. این امر به معنای آن نیست که تنها مبارکه عرضه خود را بالا برده بلکه کاهش تقاضا باعث شده تا فاصله بین عرضه و تقاضا بیشتر شود بالطبع روند نزولی قیمت ادامه خواهد داشت مگر آنکه مبارکه با افزایش صادرات خود حجم کالای تزریق شده به بازار را محدود کند که این امر هم به دو ماه زمان نیاز دارد.
ورق گالوانیزه از روز شنبه روند نزولی داشت و تا پایان هفته بطور میانگین ۴۰ تومان هر کیلو پایین آمد محدودیت عرضه این کالا باعث شده تا بعضی از اقلام ورق گالوانیزه پتانسیل افزایش قیمت برای هفته آینده داشته باشد ولی بطور کلی مثل دیگر اقلام فولاد قیمت ها رو به پایین است. 
منبع: ایفنا

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.