جمعه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۳ 10 ذو القعدة 1445 Friday, 17 May , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

قیمت سنگ آهن تا ۲۰۲۱ کدام مسیر را انتخاب می کند؟

شناسه : 1012 25 اردیبهشت 1396 - 4:10
روند قیمت سنگ آهن تا ۲۰۲۱ نزولی خواهد بود.

پ
پ

طبق گزارش منتشر شده در روز جمعه توسط مرکز تحقیقات BMI نشان می دهد که، قیمت سنگ آهن به افت خود تا حداقل ۵ سال آینده ادامه خواهد داد، تا سال ۲۰۲۱ به دلیل نشانه هایی از افت تقاضای چین بیش از آنچه که انتظار می رود متوسط  قیمت  کاهش خواهد داشت.
در یک چشم انداز جدید درباره مواد اولیه فولادسازی، تحلیلگران  BMI بیان کرده اند که انتظار افت قیمت تا ۶۵ دلار بر تن در سال جاری( نسبت به پیش بینی قبلی که ۷۰ دلار بر تن بود افت دارد)، ۵۰ دلار بر تن در سال ۲۰۱۸ و افت تا ۴۴ دلار بر تن تا سال ۲۰۲۱  را دارند.
گزارش  ها نشان می دهند، همچنین افت قیمت های سنگ آهن زودتر از چیزی که انتظار می رود اتفاق می افتد.
بخش تحقیقات Fitch Group در گزارشی اعلام کرد: تولیدکنندگان اصلی با وجود قیمت های پائین به بالا بردن تولید خود ادامه خواهند داد و بنابراین قیمت ها پائین کشیده می شود.
طبق گزارش متال بولتن سال گذشته، سنگ آهن ۶۵ درصد در بندر Qingdao، صعود ۸۰ درصدی داشته و در فوریه ۲۰۱۷ به بالاترین وضعیت خود با قیمت ۹۴.۸۶ دلار بر تن رسید. پس از آن یک روند افت را شروع کرد و در مارس ۱۲ درصد افت داشت و به افت خود در ماه گذشته ادامه داد. هرچند طبق شاخص سنگ آهن متال بولتن این محصول در روز جمعه با ۱ دلار افزایش به قیمت ۶۱.۳۸ دلار بر تن رسید.
 
وحید بودلائی

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.