جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳ 11 شوال 1445 Friday, 19 April , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

اوپک کاهش تولید را دو برابر کند!

شناسه : 1019 25 اردیبهشت 1396 - 8:38

تحلیلگران می گویند،اگر اوپک می خواهد شرایط بازار را بهبود ببخشد،باید کاهش تولید خود در بازار را دو برابر کند.

پ
پ

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبرآنلاین،شرایط امروز اوپک به گونه ای است که باید قبل از اجرای برنامه «ادامه کاهش تولید» برای تاثیر بر بازار راهکار ارائه کند؛ بررسی ها نشان می دهد اوپک نیاز دارد دو برابر بیشتر از میزانی که از ژانویه کاهش داد، این بار تولید خود را کاهش دهد تا قیمت ها افزایش یابد؛ به عبارتی نیاز است ۱.۲ میلیون بشکه در روز تولید خود را کاهش دهد.
برخی پیش بینی ها حکایت از کاهش تولید ۳۰۰ هزار بشکه ای در روز دارد. اگر تولید اوپک به ۳۱.۹۲ میلیون بشکه در روز برسد، با در فرض درست بودن پیش بینی ها، تقاضا برای نفت کشورهای غیر اوپکی، سبب می شود که بازار به ثبات برسد.
اوپک در ماه آوریل ۳۱.۷۴ میلیون بشکه در روز تولید داشته و اگر این روند تا شش ماه دیگر ادامه یابد،در نیمه دوم سال حدود ۷۲۲ هزار بشکه در روز از تولید کاهش می یابد و این اتفاق موجب می شود که ۱۲۰ میلیون بشکه در روز از ذخایر نفتی در نه ماه -که از آخر مارچ شروع می شود- کاهش یابد. اوپک در حال حاضر ۲۷۶ میلیون بشکه در چهارماه اول سال اضافه تولید داشته و این اضافه تولید توسط کشورهای توسعه یافته اعضای سازمان همکاری و توسعه اقتصادی به بازار عرضه شده است.
توافق اوپکی ها بیش از پیش بینی تاثیرات خوبی بر بازار گذاشته است اما به همین ترتیب باید نقص های آن را بیشتر درنظر گرفت.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.