چهارشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۳ 15 ذو القعدة 1445 Wednesday, 22 May , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

قیمت اسلب دریای سیاه در کاهش عرضه و تقاضای پایدار

شناسه : 1065 30 اردیبهشت 1396 - 6:35

قیمت اسلب دریای سیاه در کاهش عرضه و تقاضای پایدار

پ
پ

با وجود تضعیف بازار فولاد تخت در دو هفته اخیر، قیمت صادرات اسلب کشورهای مشترک المنافع تغییری به خود ندید.
طبق گفته منابع کاهش دسترسی به محصولات نیمه تمام در دریای سیاه در کنار تقاضای نسبتا پایدار در معملات اصلی باعث حمایت از قیمت‌ها شده است.
ارزیابی متال بولتن از قیمت اسلب های کشورهای مشترک المنافع تا دوشنبه ۱۵ می‌، ۴۰۰ تا ۴۱۰ ‌دلار بر تن (قیمت فوب) می‌باشد، که نسبت به هفته قبل تقریبا بدون تغییر مانده است .
طبق گفته منابع اخیرا شنیده شده یک محموله اسلب از اوکراین با قیمت ۴۲۰ دلار بر تن به ترکیه فروخته شده است (قیمت سی اند اف) که هزینه حمل و نقل حدودا ۱۵ تا ۲۰ دلار بر تن تخمین زده شده است.
شنیده شده قیمت مناقصه ۴۱۰ تا ۴۱۵ دلار بر تن می باشد. اوکراین قیمت ۴۱۰ دلار بر تن (قیمت فوب) را به مشتریان اروپایی خد ارائه داده است.
هرچند در هفته گذشته هیچ‌گونه معاملاتی در این منطقه ثبت نشده است، طبق گفته منابع قیمت ۴۰۰ دلار بر تن (فوب) در دریای سیاه قیمتی معمول بود.

طبق اظهارات یکی از تاجران در غیاب کویل های چینی و دسترسی کم به مواد کشورهای مستقل المنافع‌، بازار اروپا در حاشیه امنیت است ی‌تواند قیمت را در سطح خوبی نگه دارد. وی همچنین افزود قیمت ۴۰۰ دلار بر تن (فوب) به راحتی میتواند توسط خریداران اروپایی پذیرفته شود و معاملات صورت گیرد .

 ستاره امیرپور-کارشناس ارشد دانشگاه صنعتی شریف

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.