چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲ 12 شعبان 1445 Wednesday, 21 February , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

فناوری ایرانی تولید آهن اسفنجی، هزینه ها و مصارف انرژی را کاهش می دهد

شناسه : 1077 30 اردیبهشت 1396 - 8:36

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، حسن کرباسچی مدیر عامل شرکت ام ام ایی در ایران با اعلام مطلب فوق افزود: مهندسان ایرانی، تکنولوژی احیاء آهن به روش پِرِد PERED (Persian Reduction) را تحت لیسانس شرکت ایرانی ام ام اییMME)) در آلمان به ثبت رسانده اند و این فناوری سبب کاهش هزینه های ساخت و سرمایه گذاری در تولید آهن اسفنجی در ایران می شود.

پ
پ

وی با تاکید بر اینکه طراحی و اجرای چنین فناوری نماد اقتصاد مقاومتی و بالارفتن توان فنی،‌ مهندسی و اقتصادی در کشورمان است تصریح کرد: با توجه به برنامه های کلان توسعه فولاد در کشور و موضوع کاهش هزینه ها و مصارف انرژی، فناوری پِرِد، اهمیت بالایی در صنعت فولاد ایران ایفا می کند.
مدیر عامل شرکت ام ام ایی در ایران با اشاره به اینکه در هفته جاری نخستین کارخانه تولید آهن اسفنجی با فناوری ایرانی در شادگان شروع به کار کرد اظهار داشت: در ماه های آتی نیز کارخانه های آهن اسفنجی فولاد میانه، نی ریز و بافت نیز با استفاده از این تکنولوژی،‌ راه اندازی خواهند شد.
به گفته وی، تکنولوژی پرد علاوه بر کاهش سرمایه‏گذاری اولیه و افزایش سهم سرمایه‏گذاری داخلی، سبب بهبود شاخص‏های زیست‏ محیطی (کاهش دمای دود و درصد پایین انتشار گازهای آلاینده به اتمسفر)،‌ بهبود شاخص‏های مصارف انرژی (کاهش مصرف آب، گاز و برق در هر تن تولید آهن اسفنجی)،‌ کاهش هزینه نگهداری و تعمیرات (استفاده نیروی انسانی، ابزار‏ و تجهیزات و …) و بهبود پارامترهای عملکردی فرآیندی می شود.
کرباسچی ‌ گفت: ظرفیت هر یک از کارخانه های فولاد در طرح های استانی ۸۰۰ هزار تن طراحی شده اما این تکنولوژی، توانایی ایجاد ظرفیت تولید تا ۱.۸ میلیون تن آهن اسفنجی را دارد.
کرباسچی همچنین اظهار داشت: توزیع مناسب تر گاز احیایی، یکنواختی توزیع گندله در کوره، بهبود عملکرد در خروجی گاز، استفاده کمتر از کلوخه شکن، باعث یکنواختی بهتر در توزیع گاز خنک کننده، بهره وری بالاتر گاز احیا، بهره وری بالاتر ریفورمر، مصرف آب و … از دیگر مزایای این فناوری هستند.
وی خبر داد:‌ با استفاده از تکنولوژی پرد، طرحی در دست اجرا در چین است که می توان از آن به عنوان صدور خدمات فنی و مهندسی این فناوری در خارج کشور یاد کرد.
کرباسچی یادآور شد: این شرکت با دو دهه تجربه خدمات مهندسی، بازرگانی، تامین تجهیزات و اجرا در ده ها پروژه فولادی از جمله طرح های فولاد شادگان، نی ریز، میانه، بافت، سپید دشت، هرمزگان، کاوه جنوب را برعهده داشته است.

فرزانه سادات تیموری

دانشجوی ارشد متالورژی دانشگاه تهران

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.

/**/